Università Cattolica del Sacro Cuore - İtalya

Üniversita Cattolica Del Sacro Cuore 

 

UCSC veya UNICATT veya kısaca Cattolica olarak bilinen Università Cattolica del Sacro Cuore (halk arasında Milano Katolik Üniversitesi), 1921'de kurulmuş bir İtalyan özel araştırma üniversitesidir. Cattolica, beş kampüsüyle, Avrupa'nın en büyük özel üniversitesidir ve dünyanın en büyük Katolik Üniversitesidir. Ana kampüsü, Brescia, Piacenza, Cremona ve Roma'daki uydu kampüsleriyle İtalya'nın Milano kentinde yer almaktadır.

Üniversite 12 fakülte ve 7 yüksek lisans okuluna ayrılmıştır. Cattolica, lisans dersleri (Lisans derecesi, İtalyan Laurea Triennale'ye karşılık gelir), yüksek lisans dersleri (Laurea Magistrale'e karşılık gelen Yüksek Lisans derecesi ve uzmanlık yüksek lisansı) ve doktora programları (Dottorati di ricerca) sağlar. Bunlara ek olarak, üniversite dünya çapındaki diğer kurumlarla birkaç çift diploma programı yürütmektedir. Dereceler hem İtalyanca hem de İngilizce olarak sunulmaktadır.

UCSC'ye küresel bir üniversite derecelendirme sistemi olan QS Stars tarafından şu alanlarda beş yıldız verildi: istihdam edilebilirlik, öğretim, tesisler ve katılım.

Agostino Gemelli Üniversitesi Polikliniği, Università Cattolica del Sacro Cuore tıp fakültesi için eğitim hastanesi olarak hizmet vermektedir ve adını üniversitenin kurucusu, Fransisken rahibi, hekim ve psikolog Agostino Gemelli'ye borçludur.

 

 

LİSANS PROGRAMLARI

3 yıllık programlar;

·         Communication Management (Milan campus)

·         Economics and Management (Milan campus)

·         Finance (Milan campus)

·         Food Production Management (Piacenza campus)

·         International Relations and Global Affairs (Milan campus)

·         Psychology (Milan campus)

 

6 yıllık programlar;

·         Medicine and Surgery (Rome campus)

·         Medicine and Surgery - Transfer to the second and third year,

 

 

ÜNİVERSİTENİN GEREKLİLİKLERİ

Lisans için;

30 Ağustos 2023'ten önce lise eğitimini tamamlamış olmak ve Ortaokul Diplomasına sahip olmak.

en az 12 yıllık bir lise yeterliliğine sahip olmak.

11 veya 10 yıllık lise eğitimiden sonra elde edilen nitelikler, adaylar aşağıdaki koşullardan birini karşılamadığı sürece üniversiteye girişe izin vermez:

Bir (eğitimlerinin 11 yıl olması durumunda) veya iki (eğitimlerinin 10 yıl olması durumunda) yıl üniversite eğitimine devam ettiler ve ilgili eğitim planında yer alan tüm sınavlara girdiler. Üniversite öğrenimi için kredi transferi talep edilemez.

Sadece katılım zorunluysa ve müfredatı yerel dilde okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi içeriyorsa dikkate alınabilecek bir okul öncesi yıla katıldıklarına dair kanıt sağlayabilirler (bu genellikle bazı Latin Amerika ülkeleri için geçerlidir) . Geçerliliği ilgili İtalyan Büyükelçiliği tarafından onaylanmalıdır.

Bir İtalyan Üniversitesinde “Foundation Course”u(bazı üniversitelerde çok çeşitli konularda veya temel düzeyde tek bir konuda alınan ve öğrencileri daha ileri eğitime hazırlayan bir ders) başarıyla tamamladılar. İtalyan olmayan üniversitelerden alınan“Foundation Course” otomatik olarak kabul edilmez ve diploma entegrasyonu olarak uygunlukları duruma göre değerlendirilir.

 

DİL YETERLİLİKLERİ

Giriş sınavını geçen, kabul almış adayların, aşağıdaki türlerden birine ve ilgili minimum puanlara karşılık gelen bir İngilizce Dil Sertifikası sağlamaları gerekmektedir:

IELTS Akademik genel puanı en az 6.0;

TOEFL iBT genel puanı en az 80;

En az 213 TOEFL Bilgisayar Tabanlı:

TOEFL Kağıt Tabanlı en az 550;

Cambridge FCE - Birinci Sertifika (Kabul edilen minimum puan: Grade B)

Cambridge CAE – Gelişmiş

Cambridge CPE - Yeterlilik

Lisede ana eğitim dili İngilizce olan adayların bu sertifikayı sunmalarına gerek yoktur. Bu gibi durumlarda, başvuru sahiplerinin Lise çalışmalarında kullandıkları dilin resmi kanıtını göstermeleri gerekir.

İngilizce Dil Sertifikası (varsa), Giriş Sınavına başvuru sırasında istenmeyecektir. Ancak, kayıt sürecini tamamlamak için bir ön koşul olarak gerekli olacaktır.

 

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ve BURSLAR

AB üyesi olmayanlar- öğrenim ücreti yıllık 16.200 €'dur.

 

GEREKLİ BELGELER

Lisans için;

·         Lise diploması

·         GPA

·         Bölüme Yerleştirildi Belgesi (ÖSYM)

·         Transkript

·         Okul kayıt formu

·         Motivasyon mektubu

·         Banka hesap yazısı

·         Sigorta

·         Pasaport fotokopisi

·         Dil sertifikası

 

 

 

 


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu