Padova Üniversitesi - Cybersecurity Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master’s Degree in Cybersecurity

Siber Güvenlik programı, gelecekteki BİT sistemleri için gizliliği de sağlayabilen güvenli bilgisayar sistemlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve değerlendirilmesine odaklanmaktadır. 2 yıllık eğitim programı, bilgisayar bilimi, mühendislik, istatistik, hukuk-ekonomik ve organizasyonel bilimlerden katkıların yanı sıra siber saldırı korumasının ana uygulama alanlarına ilişkin özel bilgilerin toplandığı disiplinlerarası bir sunuşla karakterize edilir.

Bu Yüksek Lisans derecesi, uluslararası bir işyerine entegrasyonu ve yabancı öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımını kolaylaştırmak için yalnızca İngilizce dilinde öğretim sağlamaktadır.

Uluslararası Siber Güvenlik Yüksek Lisans programının amacı, BT güvenliği alanında nitelikli mezunlar yetiştirmektir. Bu program, öğrencilerin toplumun artan taleplerini karşılayabilmeleri için siber güvenliğin hem teorik hem de pratik yönlerine odaklanmaktadır.

Programme structure

Compulsory units: Cybersecurity and Cryptography: Principles and Practices, Information Security, Machine Learning, Cognition and Computation, Deep Learning, Stochastic Processes, Biometrics, Advanced Topics in Computer and Network Security

Optional units: Human Computer Interaction, Law and Data, Service Management, Digital Forensics, Quantum Cryptography and Security, Web Applications, Vision and Cognitive Services, Security and Risk: Management and Certifications, Mobile and IOT Security, Game Theory, Internet of Things and Smart Cities, Foundations of Databases, Software Verification, Wireless Networks, Formal Methods for Cyber-Physical Systems, Methods and Models for Combinatorial Optimization

Kariyer fırsatları:

Mezunlar, telekom şirketleri, oyun şirketleri, e-öğrenme, web geliştiricileri ve eğlence sektörü gibi katma değerli ürün ve hizmetler sağlayan şirketlerde kolaylıkla iş bulacaklardır.

Mezunlar şu şekilde çalışır:

● Siber Güvenlik danışmanı

● Güvenlik Analisti

● Siber Güvenlik Uzmanı

● Bilgi Güvenliği Mimarı

● Güvenlik Denetçisi

● Bilgisayar adli tıp uzmanı

● Privacy-by-design danışmanı

Ürün veya teknoloji geliştirme, medya içeriği, iş geliştirme veya danışmanlık hizmetleri sağlamak amacıyla kendi şirketini kurmak isteyenlere de girişimcilik yolu açıktır.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Programlamanın temelleri, iletişim ağları ve bilgi sistemleri gibi Bilgi Teknolojisi ve Bilgi Mühendisliği alanında kanıtlanmış becerilere sahip en az 3 yıl süreli lisans eğitimi.

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu