Yurt Dışı Üniversite Eğitimi

Yurt dışında üniversite eğitimi ,adaylarımızın gelecekteki hayatları için oldukça önemlidir. Lisans programlarının kabul şartları ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilirler.
Genel olarak gerekenler yeterli düzeyde yabancı dil bilgisi ve iyi bir not ortalamasıdır. Lisans programları toplamda 3 veya 4 sene sürmekte olup, bu süre seçtikleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Üniversite eğitimini yurt dışında almayı planlayan öğrencilerin 6 ay öncesinden başvuru süreçlerini başlatmaları önerilir. Unutulmamalıdır ki bu eğitimin sonunda adaylarımız ülkelerine döndüklerinde pek çok fırsat önlerine sunulmuş olacaktır.
 

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Üniversite eğitimi temel eğitim (grundstudium) ve asıl eğitim (hauptstudium) olarak ayrılır. Temel  eğitim 4 sömestır sürer, genellikle bir ara sınav Zwischenprüfung ile sona erer. Asıl eğitim süresince ilgili bölümde uzmanlaşma ve derinleşmeye yönelik bilgiler öğrenilir. Lisans eğitimi 3 yıl, Master eğitimi 2 yıl, Lisans ve Yüksek Lisans Birleşik eğitim 4.5 yıldır. Alman üniversitelerinin hemen hemen hepsinde YÖK denkliği bulunmaktadır.

 
Almanya'da Lisans Eğitimi İçin Gerekli Evraklar:
- Lise Diploması
- Lise Transkript
- ÖSYM sınav sonuç belgesi
- ÖSYM yerleşme belgesi
- Varsa staj mektupları,sertifikalar
- Varsa referans mektupları
- Detaylı CV 
- Bloke hesap veya Almanya'da garantör
- Varsa dil sertifikalarınız
- Sınav Sonuç(IELTS,TestDaf vb)
- 1 adet vesikalık fotoğraf
 

Polonya'da Üniversite Eğitimi

Polonya Üniversitelerinde İngilizce ve Lehçe dillerinde Avrupa seviyesinde bir eğitim alarak, birçok farklı ülkeden Polonya'ya okumaya gelen insanlar ile tanışabilir, farklı kültürleri, iş hayatlarını ve yaşam biçimlerini tanıyarak kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.
Dil yeterliliği dışında hiçbir şart aranmadan Türkiye'de herhangi bir liseden mezun olarak, Polonya'nın kaliteli üniversitelerinde kaliteli öğetmenler eşliğinde ingilizce öğrenebilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse sadece ön hazırlık ingilizce kursları ile eğitim hayatına başlayabilirsiniz. 4 yıllık Türkiye üniversite bölümlerini 3 yılda bitirebilmek, yeni yabancı diller öğrenmek, okunan bölümde veya başka bir alanda Avrupa içi veya dışında master yapabilme fırsatı ve Avrupa'da okumanın getirdiği bir çok pozitif avantaja ulaşmak Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile artık daha kolay!
 
Polonya'da Lisans Eğitimi İçin Gerekli Evraklar:
- ÖSYM belgesi
- Lise Diploması(Noter tastikli ingilizce tercüme)
- Lise Diploması-Polonya Konsolosluğu tarafından onaylanacak.
- Niyet Mektubu ve CV 
- İngilizce Dil Sertifikası(IELTS,TOEFL ya da PTE3 sonuç belgesi)
 

Daha detaylı bilgi almak için ofisimize gelebilir ya da Bilgi Formu'nu doldurabilirsiniz.
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.