MBA

MBA Nedir?

MBA (Master of Business Administration) en kısa hali ile İşletme Yönetimi Yüksek lisansı demektir. İnsanların yönetim kariyerine devam etme becerileri ile donatmak üzere tasarlanmış bu master programları uluslararası kabul görmüştür. MBA okumak ısteyen adaylar İNGİLTERE' de MBA okumayı tercih etmekte olup  AMERIKA'da MBA eğitimide öncelik verilen ülkeler arasındadır. 

Kimler MBA (Master of Business Administration) Okuyabilir?

Lisans mezunu adaylar,  MBA - Master of Business Administration alanında yüksek lisans yapabilirler. Bazı üniversiteler minimum 3 ay iş tecrübesi isterken bazıları 1 veya 3 yıla kadar iş tecrübesi isteyebilmektedir. Eğer üniversitenin Mba aday alma kontenjanı yülsek ise daha çok kabul etme olasılığına sahiptirler. 

Mba  yapmak isteyen adayların, Lisans not ortalaması,  IELTS puanı, ve iş tecrubeleri önem taşımaktadır.  %100 ingilizce eğitim alan adaylardan bazı üniversiteler IELTS scoru istemeyebiliyor.  

MBA Size Ne Katabilir?

Financial Times’ın yaptığı analiz, piyasa değeri ile dünyanın en büyük 500 şirketinin %31’inin MBA mezunları tarafından yönetildiğini göstermektedir. Bir MBA programı, dünyadaki en iyi şirketlerin bazılarının geçidi olabilir. Kazandığınız beceriler pek çok meslekte aranacak ve bu roller için ücretlendirme genellikle cömertçedir.

Bir MBA derecesi ona ne kadar çok emek harcadığınıza bağlı, ancak rekabetçi bir program, bir başarı elde etmek için gerekli olan tüm bileşenlere erişim sağlayacaktır.

 

MBA (Master of Business Administration) 

Özellikle mühendislik altyapısına sahip kişilerin, kariyer olanaklarını geliştirmekte kullanabilecekleri, küresel görüş açılarını geliştirebilecekleri, bazı durumlarda "Oku oku ilmin sonu yoktur." da dedirten, E-Mba, Executive Mba gibi çeşitleri de olan, genellikle İşletme, Finans, Muhasebe, Ekonomi, Enformasyon Sistemleri ve Karar Verme Bilimleri gibi konuları içeren lisans üstü eğitim programlarına verilen isme MBA denir. Kariyer basamaklarını işe atılıp yavaş yavaş çıkmak yerine işten önce biraz daha okuyayım ve iş hayatında daha hızlı ve daha kararlı adımlarla yukarıya yükseleyim diye düşünenlerin tercih ettiği bu programın başlıca amaçları;

   Liderlik vasfının geliştirilmesi,

   Start-up nedir? Nasıl yönetilir?

   Network edinme,

   Dünyanın önde gelen şirketlerini yakından tanıma, inceleme,

   Analiz ve karar yeteneklerinin geliştirilmesi,


Siz de kendinize uygun bir MBA  yüksek lisans Programı ile yurtdışında eğitim almak  istiyorsanız ofisimize gelebilir, arayabilir veya  Bilgi Formu'nu doldurabilirsiniz.

 TEL: 0216 414 7750 

WHATSAPP: 0 532 659 70 80

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu