Central Toronto Academy Lisesi


1916'da bir İşletme ve Ticaret okulu olarak kurulan Central Toronto Academy tamamen modern öğrenim vermektedir. CTA'da öğrenciler 9. sınıfta Chromebook'lar alırlar ve çevrimiçi olarak da ders alabilirler. Farklı ve kapsayıcı bir öğrenme ortamında, öğrenciler, bir çok program seçeneklerine sahip olurlar.


Başvuru için gerekli olanlar:

- C+ üzeri not ortalaması

- Intermediate ve üstü İngilizce seviyesi


Tesisler

Toronto'nun merkezinde bulunan Central Toronto Academy'nin okul binasında en son teknolojiye sahip modern bilgisayar laboratuvarları, çok işlevli bir kütüphane ve görkemli, klasik bir oditoryum bulunmaktadır.


Spor ve Sanat

Atletizm, Central Toronto Akademisi'ndeki ders dışı sunumların büyük bir bölümünü oluşturuyor. REACH programı, sporla uğraşan öğrencilere hem sınıf içinde hem de dışında başarı sağlamak için gerekli akademik yapı ve desteği sağlar.

Sanat aynı zamanda CTA'daki deneyimin ayrılmaz bir parçası. Öğrenciler drama, film ve drama prodüksiyonu, grafik tasarım ve fotoğrafçılık gibi bir dizi güzel ve sahne sanatlarına erişim hakkına sahiptir.


Ödüller ve Konaklama

Çocuğun basketbol takımı özellikle başarılı, 2017 "A" OFSAA turnuvasını ve 2008 TBSSAA "AAA" Şehir Şampiyonasını kazandı. Ek olarak, 2013 yılında CTA'ya, okulun çatısına güneş panelleri inşa etmek için Ontario Power Authority tarafından bir sözleşme verildi.


Okulun size sunduğu imkanlar

Yabancı dil olarak Fransızca da öğrenebilirsiniz.

Sanat alanında programlar: drama, film ve drama sunumu, grafik tasarımı, gitar,  enstrümantal ve vokal müzik, tiyatro, fotoğrafçılık ve görsel sanatlar.

Özel programlar: French Immersion, REACH, Specialist High Skills Major (SHSM)

Spor faaliyetleri: Badminton, Beyzbol, Basketbol, Cross Country Running, Hokey, Indoor Soccer, Futbol, Masa Tenisi, Frizbi, Voleybol

 

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu