İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere’de Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İngiltere'de bir çok üniversiteye başvuruda adaylarından danışmanlık  ücreti almamakta ve tüm vize danışmanlığını ücretsiz yapmaktadır. 

Türkiye’den İngiltere’ye Master  programı için giden adaylar sadece tam zamanlı yüksek lisans eğitimimi almak zorundadır.  Buna göre, Türkiye’den İngiltere’yi Master için tercih eden adaylar genellikle bir yıl süren eğitim programlarına katılmaktadır.

İngiltere’nin tarihi geçmişi,  zengin mimarisi ve akademik yönden başarısı ile yüksek lisans yapmak isteyen adayların en çok talep ettiği ülkelerin başında gelir. İngiltere’nin her yıl yaklaşık 450 bin öğrenci ağırlaması nedeniyle, ülke bir eğitim destinasyonu haline gelmiştir. İngiltere’nin yüksek lisans (Master) eğitimi boyunca part time çalışma izni vermesi, dünya standartlarında diploma olanağı, Türkiye’ye yakın mesafede olması tercih sebebi olmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans (Master) programına katılan adaylar, hem kişisel hem de profesyonel olarak kendilerini geliştirir. Farklı kültürler, İngilizce’nin ana vatanı olması, diğer ülkelerden gelen öğrencilerle vakit geçirmek ve İngiltere’yi keşfetmek size düşündüğünüzden daha fazla şey katacak.

Eğer İngiltere’de yüksek lisans programlarına katılmayı düşünüyor fakat dil yeterliliğiniz yoksa mutlaka İngiltere’de ve diğer ülkelerde bulunan dil okullarımızı inceleyiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans (Master) Kabul ve Başvuru Şartları

İngiltere’de yüksek lisans başvuru şartları, başvurduğunuz üniversitenin talep ettiği evraklara ve yeterliliğe göre değişmektedir. İngiltere’ye Master programı için başvurmak istiyor ve hala mezun  değilseniz, şartlı kabul alabilme hakkına sahipsiniz , mezuniyetten sonra kabul gelmektedir. Eğitim döneminiz bittiğinde IELTS belgesi ve trankriptle birlikte mezuniyet bilgilerini paylaştığınızda yüksek lisans için kabul alabilirsiniz.  Bu başvuruyu erkenden yani henüz 4. sınıfın başındayken yapmanızı tavsiye ederiz. Böyle durumlarda erkenden başvuru yapmak ciddi derecede zamandan tasarruf yapmanızı sağlar. 

İngiltere’de Yüksek Lisans Ücretleri ve Master Fiyatları

Dünyanın en prestijli üniversitelerinin yer aldığı İngiltere’de Master programları eğitim alacağınız bölüme ve süresine göre değişiklik gösterir. Bu üniversitenin bulunduğu şehir ve konaklama durumuna göre İngiltere’deki master fiyatları değişkenlik gösterir.

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, 1997 den bu yana  yurtdışı eğitim alanında hizmet vermekte olup ve binlerce öğrenciye yurtdışında yüksek lisans eğitiminde yardımcı olmaktadır. İngiltere’de en uygun fiyatlı Master programlarını bulmak ve bütçenize göre en iyi üniversiteye kaydınızı yapmanızda destek veriyor tüm belgelerinizi birlikte hazırlıyoruz 

Ayrıca kabul alan adaylarımıza ÜCRETSİZ VİZE DANIŞMANLIĞI vermekteyiz!!!

İngiltere’de Master Öğrenci Vizesi

İngiltere’de yüksek lisans  düşünen adayların evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak evrakları tarafımıza iletmesi gereklidir.  Vize danışmanlığınız TRUVA tarafından ÜCRETSİZ verilmekte dosyanızı konsolosluk sistemine biz girmekteyiz!!

İngiltere yüksek lisans öğrenci vizesi (Student Visa) için genellikle istenen gerekli evraklar size Truva tarafında iletilecek ve tüm vize başvurunuz Truva aracılığı ile yapılmaktadır. 

İngiltere’de Master Yaparken Çalışma İzni

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi devam eden öğrenciler haftada 20 saatlik part-time çalışma haklarına sahiptir. Bu nedenle İngiltere’de Master programlarına katılmak hem ekonomik hem de akademik açıdan oldukça avantajlıdır. Master eğitimi devam ederken, ilgi alanlarınıza göre sertifika veren eğitim programlarına katılarak, kişisel alanda kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. İngiltere Master öğrencileri için hem çalışma izni hem de kaliteli bir eğitim verdiği için büyük bir fırsattır. 

İngiltere’de yüksek lisans programına katılan öğrencilerin eğitimlerinin sonrasında yaklaşık 2 yıla kadar çalışma ve oturma izinleri olmaktadır. Adaylar dilerse eğer bu çalışma iznini dolu dolu değerlendirerek, kariyer hayatına İngiltere’de devam ettirme şansı yakalabilirler.

İngiltere’de Öğrenciler İçin Konaklama Seçenekleri

İngiltere’ye yüksek lisans için gitmek isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında İngiltere’de konaklama seçenekleri gelir. İngiltere’ye Master programları için gelen öğrencilere oldukça geniş yelpazede konaklama seçenekleri sunulur. Her yıl on binlerce öğrencinin eğitim amaçlı İngiltere’yi tercih etmesi, konaklama yöntemlerinin de gelişmesini sağlamıştır.

İngiltere’de konaklama çeşitleri;  üniversite yurtları, okulların özel yurtları, hosteller, oteller ve paylaşımlı kiralık evler şeklindedir. Yüksek lisans eğitimi için İngiltere’yi tercih eden adaylar genellikle özel yurtlarda bir süre kaldıktan sonra, part-time çalışacakları bir iş bulup, ardından diğer  öğrencilerle paylaşımlı eve çıkmaktadır. Paylaşımlı öğrenci evleri, adayın kendi yaşam standardına ve bireysel ihtiyaçlarına göre şekillenir.

 

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu