İngiltere Au Pair Programı

2008 yılından itibaren, İngiltere'de Au Pair olabilmek için Bulgaristan pasaportuna ya da Avrupa Birliği'nde bulunan bir ülkenin pasaportuna sahip olmak, 18-27 yaşları arasında, en az lise mezunu olmak ve İngilizceyi temel düzeyde konuşabilmek, bekar olmak , sigara kullanmamak ve çocuklarla iyi anlaşabilmek ana şartları arasındadır.

Eğer Bulgaristan pasaportuna ya da Avrupa Birliği'nde bulunan bir ülkenin pasaportuna sahipseniz ve İngiltere'de Au Pair olmak istiyorsanız; hemen 0216-414-77-50 arayıp danışmanlarımızdan programla ilgili daha detaylı bilgi ve gerekli belgelerin size gönderilmesini isteyebilir veya Kadıköy’deki ofisimize gelip bilgi alabilirsiniz.

Au Pair İngiltere Programı Nedir?

Au Pair kültürel değişim programı size İngiliz ailelerle yaşama, onları ve kültürlerini yakından tanıma ve çocuk bakımında onlara yardımcı olma ve İngilizcenizi geliştirme fırsatı sunuyor. İngiltere'ye Au-Pair olarak gitmekteki temel amaç; İngilizcenizi geliştirip, pratik yapmak, kültürel alışverişte bulunmak, eğitiminizi ve mesleki bilgilerinizi daha üst seviyeye çıkarmaktır.

Au Pair İngiltere İçin Başvuru Şartları

Au Pair İngiltere için gerekli olan başvuru şartları şunlardır:

•  Bulgaristan pasaportuna ya da Avrupa Birliği'ne bağlı bir ülkenin pasaportuna sahip olmak,

•  18 – 27 yaş arasında olmak,

•  En az lise mezunu olmak,

•  Günlük konuşma yapabilecek derecede İngilizce bilmek,

•  Anneye çocuklarla ve ev işleriyle ilgilenmede yardımcı olmayı istemek,

•  Kronik bir rahatsızlığı bulunmamak,

İngiltere'de Au Pair'in Görevleri

İngiltere'de Au Pair olarak çalışan kişinin yanında kaldığı aileye karşı sorumlulukları şunlardır:

•  Au Pair ailenin bir üyesi olarak kabul edilir,

•  Günde 5, haftada 25 saat anneye yardım eder,

•  2 gece babysitting (çocuklarla birlikte evde kalmak) yapar,

•  Genellikle çocuklarla ilgilenmesi, evi ve kendi odasını temiz ve düzenli tutması için hafif ev işleri yapması beklenir.

Au Pair'lere İngiltere'de Sağlanan Olanaklar

Au Pair ile çalışmak isteyen ailelerin, İngiltere'de şu şartları sağlaması gerekmektedir:

•  Haftada 70 Sterlin cep harçlığı,

•  Au Pair’e ait bir oda,

•  Devlet okullarında ekonomik ücretle İngilizce kursuna katılma,

•  Meslek eğitimi ve sertifika programlarını alabilme imkanı,

•  Au Pair programından sonra, öğrenci olarak Master veya eğitime devam edebilme imkanı,

•  Senede iki hafta ücretli izin,

•  Ücretsiz sağlık muayenesi,

  Au Pair vizesi 2 yıllıktır, 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl kalabilme fırsatına sahipsiniz.

•  Au Pair programı bir kültürel programdır ve ailede kalma süresini siz seçebilirsiniz.

•  Güvenilir şekilde İngiltere’de araba kullanılabildiğini kanıtlayan Au-Pairlere izinli olduklarında bile, çoğu İngiliz ailesi olanakları çerçevesinde arabalarından birisini kullanma hakkını verebilmektedir.

•  Birçok farklı ülkeden arkadaş edinme ve dostlukları sürdürme imkanı,

•  Türkiye’ye döndüğünüzde işinizde daha başarılı olabilme imkanı,

İngiltere Au Pair Başvurusu için Gerekli Belgeler

İngiltere'de Au Pair programına katılmak için aşağıdaki başvuru evraklarını sağlamak gerekir:

•  Başvuru formu (Truva’dan temin edilebilir),

•  Özet olarak kendinizi, eğitim seviyenizi, başarılarınızı, çocuklarla olan deneyiminizi anlatan bir metin,

•  1 veya 2 adet kişisel referans ve 1 adet çocuklarla ilgilendiğinize dair referans (referans formları Truva’dan temin edilir.)

•  Sağlık raporu (Dispanser - Verem savaş şubelerinden, akciğer mikrofilm ile temin edilmeli),

•  4 adet vesikalık fotoğrafınız (gülümseyen) ve 2 veya 3 adet çocuklarla birlikte fotoğraf,

•  Sabıka kaydı

İngiliz aileler sizi yukarıdaki dokümanlarla seçeceğinden, evrakları hazırlarken ayrıntılı bilgi için bizi arayınız.

Au Pair Adaylarımız için gerekli olan ödemeler (KAMPANYALI!)

Bayan adaylarımız için;                                                                                 

•  Ön kayıt ücreti : (Kampanyamızdan dolayı ön kayıt ücreti yoktur!)

•  Kesin kayıt ücreti : 400 Sterlin  (Aile bulunduktan sonra aday tarafından ödenecektir) 


Bay adaylarımız için;

•  Kesin kayıt ücreti: 500 Sterlin (Aile bulunduktan sonra aday tarafından ödenecektir)      

•  Ücret ofisimizde ödenebilir, hesap numaralarımıza havale edilebilir.

Au Pair İngiltere Programının Amacı 

Gençlerin farklı ülkelerdeki bir aile yanında kalarak, o ülkenin dilini ve kültürünü öğrenmesidir. Gideceğiniz aile çok önemlidir. Ailenizin şartlarını sizinle birlikte inceleriz,  sizin haklarınızı size biz bildiririz. (Ailelerinizi seçerek yerleştiriyoruz!)

İngiltere’de kültür farklıdır ve çocuklar, 12 yaşını doldurmadan hiçbir şekilde evde yalnız kalamaz, okula ve parka yalnız gidemezler. Bu sebepten dolayı İngiltere’de Au Pair’ler İngiliz aileler için çok önemlidir.

Au Pair Adayının Bir Aileye Yerleşme Süresi

Danışmanlığımıza kaydı yapılan bayan adaylarımızın, İngiliz bir aileye yerleşme işlemi en az iki hafta ve en fazla 8 hafta; erkek adaylarımız için ise bu süre uzayabilir. Truva Eğitim Danışmanlığı İngiltere’deki uluslararası güvenilirlik sağlamış acentalarımızla ortak bir çalışma sonucunda adaylarımızı en uygun aileye yerleştirecektir.  Adaylar ailelerle telefonda görüşebilir. 

Au Pair Adayının Odası

İngiltere’de yaşayacağınız evler genelde dublekstir. Au Pair adayı kendini rahat hissedebileceği, kendine ait özel bir odaya sahip olur ve genelde banyoyu çocuklarla paylaşır.

Au Pair Adayının Alacağı Haftalık Cep Harçlığı

Au Pair adayı, kendisine ait tüm gereksinmelerini karşılayabileceği bir oda, beslenme ve her hafta belli miktarda cep harçlığı (haftada 70 sterlin arasında) kazanacaktır. Ayrıca İngilizcenizi en ekonomik şekilde para kazanarak,  kurslarda (üç aylık dönemi 150- 500 Sterlin) geliştirme olanağına sahip olacaksınız. Aileden alınan ücret, yurtdışındaki devlet okullarını karşılayabilir.

Au Pair Adayının İngilizce Dil Seviyesi

Au Pair adayının İngilizce seviyesi günlük konuşmaları anlayabilecek düzeyde olmalı. İngilizcesi çok az veya hiç olmayan adaylarımız, önerdiğimiz dil kurslarından indirimli olarak bir veya iki aylık yoğun programlardan yararlanarak İngilizce seviyelerini, Au Pair olabilecek seviyeye getirebilirler.

Au Pair Adayının İngiltere’de Eğitimi

Au Pair kendisine uygun devlet okulları veya özel okullarda İngilizce eğitimi alabilir ve okula kayıt konusunda İngiliz aile kendisine yardımcı olur. (İngiltere’de İngilizce kursu üç aylık dönem ücreti devlet okullarında 150-500 Sterlin'dir).

Au Pair’lik, tüm yabancı olduğunuz konularda bilgili olarak gidiyorsanız sizin için çok faydalı ve kariyeriniz için önemli bir dönem olacaktır. Adaylar, İngilizce'yi öğrendikten sonra meslek okullarında Halkla İlişkiler, Bankacılık, Muhasebe, Turizm, Yönetim, Bilgisayar, vb. birçok konuda eğitim alma olanağına sahiptir. Hatta üniversitede okuma ve master yapma olanağına sahiptirler. Kurslarla ilgili bilgileri danışmalığımız ayrıntılı bir şekilde size iletecektir.

Au Pair İngiltere Haftalık Cep Harçlığı

Aile yanında haftalık 25 saat çalışmanız karşılığında cep harçlığı 70 sterlindir. Aileden alacaklarınız, aile ile ilişkilerinizle artabilir. Bazı aileler okul parasına yardımcı olabilir, bazıları seyahat kartınıza destek verebilir. Aile ile Au Pair arasındaki memnuniyet, ailelerin AuPair adaylarına katkılarını etkileyebiliyor.

Au Pair İngiltere Sağlık Hizmetleri:

•  İngiltere'de Au Pair adayları NHS (National Health Service)'den ücretsiz sağlık hizmeti alabilir. (Diş, göz ve estetik hariç.)

•  Hava alanında karşılama,

•  İngiliz aileler Au Pair adayını hava alanında karşılar. İngiltere'ye uçmadan önce Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık bunun teyidini alır. Gerektiğinde Truva danışmanı tarafından karşılanabilirsiniz.

Au Pair İngiltere Sosyal Hayatınız

İngiltere'de sosyal olmanız çok önemlidir. Size bu konuda Au Pair rehber kitabı verilecektir.  İngiltere'de diğer Au Pair'lerimizle tanışmanız için daha önce giden adaylarımızın telefonlarını alabilirsiniz. Ayrıca kütüphaneye, en yakın spor salonuna üye olma, okullardaki sosyal aktivitelere katılma ve diğer ülkeleri gezme konularında rehber kitabından geniş bilgi alacaksınız. İngiltere'de gideceğiniz şehrin ayrıntılı sokak haritası internetten ve rehber kitapçık gitmeden önce Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık tarafından size verilecektir.

Sim Kartı

Türkiye’den götüreceğiniz cep telefonunuza, Sim Kartı hem hava alanından, hem de tüm telefon bayilerinden alınabilir. 

İndirimli Uçak Bileti

İngiltere’deki aile sizi havaalanında karşılayacaktır. Truva, uçuş detaylarınızı hem aileye hem de İngiltere’deki acentalarımıza bildirerek bunu sağlayacaktır. Öğrenci ve Au Pair adaylarımız indirimli uçak biletleri için acentamızı arayabilirler.

Ücretsiz Au Pair Rehber Kitabı

TruvaYurtdışı Eğitim ve Danışmanlık adaylarına,  tam ayrıntılı bir Au Pair rehber kitabı ücretsiz olarak vermektedir. Sizlere, Au Pair’lik hakkında, ücretsiz Sağlık hizmetleri, Polis kaydı, İngiliz Aile kültürü, İngiltere’de yaşam, araba kullanımı, İngilizce kursları, üniversite ve master programları, vize uzatma ve değiştirme, pasaport çıkartma ve uzatma ve bunun gibi birçok İngiltere’de yabancı olduğunuz konularda ücretsiz danışmanlık verilecektir. Ayrıca, İngiltere’ye daha önce giden Au Pairlerle iletişim kurulması, hafta sonlarınızı ve tatilinizi değerlendirme, diğer ülkeleri ziyaret etme konularında tam bilgi alabilirsiniz.


Eğer siz de İngiltere'de Au Pair olmak istiyorsanız; programla ilgili daha detaylı bilgi ve gerekli belgelerin size gönderilmesini isteyebilir veya Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimize gelip bilgi alabilirsiniz. 

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

Cep Numaramız: 0532 659 70 80

 

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu