Ludwig Maximilians University - Lisans Programları

ÜLKE: ALMANYA

ŞEHİR: MÜNİH

OKUL: LUDWIG MAXIMILIANS ÜNİVERSİTESİ

 

Lisans Programları (Bachelor’s Degree Programs)

Ludwig Maximilian Üniversitesi (LMU), Almanya’nın Münih şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olup 1472 yılında kurulmuştur. Öğrenci nüfusu bakımından Almanya’nın ikinci büyük üniversitesidir.

LMU, Avrupa'nın önde gelen akademik ve araştırma kurumlarından biri olarak tanınmaktadır. 1472'deki kuruluşundan bu yana LMU, dünyanın her yerinden ilham veren akademisyenleri ve yetenekli öğrencileri kendine çekerek, Üniversiteyi karmaşık dünyamıza meydan okuyan ve değiştiren fikirlerin bağlantı noktasında tutuyor.

Avrupa'nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan LMU, 500 yıllık bir geleneğe sahiptir. Öğretim ve araştırmadaki mükemmelliği, beşeri bilimler ve kültürel çalışmalardan hukuk, ekonomi ve sosyal bilimlere, tıp ve doğa bilimlerine kadar çok çeşitli alanları kapsamaktadır. Yoğun bir disiplinlerarası yaklaşım, küresel geleceğimiz için çok kritik olan yeniliği teşvik ediyor.

Bachelor’s derecesi programı, lisans derecesi programı olarak adlandırılır, dolayısıyla kabul edilmek için daha önce herhangi bir üniversite diplomasına gerek yoktur. Bu lisans programının tamamlanması genellikle üç yıl veya altı yarıyıl sürer ve modüllere bölünmüştür. Bu modüller, bir kurstan diğerine bilgi aktaran, temaya göre bağlantılı derslerden oluşur.

Öğreniminiz sırasında, başarıyla tamamladığınız her modül ve o dersle ilgili tüm çalışmalar için belirli sayıda AKTS veya kredi transfer puanı alacaksınız. LMU'daki bir lisans derecesi programı toplamda 180 AKTS puanından oluşur. Tek-konulu lisans programlarında, aynı konuda mezuniyet için gerekli olan tüm AKTS puanlarını kazanırsınız. İki derslik lisans programlarında puanlar bir ana dal ve bir yan dal arasında bölünür.

Bir lisans derecesi programına başlamak için her zaman Abitur (Alman yüksek öğrenimine giriş yeterliliği) gibi bir LMU Derecesi Program Bulucuya ihtiyacınız olacaktır. Uluslararası başvuru sahiplerinin aynı zamanda çok iyi Almanca dil becerilerine sahip olduklarının kanıtını da sunmaları gerekmektedir.

 

Lisans Bölümleri

Mathematics

Business Mathematics

Art and Multimedia

Communication Studies

Pedagogy/Education

Business Education

Computer Science

Chemistry and Biochemistry

Business Administration

Economics

Psychology

Pharmaceutical Science

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği:

Lise Diploması (varsa Alman Abitur eşdeğeri)

Başvuru Formu

Almanca Yeterlilik Belgesi (Goethe Certificate C2 vb.)

Üniversiteye Yerleşme Belgesi

AYT/YKS Belgesi

Transkript

Yüksek Diploma Not Ortalaması

Dil Yeterlilik: İngilizce - IELTS min.5 (1 program)

TOEFL 79 (1 program), Cambridge B2 First (3 programs)

Eğitim Süresi: 3 yıl

Son Başvuru Tarihi: Temmuz

Okul Başlangıç Tarihi: Kış veya Yaz Dönemi, Ekim

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu