Bronte College - Lise

Bronte College, uluslararası çalışan, her kıtadan, 30'dan fazla ülkeden öğrenciye eğitim veren, dünya çapında başarılı akademik programları ile bilinen özel bir lisedir. Akademik mükemmelliği ve bireysel gelişmeyi vurgulayan bir öğrenme ortamı sağlamayı taahhüt ederek, Bronte topluluğu içindeki açık fikirliliği, kapsayıcılığı ve saygıyı geliştirmek vizyonları arasında yer almaktadır. Kampüsleri Kanada'nın en güvenli şehirlerinden biri olan Mississauga'da bulunmaktadır. Kampüs, Mississauga'nın hareketli şehir merkezine ve Toronto'ya ve birçok turistik mekana ulaşım olanağına sahiptir. Bronte College, dünyada olumlu bir fark yaratacak bilgi ve cesarete sahip öğrencilere, uluslararası düşünebilmeyi ve yaşam boyu öğrenme yeteneklerini geliştirmeyi öğretmeyi amaçlamaktadır. Bronte College, öğrencilere en yüksek kalitede eğitim ve yüksek akademik başarı ve bağımsızlığı destekleyen bir eğitim programı sunmak için çaba göstermektedir. Öğrenciler aktif yaşam tarzlarını destekleyen ve liderlik özellikleri oluşturan müfredat dışı etkinliklere katılırlar. Ebeveynler ve öğrencilerle birlikte çalışan personel, herkes için birleşik bir topluluk oluşturarak bütünlük, güven, hoşgörü ve saygı uyandırır. Öğretmenlerimiz, kendilerini öğrencilerin kişisel olarak en iyisini elde etmelerine ve eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmaya adamıştır. Ayrıca öğretmenlerimiz Ontario Öğretmen Okulu'ndan veya dünyaca ünlü öğretmen yetiştirme programlarından öğretmen sertifikası almıştır. Bronte kolej öğretmenleri, çeşitli yüksek profilli üniversitelerle sürekli ek yeterlilik dersleri alırlar. Öğrencileri mükemmellik için çaba göstermeye zorlayan öğretmenler ve akademisyenler liderlik, güven ve saygı geliştiren müfredat dışı etkinliklerde de destek sağlamaktadırlar.

 

Bronte College, International Baccularate (IB) ve  Advanced Placement (AP) Programı dahil olmak üzere ek zenginleştirme programlarının yanı sıra Ontario Eğitim Müfredatını takip eder. International Baccularate (IB), Dünya çapında eğitim veren bir okul olarak Bronte College, ezberci eğitim anlayışı yerine sorgulamaya dayalı öğrenmeye odaklanan işbirliğine dayalı bir öğrenme ortamını oluşturur, teşvik eder. Ontario Eğitim Bakanlığı Müfredatı kılavuz ilkelerinin gereklerini yerine getirerek, tüm Bronte öğrencileri bir Ontarioon Ortaokulu Diploması (OSSD) ile mezun olmaktadır ve 11 ila 12. Sınıflardaki IB Diploma Programına (DP) devam etme seçeneğine ya da 12. Sınıf zenginleştirilmiş programlara kayıtlı olan öğrencilere dönemlerini başarılı bir şekilde tamamlamaları üzerine üniversite kredisi verilebilir.

 

Lise Öğrencilerinin Eğitim Boyunca Aldıkları Krediler

9. Sınıf => 8 kredi

10. Sınıf => 8 kredi

11. Sınıf => 8 kredi

12. Sınıf => 6 kredi

 

Okulun Tanıtım Videosu

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.

 

Yıllık Ücretler

Tuition Fees
Grade 9, 10 or 11 (eight courses per grade) $18,000.00
Grade 12/Pre-University/AP+ (six courses) $15,000.00
Grade 12 Express Program (January – June)++ $15,480.00
English Language Support (110 hours) $2,695.00
IB Diploma Programme (DP) Fees+++
Grade 11 IB Diploma Programme (DP I)  $18,750.00
Grade 12 IB Diploma Programme (DP II)  $20,000.00
Residence Fees (meal plan included)++++
Single Room (fall & winter semester) $17,500.00
Double Room (fall & winter semester) $16,150.00
Quad Room (fall & winter semester) $16,000.00
Summer (per month) July, August $1,750.00
Bronte College Supervised Homestay Fees (fall & winter semester)++++
Homestay Accommodation
– Includes breakfast + dinner by host family, Hot Lunch Program + bussing
$14,200.00
Other Fees*
Annual School Registration Fee $2,500.00
Health Insurance for International Students (12 months) $625.00
Application Fee** $250.00
Notarized Custodianship Declaration*** $250.00
Residence Life Program (under the age of 17 years old)**** $1,100.00/semester
Hot Lunch Program (optional for students NOT in residence or homestay) $1,200.00/semester
Deposits*****
School Security Deposit $1,500.00

Accommodation Security Deposit

$1,000.00

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu