Padova Üniversitesi - Kontrol Sistemleri Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master of Science in Control Systems Engineering

 Bu Yüksek Lisans derecesi, çok çeşitli robotik, endüstriyel, finansal, biyolojik ve bilgi sistemleri ve ağlarının davranışlarını modelleme, analiz etme ve kontrol etme becerisine sahip mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mevcut en iyi veri analizi, yapay zekâ ve optimizasyon yöntemlerini kullanan öğrenme ve tasarım yöntemlerine özellikle vurgu yapılmaktadır.

Programme structure

Program, çağdaş kontrol sistemi mühendisliğinin farklı yönlerine odaklanan dört yolun yanı sıra kendi yolunuzu oluşturma fırsatını da sunar:

1 – Robotik: Tek veya etkileşimli siber sistem grupları için modeller ve kontrol teknikleri;

2 – Makine Öğrenimi: otomatik öğrenme dinamik modelleri için yapay zekâ ve istatistiksel yöntemler ve bunları kontrol etmenin en uygun yolları;

3 – Endüstriyel Otomasyon: En son teknolojiye sahip endüstriyel otomasyon sistemlerinde kullanılan yöntem ve teknolojiler;

4 – Karmaşık Sistemler: karmaşık fiziksel, biyolojik ve bilgi işleme sistemlerinde mühendislik ve araştırma için ileri modelleme ve kontrol teknikleri.

Kariyer fırsatları:

Mezunlar, son derece teknolojik profile sahip endüstrilerde veya danışmanlık şirketleri, araştırma merkezleri ve kamu yönetimi gibi karmaşık ve ağ bağlantılı sistemleri modelleme, analiz etme ve yönetme becerisi gerektiren ortamlarda profesyonel olarak çalışırlar. Edinilen beceriler taşınabilir olacak ve hızla gelişen iş piyasaya kolayca uyarlanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Bilişim Mühendisliği, Fizik ve Matematik alanlarında kanıtlanmış becerilere sahip, Mühendislik veya ilgili alanlarda (ör. Matematik) en az 3 yıl süreli lisans eğitimi.

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu