Polonya Yüksek Lisans

Polonya’da Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

Polonya'da Yüksek Lisans programlarına katılmak isteyen adaylar  diğer avrupa ülkelerine göre daha uygun fiyatlara sahip Polonya üniversitelerini tercih etmektedir. Orta Avrupa’nın yükselişe geçen Polonya üniversiteleri, her yıl on binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. 

Polonya’da resmi olarak Lehçe konuşulmaktadır fakat ülkenin genç nüfusu İngilizce konuşmayı tercih ederler. Bu nedenle ülkede eğitim gören öğrenciler, sosyal hayatlarında da Lehçe’yi öğrenebilirler. Polonya’da üniversitelerinin  bir çoğu  sunduğu yüksek lisans programlarında eğitim dili  İngilizce’dir. Polonya’daki üniversiteler, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında Türkiye’deki birçok üniversiteden öndedir.

Polonya’da Yüksek Lisans (Master ) Eğitiminin Süresi

Polonya’da yüksek lisans programlarının süresi ortalama 2 yıldır. Polonya’da alınacak olan yüksek lisans programlarının süresi öğrencinin başarısı ve İngilizce eğitim seviyesine göre de değişmektedir.  İngilizce yetersizliği olan öğrenciler,  Polonya da İngilizce hazırlık programları  ile İngilizce seviyelerini yükseltebilirler.

Polonya’da Master Başvuru Tarihleri ve Dönemleri

Polonya’da Master programları genellikle Eylül ve Ekim aylarında başlar. Bazı programların başvuruları ara dönem olan Şubat ayında da alınabilir. Polonyada  İngilizce Hazırlık okuyacak olan adayların ise başvuru süreleri Temmuz -Ağustos ayına kadar devam eder. Polonya Master programlarında oldukça rağbet gören bir ülke olduğu için, başvuru yapacak adayların başvuru tarihlerinden önce hazır olması önerilir.

Polonya’da Yüksek Lisans (Master) YÖK Denkliği

Polonya’da bulunan üniversitelerin birçok programında YÖK denkliği bulunmaktadır fakat başvuru yapmadan önce mutlaka araştırma yapılmalıdır. 

Polonya’da Master Yaparken Çalışma ve Oturma İzni

Polonya’da Master programlarında eğitim alırken, yasal olarak haftada 20 saat part-time çalışma izni vardır. Eğitim süreci devam ederken tatillerde full-time çalışma hakkı da vardır. Polonya hükümeti, yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrencilere gerekli yasal prosedürleri yerine getirmesi şartıyla 2 yıl çalışma ve oturma hakkı verir. Eğer hem kariyerinizi hem de hayatınızı farklı bir ülkede şekillendirmek istiyorsanız ve henüz karar vermediyseniz mutlaka yurtdışı eğitim danışmanlarımızda ücretsiz olarak bilgi alın.

Polonya’da Öğrenciler İçin Konaklama Seçenekleri

Polonya'da öğrencilere konaklama seçenekleri; üniversite yurtları, okulların özel yurtları, hosteller, oteller ve paylaşımlı kiralık evlerdir. Konaklama çeşitleri adayların ihtiyacına ve kalacağı süreye göre değişebilir.  Polonya’yı biraz tanıdıktan sonra adaylar kendi yaşam tarzları ve ihtiyaçlarına göre paylaşımlı bir evde yaşabilir.

 

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, 1997 den  itibaren yurtdışı eğitim alanında hizmet veriyor ve binlerce öğrenciye yurtdışının kapılarını aralıyoruz. Polonya’da en uygun fiyatlı Master programlarını bulmak ve bütçenize göre en iyi üniversiteler için bizi arayınız. 

 

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/49926a745f0edc538d65667752aded41.jpg

Varşova Yüksek Lisans Programları

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu