Padova Üniversitesi - Ekonomi Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master of Science in Applied Economics

Bu Yüksek Lisans derecesi, öğrencilere dijital geçişte başarılı olmak için özel şirketler, hükümetler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kullanılan temel ekonomik analiz araçları hakkında sağlam bir anlayış sağlar.

Teknik ve analitik becerilerin geliştirilmesine odaklanan program, uygulamalı ekonominin en yenilikçi alanlarında titiz bir çalışma yürütmek için teorik dersler ve uygulamalı araştırma odaklı öğretim sunmaktadır.

Programme structure

Yüksek Lisans üç müfredat halinde düzenlenmiştir:

1.Dijital Ekonomi: Veri analitiği alanındaki sağlam bir eğitimi, özellikle Dijital Ekonomi için tasarlanmış endüstriyel organizasyon, yönetim, piyasa mekanizmaları ve düzenleyici politikalardaki ileri düzey yetkinliklerle birleştirerek, dijital pazarların ve platformların işleyişinin derinlemesine anlaşılmasını sağlar.

2.Ekonomik Veri Analitiği: Ekonomi alanında sağlam bir altyapının yanı sıra makine öğrenimi, etki değerlendirmesi ve tahmin gibi veri yönetimi konusunda ileri düzey beceriler sağlar.

3.Çevre Ekonomisi ve Yeşil Finans: Mezunları, çevresel etkileri etkili bir şekilde azaltmak amacıyla çevresel sürdürülebilirliği karar alma sürecine dahil etmek için gerekli kavramsal araçlar ve pratik becerilerle donatır. Müfredat, öğrencilere sürdürülebilirlik ölçümü ve raporlamayla ilgili becerilerin yanı sıra ekonomi ve finans konusunda derinlemesine bir anlayış sağlar.

Kariyer fırsatları:

Mezunlar şu şekilde çalışabilirler: dijital pazarlarda uzman ve danışman; dijital şirketlerde yönetici ve ürün yöneticisi; düzenleyici otoritelerdeki analistler ve memurlar; dijital girişimciler; ekonomi, ekonomik araştırma, iş, politika ve ESG derecelendirmelerinde veri analistleri olarak; veri analitiği danışmanları ve yöneticileri; yeşil proje yöneticileri; sürdürülebilir varlık yöneticileri; enerji geçiş danışmanları olarak.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Aşağıdaki temel alanlarda ileri düzeyde kanıtlanmış akademik becerilere sahip en az 3 yıl süreli lisans eğitimi:

1. Ekonomi (örn.: Mikroekonomi, Makroekonomi, Endüstriyel Organizasyon, Kamu Maliyesi, Politik Ekonomi, Çevre Ekonomisi, Uluslararası Ekonomi, Çalışma Ekonomisi)

2. Matematik ve İstatistik (örn.: Optimizasyon, Lineer Cebir, İstatistik, İstatistiksel Çıkarım)

Bununla birlikte aşağıdaki alanlarda kanıtlanmış akademik beceriler:

• 3. Ekonometri

   4. Muhasebe ve Finans

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu