Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika Dil Okulları

Hem Atlas Okyanusu hem de Hint Okyanusu’na komşu olan, doğal güzelliklerinden dolayı her yıl binlerce fotoğrafçı ve gezginin özel turlar düzenlediği, dünyanın her yerinden turist çeken Güney Afrika Cumhuriyeti, dil eğitimi almak isteyen adayların da gözdesi haline geldi. Eşsiz manzaraları, büyüleyici milli parkları, dikkat çeken gelenekleri ve tarihi geçmişiyle en poler turizm destinasyonlarından biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin, eğitim alanında da öğrenci çekmek için dil okulları oldukça gelişmiştir. Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere’nin en eski sömürgelerinden biri olduğu için, ülkenin resmi dilleri arasında İngilizce de yer almaktadır. Sömürge dönemlerinin izlerini, dil eğitimi ile birlikte avantaja dönüştürmüşlerdir. Güney Afrika’daki dil okullarının bir kısmı İngiliz dil okullarının şubesi olarak çalışmaktadır. Bu durum Güney Afrika’da bulunan dil okullarının İngiltere’dekinden farkının olmadığını gösterir. Çünkü farklı ülkelerde şubeleri bulunan okulların, ders konularıyla birlikte tüm içerikleri standarttır. Öte yandan bu okulların eğitim kadroları, yine merkezde bulunan yetkili kişilerce belirlenmektedir. Bu nedenle dil eğitimi almak için Güney Afrika’yı tercih etmek isteyen adayların, İngiltere’de eğitim alan adayla arasında herhangi bir eğitim farkı bulunmamaktadır.

Neden Güney Afrika’da Dil Eğitimi?

Botsvana, Zimbabve, Svaziland, Namibya ve Mozambik gibi ülklere komşu olan Güney Afrika Cumhuriyeti; müzeleri, kültürel farklılığı ve çeşitliliği, tarihi yapıları, eşine az rastlanır doğası, hayvan türlerinin çeşitliliği, eşi benzeri olmayan bitki türleri, üç tarafı okyanuslarla çevrili muhteşem kıyı şeridi ile hem tatilcilerin hem de eğitim için gelen adayların iştahını kabartacak kadar güzel bir ülkedir.

Ülkenin başkenti Cape Town olarak bilinse de üç ayrı başkenti vardır. Dil okullarının bulunduğu Cape Town ise, en kalabalık ikinci şehri ve turizmin kalbidir. Avrupalıların ve İngiliz kolonilerinin uzun yıllar Güney Afrika topraklarında yaşaması, ülkenin başta dil olmak üzere birçok kültürel faaliyetlerinde etkisini göstermiştir. Yerel halk hala kendi kültürünü devam ettirse de, İngilizlerin ve Avrupalıların etkisi de görülmektedir.

Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen adaylar daha önce hiç tatmadıkları bir deneyim yaşayarak dil eğitimini tamamlama fırrsatı yakalayacaklar. Ülkenin ikliminin farklılık göstermesi, güneydoğusunda tropikal ormanları ve batısında Kalahari Çölü bulunması, dil eğitimi alan öğrencilerin eğitimlerinin dolu dolu geçmesine imkan tanır. Özellikle fotoğrafçılıkla ilgilenen, yeni yerler gezip görmeyi hedefleyen dil okulu adaylarının dikkatini çekecek olan Güney Afrika, yerel halının sıcak kanlı ve samimi olması öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde eğitimlerini sürdürmelerini sağlar.

Güney Afrika’da Dil Eğitimi Almanın Faydaları

Dil eğitimi için Güney Afrika dil okullarını seçen adaylara, eğitimin ilk gününde seviye tespit sınavına girerek, kendi seviyelerine uygun sınaflarda dil eğitimine başlarlar. Özel olarak oluşturulan sınıflarda, verilen eğitimin İngiltere’de herhangibir dil okulunda verilen eğitimin kalitesiyle arasında herhangi bir fark yoktur. Bu yüzden keşfetmek istediğiniz bir ülkede gönül rahatlığı ile dil eğitimi alabilirsiniz.

Güney Afrika’nın resmi olarak 11 dili vardır. İngilizce de bu diller arasındadır. Eğer Güney Afrika’da konuşullan dillerden herhangi birini daha öğrenmek gibi hedefiniz varsa, dil okuluna kayıt yaptırdıktan sonra yeni bir dil daha öğrenmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

Güney Afrika dil okullarında öğrenci olmak, diğer ülkelere oranla daha fazla heyecan ve keyif veren bir deneyimdir. Dil okulları eğitim kurumlarından oldukça farklı çalışır. Adaylara eğitim verilirken aynı zamanda düzenli olarak turistik geziler düzenleyerek, öğrencilere ülkeyi tanıtmayı hedeflemişlerdir. Güney Afrika dil okullarında eğitimler, klasik sınıf eğitimi dışında farklı aktivitelerle de yapılabilir. Okullar bu çalışmalarıyla adayların konuşma pratiğini geiştirirken, öğrenmeyi keyifli hale getirmeyi amaçlamıştır. Bu çalışmaların sonunda hedeflediğiniz dil seviyesinin daha üst seviyelere çıktığını fark edeceksiniz.

25 yılı aşkın deneyimimizle, Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen adaylarımıza, dil okulları aracılığı ile yurtdışının kapılarını güvenle açıyoruz.

Güney Afrika’nın En İyi Dil Okulları

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi dil okulları Cape Town’da bulunur. Başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede şubeleri bulunan kaliteli okullar, her yıl binlerce öğrencisini Cape Town’da misafir etmektedir.

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak ihtiyacınıza göre sizi en iyi partner dil okulumuza kayıt yaptırıyor ve dil eğitimi vize başvurusu süreçlerinde profesyonel hizmet anlayışımızla herhangi bir zorluk yaşamadan başvurunuzun tamamlanmasını sağlıyoruz.

Work and Study Programı Güney Afrika (Çalışarak Eğitim)

“Güney Afrika’daki dil okullarında çalışma izni var mı?” sorusu, Güney Afrika dil okullarında eğitim almayı düşünen adaylar tarafından araştırılmaktadır. Avustralya, Dubai, Malta ve İrlanda gibi ülkelerde dil eğitimi alırken, talep edilen şartlar sağlandığında çalışma izni verildiğini belirtmiştik. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin de dil eğitimi alırken belirli şartlar sağlandığında çalışma izni bulunmaktadır. Haftada 20 saati doldurabilecekleri şekilde part-time çalışan adaylar, kazandıkları parayla yaşam maliyeterini ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Güney Afrika dil okullarında çalışarak eğitim hakkında bilgi almak için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak bize ulaştığınızda yardımcı olacağız.

Güney Afrika’da Dil Okuluna Kabul ve Başvuru Şartları

Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen adayların, dil okuluna başvurması için gerekli evraklardan bir kısmı şunlardır:

Okulun başvuru formu,

Okul başvuru ücretleri,

Pasaport ve eski vizelerin yer aldığı sayfaların fotokopisi,

Banka dökümü ve imza sirküsü (Bankadan alınır),

Sponsor teminat mektubu.

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerine ulaştığınızda, yukarıda belirlediğimiz başlıca evraklar ve diğer talep edilen evraklara ilişkin sizlere bilgi verilecektir. 

Güney Afrika’da Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Güney Afrika’da dil eğitimi alırken konaklama oldukça önemlidir. Adayın okulla konakladığı yer arasındaki mesafe, güvenli bir alan olması ve kişinin huzurlu  bir şekilde derslerine çalışabileceği ortam olması gerekir. Dil okullarının genellikle konaklama merkezleri bulunur. Bazı dil okulları ise aile yanı konaklamayı kendileri seçer. Okullar aile yanı konaklamada seçtikleri aileleri titizlikle inceler ve öğrenci memnuniyetine göre hareket ederler. Bu aileler okullar tarafından sıklıkla denetlenerek, öğrencinin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması için özenle çalışılır.

Fakat dileyen öğrenci aile yanına çıkabilir ya da yeni tanıştığı arkadaşlarıyla ev kiralayıp paylaşımlı eve çıkabilir. Öte yandan  okul yurtları, özel yurtlar, oteller ve pansiyonlar gibi farklı konaklama seçenekleri de mevcuttur. Kişi, kendi yaşam tarzına ve standartlarına göre kalacağı alanı kendisi seçebilir. Genellikle bir süre okulun sağladığı konaklama alanlarında kaldıktan sonra paylaşımlı eve çıkan adaylar, okuldan tanıdıkları diğer adaylarla birlikte kalabilir.

Turizm sektörünün çok fazla geliştiği ülkede, konaklama seçenekleri oldukça  gelişmiş olduğu için adayların harhangi bir sorun yaşaması mümkün değildir.

Güney Afrika’da Ulaşım

Güney Afrika’da halk otobüsleri ve özel minibüslerle ulaşım sağlanır. Oldukça geniş bir coğrafyaya sahip olan ülkede, özel minibüslerle birçok yere ulaşmak mümkündür. Dil okulu öğrencilerinin konaklayacağı alanlar genellikle okula yakın olduğu için çoğu öğrenci yaya olarak okula gitmeyi tercih eder. Bazı okulların ise özel yurtları ve servis hizmetleri vardır. Ulaşım yöntemi adayın seçeceği konaklama çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

Güney Afrika’da Sağlık Sigortası

Güney Afrika’ya dil okuluna gidecek adayların, ülkeden çıkmadan önce seyahat sigortasını yaptırmaları gerekmektedir. Güney Afrika'da karşılaşılabilecek herhangi bir hastalık, kaza ya da yaralanma durumunda bu sağlık sigortası ile masraflar karşılanacaktır. Seyahat sağlık sigortası ile hastanede muayene olabilirken aynı zamanda da yataklı şekilde tedavi de olabileceksiniz. Doğası, bitki örtüsü ve dikkat çeken hayvan türleriyle Güney Afrika'da seyahat sağlık sigortası olmadan dil okuluna gitmek oldukça risklidir. Bunun dışında adayların rutin aşılarının da yapılması gerekir.

Güney Afrika Dil Okulu Vizesi

Türk vatandaşlarının Güney Afrika ziyaretlerinde 30 güne kadar vize şartı talep edilmez. Fakat 30 günden fazla süren ziyaretler için Güney Afrika Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak şarttır.

Konsolosluğun talep ettiği evraklarla birlikte, eksiksiz başvurabilmek için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ailesiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Güney Afrika dil okulu öğrenci vizesi için 25 yılı aşkın deneyimizle Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, profesyonel hizmet anlayışımızla, yurtdışının kapılarını açmanızı sağlıyoruz.

Güney Afrika’da Asgari Ücret

“Güney Afrika’da  asgari ücret ne kadar?” sorusu ülkeye gitmek isteyen dil okulu adaylarının merak ettiği sorulardan biridir. Güney Afrika’nın resmi para birimi randdır. Rand ve Türk Lirası paritesi ise neredeyse eşittir. Güney Afrika’da asgari ücret miktari diğer ülkelere göre oldukça düşüktür. Sürekli güncellenen rakamlar asgari düzeyde yaşayabilecek şekilde ve enflasyona göre belirlenir. Eğer Güney Afrika’da dil eğitimine katıldıysanız, okul ve konaklama ücretlerini ödediğiniz takdirde part-time çalışarak yaşam masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Güney Afrika’da Yaşam Maliyetleri

Güney Afrika, Afrika kıtasının en gelişmiş ülkesidir. Asgari ücret rakamlarının oldukça düşük olduğu ülkede, yaşam maliyeteri ise diğer dil okullarının bulunduğu ülkelerden daha azdır.

Ülkenin başkntlerinden biri olan Cape Town, doğal güzellikleriyle dikkat çeken, öğrencilere güvenli ve uygun fiyatlarla bir ortam sunan şehirdir. Dil eğitimi için gelen adaylara renkli ve huzurlu bir atosfer sunan şehir, dil eğitiminin yanı sıra öğrencilere konforlu konaklama seçenekleri ve heyecanlı aktiviteler de sunmaktadır.

Doğayla iç içe olan Güney Afrika’da yıl boyunca havanın sıcak olması, rahat yaşam koşullarının olması ve fiyatların daha uygun olması Türk öğrencileri yıllardır kendine çekmiştir. Bu bölgede modern ve kalitei eğitim verilirken aynı zamanda farklı kültürleri deneyimlemek öğrenciler için büyük fırsattır.

Güney Afrika’da Dil Okulu Sonrasında Eğitim: Üniversite, MBA/Master

Dil eğitimi için Güney Afrika’yı tercih eden adaylar, dil okulunun süresinin sonlarına doğru, dilerse eğer üniversite, sertifika, MBA/Master gibi birçok alanda eğitime başvuru yapabilir. Ülkenin sıcak yapısı, uygun fiyatlar ve rahat yaşam koşulları sayesinde akademik hayatınıza burada devam edebilirisiniz. Bu konuda uzman danışanlarımızdan bilgi almak için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık’la iletişime geçiniz.

GÜNEY AFRİKA’DA İNGİLİZCE DİL OKULLARININ İNDİRİMLİ KAMPANYALARI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

TEL: 0216 414 77 50 

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/be85b2ea0de76ebf64efbce3e6d93609.jpg

Cape Town Dil Eğitimleri

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu