Yaz Okulları

Yurtdışında Yaz Okulları

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte aileler çocuklarının, üç aylık yaz tatillerini daha kaliteli ve verimli geçirmeleri için yurtdışına yaz okullarına göndermeyi tercih ederler. Bu sayede öğrenciler, erken yaşta dil eğitimi tecrübesi ednirken, farklı bir ülkede uluslararası öğrencilerle birlikte yaşayarak hem kültürel anlamda hem de kişisel olarak gelişirler. Yurtdışı deneyimini henüz bu yaşta deneyimleyen çocuklar, kariyer hedeflerinde atacağı her adımda diğer öğrencilere oranla daha özgür ve kararlı olurlar. Öğrenciler yurtdışı yaz okullarında edindikleri farklı ülkelerden arkadaşlarla dil eğitimi becerilerini geliştirirken, unutamayacağı bir deneyim yaşar. Yurtdışı yaz okullarına katılan 8-17 yaş aralığında onbinlerce öğrenci her yıl bu güzel tecrübeyi yaşamaktadır. Bir süreliğine çocuklarından ayrılan aileler büyük bir tedirginlikle bu yola başvursalar da, yurtdışı yaz okulu eğitiminin ardından çocuklarındaki değişimi fark edecek ve yapmış oldukları seçimden dolayı mutlu olacaklardır. Çünkü aileler, erken yaşta çocuklarının kişisel sorumluluk duygusunun gelişmesine imkan vermiş olacak ve ilerleyen yaşamında çocuklarını gözlemlediklerinde bu durumu fark edeceklerdir. Çünkü çocuklara verilen kişisel sorumluluklar ne kadar erken yapılırsa çocuğun gelişimini o kadar hızlı etkileyecektir. Yurtdışı yaz okulu tecrübesi yalnızca çocuğun yabancı dil eğitimi kazanımı için değil, kişisel olarak gelişmesinde de oldukça etkilidir.

Yurtdışında yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilerimizi, Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlığı uzmanlarının önderliğinde İrlanda, İngiltere, Malta, Amerika ve Kanada’da bir yaz okuluna yerleştirerek, geleceğe kararlı bir şekilde ilerlemesi için yurtdışının kapılarını açmasını sağlıyoruz.

Yurtdışında  Yaz Okuluna Gidecek Öğrencilere Grup Programları

Yurtdışında yaz okuluna dahil olacak öğrencinin alacağı grup programları katılmış olduğu okul ve ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Ama birçok okulun programı hemen hemen aynıdır. Bu özellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Eğitimleri tecrübeli İngizlice öğretmenler vermektedir,

Her sınıfta en fazla 15 öğrencilik kapasite vardır,

Okulun ilk günü öğrencilerin dil seviyesi için bir sınav yapılır ve sınıfı bu sınavın sonucuna göre belirlenir,

Derslerin ağırlığı, Türkiye’deki dil eğitiminin aksine, öğrencinin iletişim becerisini artırmaktır,

Haftada ortalama 20 ders ve 45 dakikalık dersler yapılmaktadır.

Yurtdışı Yaz Okullarında Konaklama Nasıl Olur?

Ebeveynlerin en çok merak ettiği konuların başında, yurtdışı yaz okulunda konaklama yöntemi gelir. Bu konuda bazı okullar, kişisel iletişimi hızlandırmak için paylaşımlı odaları (2 ya da 3 kişilik) tercih ederken bazı okullarda öğrenci, tek başına bir odayı kendine tahsis edebilir. Bu konuda tavsiyemiz, adayın odada en az bir kişiyle birlikte kalmasıdır. Çünkü paylaşımlı oda, kendisine ait odası olan öğrencilerin birlikte yaşamayı öğrenmesi ve gece gündüz farklı kültürden ve dilden bir kişiyle iletişim kurmasını sağlamak açısından oldukça önemlidir.

Yurtdışı yaz okullarında konaklama yöntemleri öğrencinin tüm ihtiyaçları düşünülerek, yaş grubu dikkate alınarak ve büyük bir hassasiyetle hazırlanmıştır. Bu durumda öğrencinin tüm ihtiyaçları ve olanakları en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hazırlanmıştır.

Yurtdışı yaz okullarında konaklamanın ortak özellikleri şöyledir:

Öğrenci tek kişilik ya da en fazla üç kişilik odaları paylaşabilir,

Tüm odaların kendilerine ait özel banyoları bulunmaktadır,

Odalar haftalık olarak temizlenerek, öğrencinin steril bir ortamda yaşaması sağlanır,

Program kapsamında öğrencilere günde üç öğün yemek verilir.

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak başta İrlandaİngiltereMaltaAmerika ve Kanada olmak üzere birçok ülkede partner yaz okullarımız bulunmaktadır. Bu alanda önceliğimiz, henüz gelişme döneminde olan öğrencilerimizin rahat, güvenli ve kaliteli bir eğitim alabileceği okula yerleşmesini sağlamaktır. Çeşitli ülkelerde anlaşmamızın olması ebeveynlerin beklentilerini ve öğrencinin tercihlerini karşılamaktadır. Yurtdışı yaz okulları öğrencilerin dil eğitimi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla birçok sosyal aktivite düzenlenmiş ve öğrencilerin eğlenirken öğrenmeleri de sağlanmıştır. Bu bağlamda öğrenci sosyal olarak gelişirken, kişisel deneyimine hayatı boyunca unutmayacağı zamanlar ekleyecektir.

Yurtdışı yaz okullarında 8-17 yaş aralığında birçok öğrenciye hitap eden kurslar hazırlanmıştır. Bu kurslar çocukların birbiri ile iletişimini hızlandıracak ve rahat hissetmelerini sağlayacak niteliktedir. Yurtdışı yaz okullarının programları; dil eğitimi, aktivite, akademik ya da tematik olarak çeşitlendirilmiştir.

Hedef Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında dil eğitimi alan ya da yaz okullarına katılan öğrencilerimizin birçoğu, kazanmış olduğu deneyimden oldukça memnun oldukları için genellikle üniversiteyi de yurtdışında okumak isterler. Yurtdışı yaz okulları çocukların kişisel olarak gelişimine katkı sağladığı için, gelecekle ilgili planlarını  daha sağlıklı yapmasına önayak olur. Eğer lise dönemi bittikten sonra çocuğunuz üniversiteyi yurtdışında çalışarak okumak istediğini dile getirirse şaşırmayın. Çünkü yurtdışı yaz okullarının, gençler üzerinde etkisi oldukça farklıdır. Yeni kültürler, yeni yerler ve yeni diller öğrenmek isteyen gençler, üniversite eğitim dönemlerinde de benzer deneyimleri yaşamak ister. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlığı aracılığı ile yurtdışına yaz okuluna giden adaylarımızı bir süre sonra üniversite eğitimini tamamlaması için de hizmet veriyoruz. 25 yılı aşkın bir süredir edindiğimiz tecrübeyle, adaylarımıza ihtiyacına göre en doğru ve kaliteli okulu seçmesi konusunda destek oluyoruz.

Yurtdışında başta Amerika, İngiltere, Almanya, Kanada, Avustralya, Polonya ve Ukrayna olmak üzere birçok ülkedeki çeşitli partner üniversitelerimiz bulunmaktadır. Bu üniversiteleri incelemek için buraya TIKLAYINIZ


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/e94bdf23e2cf4b0f57763beea15e537d.png

İngiltere Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/48bdff0aa640b1e7c25bab9a26ecc843.png

İrlanda Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/0e65fe21068e25ce6c5e900f9876fd44.png

Amerika Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/3c514260bf67d6016640a77dc3f55f5f.png

Almanya Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/9a6fce09c6f0bd71ec6bb8418dd22363.png

Malta Yaz Okulları

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu