King's Rochester School - Lise

MS 604 de VIII. Henry tarafından kurulan King’s Rochester dünyanın en eski okulları arasında yer almaktadır. Eski ve etkileyici bir tarihi ve 1400 yıllık kökleri olan King’s Rochester sürekli gelişimde olan geleceğe bakan bir okuldur.

Akademik eğitime önem vermekle birlikte öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerine uygun olarak müzik, spor, drama, sanat aktiviteleri de ihmal edilmemektedir. Öğretmenlerin her öğrenciyle ilgilenmesini sağlayacak şekilde sınıflar küçük tutulmaktadır. 3-18 yaş arası öğrencileri kabul eden okulda 700 öğrenci anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerini içerecek şekilde kesintisiz eğitim görmektedir. Birçok farklı kültür ve coğrafyadan öğrenciye ev sahipliği yapan okulda, 11 yaş ve üzeri yatılı öğrenci sayısı okulun %10'nu oluşturmaktadır.

Ailelerinden uzakta olan öğrencilerin duygusal olarak bundan etkilenmemesi için okulun çalışanları her türlü desteği vermekte ve öğrenciler ile 24 saat ilgilenilmektedir.

Okul yemekleri öğrencilerin dini, kültürel yapısına ve damak tadına uygun hazırlanmaktır. Helal yiyecekler sağlanmaktadır. Rochester da bulunan King’s Rochester, Kent ve Güneydoğu’dan ulaşımı kolay ve Londra’dan ise sadece trenle 30 dakika mesafededir.

İngiltere nin Güneydoğusunda yer alan Rochester şehri, Londra’dan yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Charles Dicken’ın favorisi olan şehir onun pek çok romanında yer almıştır.

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu