Milano Üniversitesi - İtalya

MİLANO ÜNİVERSİTESİ

 

Halk dilinde UniMi veya Statale olarak bilinen Milano Üniversitesi (İtalyanca: Università degli Studi di Milano; Latince: Universitas Studiorum Mediolanensis), İtalya'nın Milano kentinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Yaklaşık 60.000 öğrencisi ve yaklaşık 2.000 kişilik daimi öğretim ve araştırma kadrosuyla Avrupa'nın en büyük üniversitelerinden biridir.

Milan Üniversitesi'nin on okulu vardır ve 140 lisans ve yüksek lisans programı, 32 Doktora Okulu ve 65+ Uzmanlık Okulu sunmaktadır. Üniversitenin araştırma ve öğretim faaliyetleri yıllar içinde büyümüş ve önemli uluslararası kabuller almıştır.

Üniversite, yirmi bir araştırma yoğun Avrupa Üniversitesinden oluşan Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği'nin (LERU) tek İtalyan üyesidir. Sürekli olarak, Pisa Üniversitesi ve Roma Sapienza Üniversitesi ile yerini paylaşan İtalya'daki ilk üniversite (ARWU) olarak sıralanır ve ayrıca hem genel olarak hem de diğer sıralama sistemlerindeki belirli konu alanlarında İtalya'nın en iyi üniversitelerinden biridir.

Üniversite, fizik alanında Nobel ödüllü Riccardo Giacconi, Fields madalyalı Enrico Bombieri ve eski Başbakanlar Silvio Berlusconi ve Bettino Craxi gibi birçok önemli mezun tarafından ziyaret edilmektedir. Üniversite ayrıca kimya alanında Nobel Ödülü sahibi Giulio Natta ve Fizikte Kurt Ödülü sahibi Giuseppe Occhialini gibi önemli öğretim üyeleriyle de bağlantılıdır.

 

LİSANS PROGRAMLARI

·         Artificial Intelligence

·         International Politics, Law and Economics (IPLE)

 

GEREKLİLİKLER

Örneğin International Politics, Law and Economics lisans bölümü için gerekenler;

·         Lise diploması

·         English TOLC-E test provided by CISIA(30 euro fee). Logic-13 questions in30 minutes, Reading comprehension-10 questions in 30 minutes, mathematics-13 questions in 30 minutes. Mantık ve matematik bölümlerinde(ortak olarak değerlendirilir) toplam 13 puanın altında aldıkları halde programa kabul edilen adaylara ek öğrenme gereksinimleri (OFA) atanacaktır.

·         İngilizce yeterlilik

·         Transkript

·         GPA

 

 


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu