İrlanda Dil Okulları

İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ, ÜNİVERSİTE VE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

İRLANDA İngilizce dil eğitimi ve yükseköğretim için Türk öğrenciler tarafından  tercih edilmekte çünkü kaliteli eğitimi ve çoklu kültürel yapısıyla İrlanda öğrencilere konforlu bir eğitim süreci sunmaktadır. İrlanda dil okuları ve yükseköğretim üniversiteleri uluslarası geçerliliği olan eğitim kurumlarıdır. Dünya sıralamasında en iyi dereceye sahip 7 üniversite İrlanda’da bulunmaktadır ve yurtdışı eğitim isteyen öğrenciler tarafından en çok seçilen ülkeler arasında yer almaktadır .

Ana dilini İngilizce olmasıyla ve part time çalışma izni olanakları sebebi ile uluslararası öğrenciler için dil eğitimi tercihinde ideal bir ülkedir. İngilizce dil eğitiminde çok başarılı ve ve yerel halkın konuşkan ve çok arkaşca yaklaşımı,  adayların  İngilizce becerilerini geliştirmekte büyük öneme sahip. İrlanda öğrencilere eğitim esnasında Part-Time çalışma izni vermesi, çok hızlı konuşma becerilerini geliştirmakte ve  küresel iş dünyasında deneyim kazanma imkanı sağlamaktadır. 

İrlanda, birçok araştırma ve teknoloji odaklı kurum ve şirkete ev sahipliği yapar. Bu da özellikle bilim ve teknoloji alanlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için IRLANDA öncelikli ülkeler arasındadır.

 

WORK & STUDY PROGRAMI NEDİR?

İrlanda’da dil okulu programı “Work & Study” yani Türkçe karşılığı “Çalışarak İngilizce” ile eğitim alan öğrenciler, hem dillerini geliştirebilir hem de uluslararası iş tecrübesi kazanarak geleceklerine yön verebilirler. Dil okulu ve iş fırsatını bir arada sunan bu program için en az 25 haftalık ve haftalık en az 15 saatlik ders içeriği olan bir kursa kaydolmak gerekmektedir.

Bu programa dahil olan adaylar, Haftalık olarak 20 saatlik part-time çalışma fırsatı sunulmaktadır. Dil kursunun tamamlanmasının ardından, katılımcılar için 2 aylık çalışma veya gezi amaçlı serbest zaman sunulmaktadır. Böylelikle, toplamda 33 hafta (8 ay) boyunca İrlanda'da bulunma imkânı sağlanır. İrlanda’da 25 haftalık dil okuluna başlayan öğrencilerin toplamda 8 aylık oturum hakkı vardır. Okulun yaz dönemi ve Sömestr tatil zamanında öğrenciler full-time çalışma hakkına sahip olup haftalık 40 saat çalışma imkânı yer almaktadır.

İrlanda’ya giden öğrenciler eğer düşük ingilizceye sahip ise hizmet sektöründe iş bulma olasılığına sahipler.  Adaylar hem eğitim alıp hem de çalışırken dil seviyelerini kısa bir sürede pratik yaparak yükseltebilirler. Daha sonra adaylar iyi ingilizce iel farklı iş sektorlerinde çalışabilmekte.  Adaylar İrlanda da ingilizce eğitim alıp yoğun pratik yapma imkanına sahip ve IELTS ve benzeri dil sınavlarınday yüksek puan alma olasılığına sahipler. 

 

WORK & STUDY PROGRAMININ SAĞLADIĞI OLANAKLAR

İrlanda 25 Haftalık Dil Eğitimi sırasında haftada 20 Saat Part-Time çalışma izni vermektedir.

Part-Time çalışma izninin yanı sıra, Yaz aylarında ve Sömestr tatili boyunca öğrenciler Full - Time çalışma hakkına sahip olurlar.

İrlanda’da dilediğiniz Pazartesi kursa başlama imkanı bulunmaktadır.

Farklı ülke ve kültürden arkadaşlar edinerek ulusal vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

Kariyer anlamında uluslararası iş tecrübesi kazanma fırsatı.

Türkiye’ye konumu itibariyle yakın bir destinasyon olması öğrenciler için avantajdır.

2 yıla kadar eğitim ve çalışma vizesini uzatma imkanı.

Dublin başta olmak üzere Cork, Drogheda, Limerick gibi farklı şehirlerde okuma imkanı.

Diğer ülkelere kıyasla yaşam masraflarının daha ekonomik olması.

Saatlik asgari ücret İrlanda’da 12.70 €’dur.

İrlandadalı host aileler çok güler yüzlü, yardımsever ve samimi yaklaşımlarıyla adaylarımızın başarılarına katkı sağlamaktadır.

 

 

İRLANDA’DA KONAKLAMA

İrlanda’da konaklama hizmeti Dil okulları tarafından sağlanmakta.Okullar farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Bunların en başında aile yanı konaklama ve yurt konaklama gelmektedir. Öğrencilerin tercihine göre rezidans ve otel konaklama seçeneği de mevcuttur. Konaklama seçimi öğrencinin talep ve beklentilerine göre  dil okulu tarafından organize edilmekte. Genellikle öğrenciler ilk aylarda aile yanı konaklama tercih etmekte daha sonra kendi bütçelerine göre paylaşımlı konaklama tercih edebilmekteler. Böylelikle ülke kültürünü, yaşamanı yakından tanımış olurlar ve bu öğrencilerimizin daha kolay adapte olmalarını sağlamaktadır. Aile yanı konaklama ve diğer tüm konaklamalar okullar tarafından özenle seçilmekte ve denetlenmektedir.

ÇALIŞMA OLANAKLARI NELERDİR?

İrlanda’ya giden öğrencilerimiz dil seviyelerini geliştirme sürecinde hizmet sektöründe çalışarak hem İngilizce pratik yapma hemde günlük masraflarını karşılamaktadırlar.

İrlanda’da Google, Facabook ve Microsoft gibi dünyaca ünlü bilişim şirketleri bulunmaktadır. Bu yönüylede, Avrupa’nın  silikon vadisi olarak anılmaktadır.

Öğrenciler yeterli dil seviyesine ulaştıktan mezun olunan bölüm ve iş deneyimine bağlı olarak  bu şirketlerde çalışma imkanı bulabilir ve kariyerlerine uluslararası adım atma şansını yakalayabilirler.

GNIB NEDİR?

İrlanda’da uzun dönem eğitime giden uluslararası öğrencilerin GNIB (The Garda National Immigration Bureau) kaydı oluşturmaları ve uzun dönem oturum izni için kimlik kartı olarak geçen GNIB kartını almaları zorunludur. Bu işlem için öğrencilerin GNIB Göçmenlik Bürosuna kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

GNIB RANDEVUSU NASIL ALINIR?

GNIB randevusunu hem online sistem üzerinden hem de telefonla arayarak alabilirsiniz.

Telefonla randevu almak isterseniz Skype programı üzerinden 1800 741 741 telefon numarasını İrlanda saatiyle haftaiçi 08:00- 20:00 saatleri arasında arayarak alabilirsiniz.

GNIB sitesi 

Sadece dil eğitimi değil üniversite eğitimi için giden öğrencilerimizde GNIB kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Yoğunluk sebebiyle randevu bulamama olasılığına karşı, öğrencilerimizin mutlaka gitmden önce GNIB randevusu almalarını öneririz. Öğrenciler İrlanda’da eğitim sürecinde tanınan part-time çalışma hakkından GNIB kaydı sonrasında yararlanabilir.

 

TRUVA İRLANDA HİZMETLERİMİZ

 Truva Yutdışı Eğitim 1997 den bu yana adaylarına yurtdışı eğitimde hizmet vermektedir. İrlanda'da partner okullarımız MEI, QUALITY ENGLISH ve IALC kurumlarına kayıtlı okullardır.

 İrlanda için başvuru öncesi Ücretsiz Yurtdışı Eğitim  danışmanlık hizmetleri

 Okul seçiminde ve vize dosyanızı hazırlamada ücretsiz hizmet 

 Vize başvuru dosyanızı VFS'ye Truva sunmakta

 Çeviriler ücretsiz yapılmakta

 Niyet mektuplarının ingilizce çevirisi ücretsiz

 Vize seyahat sigortası  ücretsiz

 Vizeden sonra havaalanı hazırlığı

 İrlanda'da havaalanı karşılama ve konaklamaya transfer Türk danışman tarafından yapılmakta 

 

 Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!

 


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/3a19000baa04ea80701d7b211db7d2fd.jpg

Dublin Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/b48ef45b8f10704aab1513ed8975c74b.jpg

Drogheda Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/bc9497caa176d3b02fae0a64d9937d3d.png

Waterford Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/63242a1e6b6b1f8bbb146d5dfadb3cf3.jpg

Cork Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/0f2e11514aec0cb5e42041921e9619f4.jpg

Limerick Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/e461ca1b6dea4c51c43ffc2dfef1d71f.jpg

Galway Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/0ec9d132f33c16c04c8139275d0c071d.jpg

Bray Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/608ea8b6e0d81580d19433b70826d7ad.jpg

Belfast Dil Eğitimleri

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu