Padova Üniversitesi - Uzay ve Havacılık Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master’s Degree in Aerospace Engineering

 

Bu Yüksek Lisans programı, havacılık endüstrisinde ve bu endüstriye hizmet sağlayan veya bileşen tedarik eden birçok endüstride yönetim, Ar-Ge ve üretim rollerini yerine getirmek için temel beceriler sağlar. Program, öğrencileri geleceğin toplumu için ileri teknolojiler geliştirmeye hazırlayarak hem güçlü teorik dersler hem de uygulamalı araştırmaya yönelik öğretiler sunmaktadır. Öğrenciler program kapsamında sunulan ve sırasıyla Uzay ve Havacılık teknolojilerine odaklanan iki müfredattan birini seçebilirler.

Programme structure

Common course units: Aerospace structures, Manufacturing Technologies of Aerospace Materials, Advanced Aerodynamics

·       Curriculum Space: Measurement for Space Projects, Space Propulsion, Astrodynamics, Mechanical Vibrations, Spacecraft Attitude Dynamics and Control, Space Instrumentation, Spacecraft Thermal Control.

·       Curriculum Aeronautics: Aircraft Propulsion, Materials for Aeronautical Engineering, Atmospheric Flight Dynamics, Aircraft Air Conditioning Systems, Structural Dynamics and Aeroelasticity, Measurements and Flight Instrumentation, Aircraft Systems.

Elective course units: Space Robotic Systems, Laboratory of Computational Fluid Dynamics, Aerospace Structures Laboratory, Space Propulsion Laboratory, Laboratory of aircraft propulsion, Space Systems Laboratory, Space optics instrumentation, Modelling and Control of Electric Drives, Global Positioning and Navigation, Composite Materials.

Kariyer fırsatları:

Havacılık ve uzay mühendisleri, havacılık ve uzay sistemlerinin araştırma ve geliştirmesi, ileri tasarımı, entegrasyonu ve bakımı alanlarında çalışır. Mezunlarımızın tipik işverenleri uluslararası uçak imalat şirketleri, komponent tedarikçi firmaları, ulusal veya uluslararası havacılık acenteleri, havacılık ve uzay sektöründe faaliyet gösteren araştırma merkezleridir. Mezunlar ayrıca Üniversitede veya yurt dışında doktora programına devam edebilirler.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Aşağıdaki temel alanlarda ileri düzeyde kanıtlanmış akademik becerilere sahip en az 3 yıl süreli lisans eğitimi:Havacılık ve Uzay Mühendisliği veya Matematik, Fizik, Endüstri Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Sistemleri, Aerodinamik ve Uçuş Dinamiği.

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu