Messina Üniversitesi - İtalya

MESSİNA ÜNİVERSİTESİ

Halk arasında UniME olarak bilinen Messina Üniversitesi (İtalyanca: Università degli Studi di Messina; Latince: Studiorum Universitas Messanae), İtalya'nın Sicilya eyaletinin Messina şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1548 yılında Papa III. Paul tarafından kurulan, dünyanın ilk Cizvit kolejiydi. Ve bugün İtalya’daki en eski üniversiteler arasında sayılmaktadır.

80'den fazla Yüksek Lisans ve Lisans Derecesi, 20'den fazla Yüksek Lisans Derecesi ve 13 Doktora Programı sunan 12 bölümde organize edilmiştir. Bunların arasında 7 tanesi İngilizce eğitimlidir. Üniversite, şehre yayılmış 4 kampüs tesisine dağılmış 23.000'den fazla öğrenciye sahiptir.

Yüzyıllar boyunca Messina Üniversitesi, Giovanni Pascoli, Marcello Malpighi, Gaetano Salvemini ve Vittorio Emanuele Orlando gibi saygın akademisyenler ve tarihi figürler için bir çekim merkezi olmuştur.

 

LİSANS PROGRAMLARI

·         Data Analysis

·         Political Sciences and Internetional Relations

·         Civil Engineering

·         Single Cycle Degree in Medicine and Surgery(6 year long)

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİLİKLER

üm uluslararası öğrenciler, İtalyan Üniversite Sisteminin 1. ve 2. aşama programlarından birine kayıt olabilirler. İtalyan Üniversite sistemine kayıt olmaya hak kazanabilmek için (Lisans düzeyindeki) öğrencilerin en az 17 yaşında olması ve 12 yıllık eğitimi tamamlamış olması gerekir.

Lisans için;

·         Lise diploması

·         Trascript

·         Geçerli bir pasaport kopyası

·         Ingilizce yeterlilik sertifikası

 

 

Single Cycle Medicine and Surgery için;

Tıp ve Cerrahide Tek Lisans Derecesi / Kombine Lisans ve Yüksek Lisans, giriş sınavı (IMAT testi) ile sınırlı erişimli bir programdır.

·         Lise diploması

·         Transcript

·         Geçerli bir pasaport kopyası

·         English B2

·         Register at the Universitaly portal

·         Register for the IMAT admission test

 

DİL GEREKLİLİKLERİ

Öğrencilerin, başvurunun dil bölümünde tanınmış bir Kurum tarafından verilmiş Uluslararası İngilizce Dil Sertifikasını (her derece programının giriş koşullarında belirtildiği gibi B1 / B2 seviyesi) yüklemeleri gerekmektedir.

IMAT sınavı B2 seviyesini değerlendirdiğinden, Uluslararası İngilizce Dil Sertifikası yalnızca Tıp ve Cerrahi Tek Lisans Derecesi Kursu için isteğe bağlıdır.

 

ÜCRETLER

Unime öğrenim ücretleri, öğrencinin (zaten mali olarak bağımsızsa) veya ailesinin (İtalya'da veya dışında) ekonomik durumuna göre hesaplanır. Mali durum şunlara bağlıdır:

Eşdeğer ISEE ('ISEE parificato'), öğrencinin daimi ikametgahı İtalya dışındaysa veya ikametgahı İtalya'daysa ancak öğrencinin bağımlı olduğu aile yurtdışında yaşıyorsa (yurtdışında ev).

ISEE Üniversite değeri ('ISEE-U'), yani öğrencinin daimi ikametgahı İtalya'daysa ve gelirleri - ve ailesinin gelirleri - İtalya'dan geliyorsa, üniversiteye atıfta bulunulan Eşdeğer Ekonomik Durum Göstergesi.

Tuition Fees

area

 

Family income on the basis of ISSE

Yearly all-inclusive tuition fees

from

to

From min.

To max.

1

€0.0

€24,000

€0.00(NO TAX AREA)

2

€24,001

€26,000

€200.05

€300.00

3

€26,001

€28,000

€300.05

€400.00

4

€28,001

€30,000

€400.05

€500.00

5

€30,001

€52,000

€500.06

€1,864.00

6

over €52,000

€2,100

 

 

Kayıt işlemi sırasında 156,00 € tutarında sabit bir ücret ödenmesi gerekmektedir.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu