Yüksek Lisans

Yurtdışında Yüksek Lisans 

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketi olarak, öğrencilerimize  başta Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Almanya, Avustralya, Polonya ve İtalya gibi birçok ülkede, yurtdışı yüksek lisans (Master) eğitimi almaları için hizmet sağlamaktayız. Yurtdışında Master düşünüyorsanız, her ülkenin farklı programlarını, bütçenizi, hedeflerinizi ve başvuru amacınızı en doğru ve hızlı şekilde belirliyoruz.

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık , yurtdışında yüksek lisans eğitimi için talep ettiğiniz danışmanlığı bir çok ülke için ücretsiz olarak vermekte. Partnerimiz olan üniversitelere başvurunuzun eksiksiz bir şekilde yapılması, kayda ilişkin her türlü bilginin tamamlanması ve konaklama hizmetlerimiz arasındadır. 

Yurtdışı Master Programları Başvuru Şartları

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen adayların, okulların belirlediği bazı şartları sağlamış olması gerekir.

Öğrenciler genellikle Master programları bittikten sonra bir ya da 2 yıl çalışma iznine sahip olurlar. Bu durum o ülkenin hükümetinin verdiği karara göre değişmektedir.

Yurtdışı Master şartları okullara göre değişiklik gösterse de ana şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  Niyet mektubu,

  Özgeçmiş,

  Referans mektubu,

  Eğitim masraflarını karşılayan sponsor bilgileri,

  Bazı bölümler tarafından talep edilen GRE ve GMAT sınav sonuçları,

  İngilizce seviyesini gösteren TOEFL ve IELTS sınav sonuçları,

  Edinilen başarılar ve iş tecrübesi,

  Alınan dersler ve talep edilen okulun programla uyum sağlaması,

  Lisans not ortalaması (GPA)

Yurtdışında Yüksek Lisans (Master) Okumanın Avantajları

Yurtdışında yüksek lisans (Master) okumak, seçmiş olduğunuz üniversitede eğitim alıp hayatınıza sadece eğitiminizle devam edeceksiniz şeklinde yorumlanmamalıdır. Çünkü kaldığınız ülkenin kültürü, dili, gelenekleri, yaşam tarzı gibi birçok konuda bilgi sahibi olup deneyimleme şansı yakalamış oluyorsunuz. Ayrıca bu deneyimi yaşarken ülkenin ana dilini konuşarak, onların yaşamlarını tecrübe etmiş olursunuz. Yurtdışında Master okuduğunuzda sizinle aynı dönemde okuyan diğer öğrencilerden en az bir adım önde olursunuz. Bu durum hayatınız boyunca, özellikle iş hayatında aranan ve fark yaratan kişi olmanızı sağlar.

Yurtdışında ve Master programlarına katılıp eğitim almak birçok ülkede mümkündür. İngiltere, Almanya, Amerika, İrlanda ve Kanada’da oldukça popülerdir. Ayrıca programı Amerika’da yaklaşık yüz yıl önce uygulanmaya başlanmıştır. Yurtdışında master eğitimi,  her yıl on binlerce öğrencinin eğitim için geldiği bir ülkede farklı farklı kültürleri bir araya getirmek gibi bir durum olduğu için çok büyük bir şanstır.

Yurtdışı ve master programları, birçok ülkede olması nedeniyle çeşitliliği arttığı için, adayların seçenekleri de artmıştır. Bu durum öğrencilerin kendi bütçelerine göre uygun bir okul bulmalarını sağlar. Yurtdışında master programlarının fiyatları bu nedenle değişkenlik göstermektedir. Örneğin Amerika’da yüksek lisans ücretliyken, Almanya’da master yapmak ücretsizdir. Bazı üniversiteler ise yüksek lisans ücretinin büyük bir kısmını burs olarak verirken, kimisi de dil eğitimini promosyon olarak verir.

Yurtdışında master programlarına katılan kişiler araştırma, farklı bakış açısı ve öğrenme teknikleri gibi birçok alanda kendilerini geliştirirler. Öte yandan her ülkenin kendine özgü bir eğitim tekniği bulunamaktadır.

Yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen adaylar, Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık’ın 27 yılı aşkın süredir edindiği tecrübe ve profesyonel danışmanlık hizmetiyle herhangi bir sorun yaşamadan okullarına başvuru yapabilirler.

Yurtdışında master programına katılan öğrencilerin, özgeçmişlerinde  yer alan üniversite mezuniyet bilgileri, birçok alanda ön planda olmasını sağlar.

Globalleşen çağda, yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak, iş arama sürecinde ve  kariyerinizde  oldukça faydasını görebileceğiniz bir durumdur. Özellikle Almanya, İngiltere, Amerika, ve Avustralya, İtalya, İrlanda, Kanada  gibi eğitim kalitesiyle öne çıkan ülkelerden mezun olmak iş hayatında kariyer fırsatlarını karşınıza çıkartacaktır. Yurtdışında yüksek lisans yapmak, kişiyi geliştirirken farklı bir vizyona sahip olmasını da sağlar. Çok kültürlü ortamlarda bulunan adaylar, hem farklı bir ülkeyi hem de diğer ülkelerden gelen adayların kültürleriyle tanışmış olur. Adaylar yurtdışında yüksek lisans yapmadan önce dil eğitimi almak isterse eğer buradan dil eğitimi ve indirimli dil eğitimi fiyatlarını inceleyebilir.

Yurtdışı Yüksek Lisans (Master) Eğitim Süresi

Yurtdışında başvuru yapacağınız Master programları 1-2 yıllık programlardır. Bu durum ülkeden ülkeye göre değişkenlik gösterirken, seçtiğiniz programa göre de değişebilir. Örnek verecek olursak;  İngiltere’de yükseklisans eğitimi bir yıl, Almanya, Kanada ve Amerika’da ise iki yıldır. Eğer bir yıllık yüksek lisans programlarını tercih ederseniz hem süreden hem de paradan tasarruf ederek kısa sürede diplomaya sahip olabilirsiniz. Yurtdışı Master başlama tarihleri her yıl Eylül ayında başlar. Bazı okulların başlangıç tarihlerinde farklılık olabilir. Eylül ayında başlayan başlangıç döneminin bitişinin ardından, Ocak ayında da ara dönem başlar.

Yurtdışı Yüksek Lisans Şartları

Yurtdışında Master şartları, seçilen program ve ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Fakat Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketi olarak, size genel olarak hangi şartlar aranır kısaca aktaralım. İlk olarak GPA’ya (Grade Points Average- Ağırlıklı Not Ortalaması) bakılır. Yurtdışı master programlarında bazı ülkeler bu skoru 2.40 isterken, Kanada gibi ülkeler ise en az 3 istemektedir. Eğer puanınız bu skorun altındaysa üzülmeyin çünklü üniversiteler, Pre-Master programlarıyla puanı yükseltmek için fırsat sağlarlar. Bu şartı sağlıyorsanız ikinci şart ise dil becerinizi ıspatlayacağınız İngilizce yeterlilik sınavlarının sonuçlarıdır. Örneğin, TOEFL ya da IELTS sınav sonuçlarını dünyanın her yerinde on binlerce üniversite kabul etmektedir. Yurtdışı yüksek lisans programı için en az 6,0 TOEFL ya da IELTS skoru gereklidir. Eğer bu rakamın altında puanınız varsa, bunun için de çözüm var. Yurtdışı dil okullarına kayıt yaptırarak, İngilizce ya da ihtiyacınız  olan dili en üst seviyeye çıkarmanız mümkün. Bunlar dışında iş, akademik, proje, spor ve sosyal çalışma alanlarında edinilen başarı sertifikaları ya da belgeler kabul almak için oldukça önemlidir.

Yurtdışında Master Programlarında öncelikler 

Yurtdışında master programlarına katılmak için öncelik “YÖK denkliği” olmalıdır. Çünkü yurtdışında master yaparken alacağınız diplomanın Türkiye’de geçerli olması önemlidir. Yurtdışı master programları için dikkat edilecek hususlar şunlardır:

 

  YÖK denkliği,

  Mezun olduktan sonra sağlanan imkanlar,

  Master programının çalışma izni olup olmadığı,

  Yaşam maliyetlerinin durumu,

  Diploma almak istediğiniz bölümün okuldaki başarı oranı,

  Çalışma alanları, laboratuvar, kütüphane gibi okul donanımları.

Yurtdışı Yüksek Lisans Başvurusu için Gerekli Evraklar

Yurtdışına yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen adaylar için, üniversitelerin başvuru sırasında talep ettiği genel başvuru evraklarını derledik. Burada dikket etmeniz gereken durum ise, her üniversitenin kendi prosedürü olduğu ve farklı evraklar da talep edebileceğidir.

İşte yurtdışı Master için gerekli evraklar:

  Lisans diploması (Mezun durumundaysanız transkript),

  Niyet mektubu Essay,

  İngilizce dil seviyesini gösteren sınav sonucu, (TOEFL, IELTS, Duolingo, Pearson vb.)

  Portfolyo (Sadece Mimarlık ve Animasyon gibi bölümler için gereklidir.),

  İş tecrübeniz varsa, iş yerinizden alınmış referans mektubu,

  CV,

  Üniversitedeki akademik hocalardan 2 adet referans mektubu,

  Sosyal, akademik yeterlilik belgeleri, ödül ya da lisanslı sporculuk belgesi.

Yurtdışı Master Konaklama

Yurtdışı Master programlarına katılan adaylar birçok konaklama çeşidinden faydalanabilir. Bu konaklama yöntemleri; oda, pansiyon ya da ev kiralamak dışında, özel öğrenci yurtları, üniversitelerde bulunan kampüs içi yurtlar ve aile yanı gibi konaklama yöntemlerini kullanabilirler.

Yurtdışı Yüksek Lisans Bursları

Yurtdışı yüksek lisans burslu eğitim almak isteyen adayların en çok merak ettiği konuların başında “Yurtdışı yüksek lisans bursu nasıl alınır?” sorusu gelmektedir. Yurtdışı yüksek lisans programlarının ücretleri ve bursları kurumların kararlarına göre değişkenlik gösterir.

Yurtdışı başvuru kriterlerinden en önemlileri şöyle:

  GPA (Ağırlıklı not ortalaması) skorunun yüksekliği,

  Önceki staj ya da iş deneyimleri,

  Türkiye’deki üniversitenin prestiji oldukça etkilidir.

Yurtdışında Yüksek Lisans Bursu İçin Gerekli Evraklar

Yurtdışında Master eğitimi alırken burs da almak isteyen adaylara öncelikle başvuru tarihlerine dikkat etmelerini öneririz. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketi olarak, 25 yılı aşkın süredir yurtdışı eğitim tecrübemizle size en uygun ve en doğru seçeneği sunmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

İşte yurtdışı yüksek lisans burs başburusu için gerekli evraklar:

  Diploma ve transkript,

  Motivasyon mektubu,

  İş yeri ya da staj referans yazısı,

  Akademik hoca referans mektubu (2 adet olabilir.)

  İngilizce  dil seviyesi için resmi sınav sonuç belgesi yurtdışı master başvuruları için gereklidir.

Yurtdışında Yüksek Lisans Fiyatları

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, öncelikle bütçenize ve ihtiyacınıza göre en uygun yurtdışı yüksek lisans programını seçip, gönül rahatlığı ile eğitim almanız için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Yurtdışı master fiyatları ülkelerin para birimi, programın kapsamı, seçilen şehir ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; İngiltere, Kanada, Amerika, İrlanda ve Avustralya gibi prestijli üniversitelerin olduğu ülkelerde master fiyatları fazla olabilir. Fakat Almanya, Polonya ve Ukrayna gibi ülkelerde Master ücretleri daha uygundur. Öte yandan yurtdışında yüksek lisans yapmak, özellikle Avrupa’da bir ülkede eğitim almak her geçen gün popüler olmaktadır.

Yurtdışında yüksek lisans maliyetleri, kişinin kendi harcamalarına, konaklama talebine ve çalışma iznine göre de değişmektedir. Bu nedenle danışanlarımız, sizinle ilk görüşmesinde en doğru bilgiyi paylaşacaktır. Ülkelere göre yurtdışında MBSMaster fiyatlarına Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Almanya, Avustralya, Polonya ve Ukrayna ücretleri okullara göre belirtilmiştir.

Yurtdışında Yüksek Lisans (Master) Yaparken Çalışma İzni

Yurtdışında Master programına katılan adaylar, genellikle üniversitelerin belirlediği günlerde eğitimlerine devam ederler. Hafta içi birkaç gün yüksek lisans eğitimi veren üniversitelerin yanı sıra, haftanın her günü verenler de bulunur. Bu durumda eğer boş zamanını çalışarak değerlendirmek isteyen adaylar varsa,  yurtdışında yüksek lisans yaparken çalışma izni hakkını kullanabilirler.

Yurtdışında master eğitimi sürecinde çalışan adaylar hem yaşam maliyetlerini karşılayabilir hem de profesyonel bir network oluşturarak kariyerine olumlu etkilerde bulunur. Bu süreçte master bolyunca çalışırken, eğitim hayatınız sona erdiğinde de çalışmaya devam etme şansınız olacaktır.

 

Başta İngiltere, Kanada ve Polonya olmak üzere bazı ülkeler, yüksek lisans eğitiminin ardından öğrencilere 3 yıla kadar çalışma izni hakkı verir. Bu nedenle yurtdışında master yapmak isteyen adaylar, bu ülkelere yoğunlaşmıştır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Bursları Veren Kurumlar

  Jean Monnet Bursu

  British Council Bursu

  DAAD Bursu

  Chevening Bursu

  Milli Eğitim Bakanlığı Bursu (YLSY)

  TEV Bursu (Türk Eğitim Vakfı)

  Fulbright Bursu

 

TEL: 0216 414 7750 

WHATSAPP: 0 532 659 70 80

 

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/572c91cd44696534139b48fffb8bfe65.png

MBA

Master of Business Administration

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/2d261a5a0914c5dc956c54c6567b6b1f.png

İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere'de uygun fiyatlı yüksek lisans eğitimi...

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/612d7c886ce7d4e5df5cdf98830d0195.png

Almanya Yüksek Lisans

Almanya'da uygun fiyatlı MBA/Master imkanları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/03992b61fcb4dbe21194d4f1a96d4ccd.jpg

İtalya Yüksek Lisans

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/5e38fa470b4bfb60f820e3d7359e2ee4.png

İrlanda Yüksek Lisans

İrlanda'da uygun fiyatlı yüksek lisans eğitimi...

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/6fd3c70f32c24d1084a150a26a8cf88a.png

Amerika Yüksek Lisans

Amerika'da uygun fiyatlı yüksek lisans eğitimi...

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/6501bdb2ad073f7a41a23b6eae002a0c.jpg

Kanada Yüksek Lisans

Kanada'da uygun fiyatlı yüksek lisans eğitimi...

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/6fca37f5a364b798e08d828d4577b84d.png

Polonya Yüksek Lisans

Polonya'da uygun fiyatlı yüksek lisans eğitimi...

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/1570821c52d1bea7731eb9d5f856196f.png

Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya'da uygun fiyatlı yüksek lisans eğitimi...

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/792113274194ceee5fe6b3002f553bbe.jpg

Malta Yüksek Lisans

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu