Padova Üniversitesi - Computer Science Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master’s Degree in Computer Science

Bu Yüksek Lisans programı, bilgisayar biliminin temel alanlarındaki kültürel arka planı güçlendirir ve derinleştirir, bilgisayar biliminin en yeni ve ileri alanlarını tanıtır ve hesaplamalı disiplinlerdeki bir araştırma projesini araştırmak için bazı temel becerileri sağlar.

Programme structure

The programme is organised in three main study tracks:

·       Artificial Intelligence

·       Internet, Mobile and Security

·       Programming Languages, Systems and Algorithms

Students will build their own study plan choosing among a wide offer of course units in:
Computability, Advanced Algorithms, Modern Programming Paradigms, Mobile Programming and Multimedia Systems, Formal Methods of Programming Languages, Computer and Network Security, Concurrent, Distributed and Real-time Systems, Wireless Networks, Advanced Web Technologies, Artificial Intelligence, Machine and Deep Learning, Cognitive Services, Natural Language Processing, Data Mining, Bioinformatics, Game Theory, Combinatorial Optimization, Type Theory.

Kariyer fırsatları:

Yüksek lisans mezunları genellikle BT organizasyonlarında yönetim ve liderlik rolleri üstlenirler ve kamu kuruluşlarında ve özel şirketlerde Ar-Ge BT projelerine katkıda bulunabilir ve liderlik edebilirler. BT iş piyasasındaki büyüme oldukça olumlu olmaya devam ediyor, dolayısıyla görünüm oldukça umut verici. Yüksek lisans derecesi, Bilgisayar Bilimleri veya ilgili disiplinlerdeki doktora programlarına kabul için başvurmaya izin verir.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Mühendisliği veya bilgisayar bilimlerinde kanıtlanmış beceriler içeren ilgili alanlarda (örneğin Matematik veya İstatistik) en az üç yıllık lisans eğitimi.

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu