Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya’da Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

Avustralya’da master eğitiminin yanı sıra çalışma izninin de olması, adayların Avustralya’yı daha fazla tercih etmesini sağlamıştır. Ayrıca Avustralya'da yüksek lisans öğrencileri okurken part time ve tatillerde full time çalışma iznine sahiptirler. 

Dünyanın en geniş 6. yüzölçümüne sahip ülkesi olan Avustralya, iki büyük bölge ve altı eyaletten oluşmuştur. Güney Yarımkürede kalan kıta ülkesi, Büyük Okyanus ve Hint Okyanusunun arasındadır. 25 milyondan fazla nüfusu olan ülkede kişi başına düşen milli gelir, Uluslararası Para Fonu’na göre dünyada 9. sıradadır. Öte yandan Avustralya, İnsani Gelişme Endeksi’ne göre, 2. sırada bulunur. Bu durum ülkede yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin, eğitimin, kişisel hakların ve kişisel politikaların dünya standartlarının üstünde olduğunu gösterir. Bu bağlamda Avustralya’da Master programları uluslararası her öğrenciye, kaliteli eğitimle adını duyurmuştur.

Avustralya Master eğitimi, Türkiye’den Avustralya’yı yüksek lisans eğitimi için tercih etmiş adaylara çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu nedenle Avustralya’ya uluslararası ülkelerden her yıl binlerce öğrenci, yüksek lisans eğitimini tamamlamak için gelmeye devam etmektedir. Avustralya’da Master programına katılmak aynı zamanda, ülkenin kozmopolit yapısından dolayı sadece Avustralya halkının değil, birçok halkın kültürüyle tanışmanızı sağlar.

Avustralya’da Yüksek Lisans (Master) Eğitiminin Süresi

Avustralya’da Master eğitiminin süresi seçmiş olduğunuz bölüm ve programa göre değişmektedir. Avustralya’da Master programları bir buçuk yıl ve 2 yıl arasında değişmektedir. Eğer Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almadan önce dil okullarına kayıt yaptırdıysanız bu süre daha da uzayabilir.

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi için üniversitelerin akademik başarı talebi bulunmaktadır. Öğrencilerin 4 üzerinden en az 2.7 GPA (Ağırlıklı Not Ortalaması) olması gerekmektedir. Avustralya’da yüksek lisans eğitimlerinin bir diğer şartı da dil yeterliliğidir. Adayların IELTS gibi İngilizce dil seviyesini belirlediği sınavlardan en az 6.5 puan alması gerekir.

Avustralya’da yüksek lisans için başvuru tarihleri Temmuz ve Şubat aylarında başlamaktadır. Herhangi bir bölüme başvuracaksanız mutlaka son başvuru tarihinden 10 hafta önce hazırlığınızı tamamlamış olmalısınız.

Avustralya’da Master Yaparken Çalışma ve Oturma İzni

Avustralya’da Master programlarında eğitim allırken, yasal olarak haftada 20 saat part-time çalışma izni vardır. Eğitim süreci devam ederken tatillerde de çalışabilirsiniz. Avustralya hükümeti, yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrencilere yaklaşık 24 aya kadar çalışma ve iş bulma hakkı vermiştir.  

Eğer hem kariyerinizi hem de hayatınızı farklı bir ülkede şekillendirmek istiyorsanız ve henüz karar vermediyseniz mutlaka yurtdışı eğitim danışmanlarımızda ücretsiz olarak bilgi alın.

Avustralya’da Öğrenciler İçin Konaklama Seçenekleri

Avustralya’da dil eğitimi alırken konaklama oldukça önemlidir. Her yıl on binlerce öğrenciyi dil eğitimi için ülkesine kabul eden Avustralya, bu durumdan dolayı konaklama şeçenekleri ve kalitesinin gelişmişlik düzeyi çok yüksektir.

Öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak ve yaşam tarzına uygun bir yerde kalması, hem huzurlu bir şekilde dil öğrenmesini hem de bilmediği bir ülkede güvenebileceği bir yerde hizmet alması için önemlidir. Adaylar; paylaşımlı öğrenci evikiralık daire, aile yanında konaklama ve öğrenci yurtlarında konakayabilirler. Dileyen aday, otel ya da pansiyon gibi yerlerde de kalabilir. Burada önemli olan konaklama için seçilen yerin, okula yakın olmasıdır. Genellikle part-time iş bulan adaylar, bir süre sonra, yaşadıkları çevreyi de öğrendikten sonra aralarında anlaşarak paylaşımlı evlere çıkmaktadır.

Öğrenci yurdu: Bazı üniversitelerin kendine ait konaklama alanları bulunmaktadır. Daha önce hiç gelmedikleri bir ülkeye eğitim için gelen adayların ilk tercihleri genellikle okullara ait özel yurtlar ya da okulların bulduğu ve referans olduğu aile yanı konaklamalardır. Öğrenci yurtları genellikle okula yakın alanlarda bulunur. Uzak bölgelerde ise, bazı okullar servis hizmeti verebilir. Avustralya’daki öğrenci yurtlarında yüzme havuzları, spor salonları, kütüphane, hızlı internet, bilgisayar odaları gibi sosyalleşebilecek ve öğrencinin ihtiyacını karşılayabilecek etkinlik alanları bulunmaktadır. Bazı üniversitelere ait özel yurtlarda öğrencilere yemek verilmektedir.

Aile yanında konaklama: Öğrenciler aile yanı konaklama yöntemini seçerek, Avustralyalı bir ailenin yanında tek ya da çift kişilik odalarda ve yemek hizmeti sunan ailerle kalabilirler. Ailelerle kalan adaylar, ülkenin geleneklerine ve kültürüne daha kolay adapte olup uyum sağlarlar. Sürekli aile ile iletişim kurmak, öğrencinin İngilizce’yi daha hızlı öğrenmesini ve bol bol pratik yapmasını sağlar. Aile yanı konaklamalarda özel banyo hizmeti gibi hizmetler de olabilir.

Paylaşımlı öğrenci evi Kiralık daire: Genellikle yüksek lisans eğitimi için gelen ve birkaç ay sonra kiralık eve çıkan adaylar, yaşadıkları çevreyi öğrendikten sonra bu konaklama türünü seçerler. Bu evler eşyalı ya da eşyasız olabilir. Eğer oda sayısı çoksa ve birkaç kişi birden kalınacaksa öğrenciler için oldukça ekonomik olacaktır. Bu durumda eve çıkacağınız kişileri seçerken, bol bol İngilizce pratik yapabileceğiniz kişileri seçmenizde yarar var.

Avustralya Hakkında

Hint Okyanusu ve Güney Pasifik Okyanusu arasında yer alan Avustralya kıtası, Güney Yarım kürededir. Dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz hayvan türlerinin Avustralya’da olması, ülkeinin her geçen gün ziyaretçi akınına uğramasına neden olmuştur. Üretime oldukça önem verilen ülkede, dünyanın en iyi koyunları yetiştirilmekte ve bir koyundan ortalama 27 kilo yün çıkmaktadır. Ülkede öne çıkan diğer iki hayvan ise koala ve kangurulardır. 

Dünyanın en geniş ülkeleri sıralamasında 6. olan Avustralya’nın başkenti Canberra şehri iken en büyük şehri ise Sydney’dir. Resmi dili İngilizce olan Avustralya, Anayasal Moarşi ile yönetilir ve nüfusu yaklaşık olarak 24 milyondur. Dünyanın en düzenli şehir yapılaşmasının olduğu ülke, doğal güzellikler, farklı bitki örtüsü, birçok türden hayvanların olması ve yaşam kalitesinin yüksek olmasıyla dikkat çekmektedir. 40 bin yıllık geçmişi olan ülkenin yerli halkı Aborjinlerdir. Avustralya ile Türkiye arasında 7 saat farkı vardır ve Avustralya 7 saat öndedir.

Ülkenin ekonomik yapısı Amerika’ya benzemektedir. Hatta kıyaslandığında Amerika’ya göre daha ucuzdur ve rehaf seviyesi daha yüksektir. Ada ülkesi olması nedeniyle 10 binden fazla plajı bulunan ülkede, turizm sektörü oldukça gelişmiştir.

Avustralya’da bulunan üniversiteler, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan, eğitim kalitesi çok yüksek üniversitelerdir.

Avustralya’da Kakadu Ulusal Parkı, Sydney, Uluru, Great Barrier Reef, Broome, Kimberley Bölgesi, Melbourne, Tasmanya ve Barossa Vadisi gezilecek yerlerde ilk sıralarda gelir.

Avustralya’nın önemli şehirleri; Sydney, Melbourne, Canberra, Brisbane, Adelaide, Perth, Darwin ve Hobart’tır.

 

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/b8de9914867c0458df2700656c1f0a31.jpg

Universal Higher Education- Master of Engineering Management

Avustralya'da Mühendislik Master Eğitimi

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/db87b9c7b9f659ae7d0507bdf14008f7.png

Southern Cross University

Avustralya'da MBA eğitimi

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu