SGH Warsaw School of Economics

SGH WARSAW SCHOOL OF ECONOMICS

SGH Varşova Ekonomi Okulu, 1906 yılında Erkekler için Özel Ticaret Kursları olarak kuruldu. Polonya'daki en eski ekonomi üniversitesidir. Avrupa'nın önde gelen ekonomi üniversitelerinden biridir. SGH her yıl yaklaşık 1200 Lisans ve 1600 Master unvanı veriyor. İstatistiksel olarak, 20. yüzyıldaki her üçüncü ekonomist SGH'nin bir mezunu idi.

SGH'de eğitim öğrenciler, işverenler ve akreditasyon kurumları tarafından takdir edilmektedir. Ernst & Young ile iş birliği içinde geliştirilen kariyer yolu prestijli ACCA (Yeminli Mali Müşavirler Derneği) sertifikası ile ödüllendirildi. Dört fakülte- Ekonomi, Hukuk ve Ekonomi (Erasmus Mundus), Ekonomi ve Bilgi Sistemlerinde Sayısal Yöntemler ile Finans ve Muhasebe- Polonya Akreditasyon Komitesi tarafından ayırt edildi. Ülkedeki tek bir okulda belirli bir fakülteye böyle bir ayrım yapılabilir.

2011 yılında SGH, CEEMAN kuruluşu tarafından verilen IQA (Uluslararası Kalite Akreditasyonu) sertifikasını aldı ve yönetim alanındaki en yüksek eğitim seviyesini doğruladı.

BİLGİ

  • SGH Varşova Ekonomi Okulu, 1906 yılında August Zieliński tarafından Polonya'nın ilk ekonomi üniversitesi olarak kuruldu.
  • Okula yaklaşık 13700 öğrenci lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlıdır, 700'den fazlası doktora düzeyinde eğitim görmektedir ve 4900'den fazla diğer lisansüstü dersleri tamamlamaktadır. SGH, 790'ın üzerinde öğretim ve araştırma personeli istihdam etmektedir.
  • SGH'de verilen Uluslararası Yönetim CEMS Yüksek Lisans programı dünya çapında ilk 5'de yer almaktadır (baskı 2015).
  • Newsweek'in Polonya baskısının gazetecilerinin görüşüne göre, tüm Polonya üniversiteleri arasında mezunlarına iyi bir iş bulma şansı veren SGH'dir.
  • Bağımsız anketlere göre, SGH Varşova Ekonomi Okulu mezunları Polonya üniversitelerinin mezunları arasında en yüksek maaşlara sahipler.
  • SGH öğrencileri yaklaşık 60 ülkeyi temsil etmektedir.
  • Polonya'nın Avrupa Birliği üyeliğinin 5 Aralık 2001'den müzakerelerin sonuna kadar ana müzakerecisi, SGH mezunu ve öğretim görevlisi Jan Truszczyński idi.
  • SGH mezunu ve öğretim görevlisi olan Profesör Leszek Balcerowicz, eski Başbakan Yardımcısı ve Polonya Ulusal Bankası eski Başkanı Maliye Bakanı, 1989'dan sonra Polonya ekonomik dönüşümünün ana mimarı olarak kabul edilmektedir. Aslında Polonya maliye bakanlarının çoğu SGH'den mezun oldu.
  • Profesör Danuta Hübner, Avrupa Komisyonu'ndaki ilk Polonya komiseri (Bölgesel Politika için), daha önce Polonya Cumhuriyeti Avrupa İşleri Bakanı ve Avrupa Entegrasyon Komitesi Ofisi Başkanı ve Bakanlıkta Devlet Bakanı Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, SGH mezunu ve öğretim görevlisidir.

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu