Universal Higher Education- Master of Engineering Management

ÜLKE:   AVUSTRALYA

OKUL:  UNIVERSAL HIGHER EDUCATION (UHE)                                 

ŞEHİR: MELBOURNE, 2024  

 

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, mühendislik, işletme ve yönetim disiplinlerinden gelen bilgilerin proje yönetimi ve çağdaş mühendislik uygulamaları bağlamında entegrasyonu yoluyla, mühendislik yönetiminin kapsamı, ilkeleri ve sorumluluklarının anlaşılması da dahil olmak üzere ileri düzeyde mühendislik yönetimi bilgisine sahip olacaklardır.

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, mühendislik ve mühendislik yönetimiyle mesleki sorumluluk.ve etik davranış sergileyebilecek nitelikte olacaklardır.

Bu program, her öğrencinin kendi kariyer gelişim planının bir parçası olarak mühendislik yönetiminde kendi güçlü yönlerini bulmasını amaçlayan kişisel gelişime güçlü bir vurgu yapmaktadır. Bu süreç, öğrencilerin portföylerinde belgelenen kendi güçlü yönlerini ve ilgi alanlarını belirlemeye başladıkları ilk konu olan Mühendislik Yönetimi için Profesyonel Gelişim ile başlar.

Kampus: Melbourne

Eğitim Süresi: 24 ay / 104 hafta (Full time)

Eğitim Metodu: UHE kampüsünde yüz yüze eğitim.

Ders Sayısı: Toplam 15 Ders

Müfredat Programı: MEM 4 dönemlik bir derstir. MEM ödülüne hak kazanabilmek için en az 160 puanın başarıyla  tamamlanması gerekmektedir.

Başlama Tarihi: 11 Mart 2024

Toplam Eğitim Ücreti: 50.000 AUD 38.400 AUD (Promosyonlu)

 

Giriş Şartları:

1.       Onaylı bir yükseköğretim kurumundan lisans diplomasını 4.0 üzerinden en az 2.0 not ortalaması ile başarıyla tamamlamak.

2.    İlgili bir disiplinde (Mühendislik, Teknoloji veya Bilim dahil) bir miktar geçmiş veya deneyim avantaj olacaktır. İlgili bölümü 4 üzerinden en az 1,5 genel not ortalaması ile başarıyla tamamlayan adayların, ilgili endüstride en az 3 yıllık deneyimi olması halinde değerlendirmeye alınacaktır.

3.       Geçerli minimum puanlar şunları içerir:

·    IELTS genel puanı 6,5 (hiçbir aralık 6,0'ın altında olmamalı) veya

·    PTE genel puanı 58+ (Hiçbir iletişim becerisi 50'nin altında olmamalı) veya

·    Cambridge Advanced İngilizce Sertifikası (CAE) 176 (Hiçbir bileşeni 169'dan az olmamalı)

 

Eğitimin Getirileri

1. İleri Mühendislik Yönetimi Bilgisi

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, proje yönetimi ve çağdaş mühendislik uygulamaları bağlamında mühendislik, işletme ve yönetim disiplinlerinden gelen bilgilerin entegrasyonu yoluyla ileri düzeyde mühendislik yönetimi bilgisine sahip olacaklardır.

2. Etik Sorumluluk

Mezunlar, mühendislik ve mühendislik yönetimi ile ilgili olarak etik davranış ve mesleki sorumluluk gösterebileceklerdir.

3. Problem Çözme ve Tasarım Yönetimi

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, çözüm ve uygulamaya ulaşmak için mühendislik yönetimi problemlerini analiz edebilmek ve çözebilmek için problem çözme ve tasarım yönetimi becerilerine sahip olacaklardır.

Bağlamsal faktörleri (sosyal, kültürel, çevresel, ticari, hukuki) ve paydaşların ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak, yerleşik ilke ve yöntemleri kullanarak stratejiler geliştirir.

4. Mesleki ve Kişisel Nitelikler

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, teknik ve teknik olmayan izleyicilerle etkili sözlü ve yazılı iletişim becerileri, yaratıcı, yenilikçi ve proaktif tavırlar ve etkili ekip üyeliği ve liderliği dahil olmak üzere profesyonel ve kişisel özelliklere sahip olacaklardır.

5. Araştırma Becerileri

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, mühendislik yönetimi ile ilgili araştırma yöntemleri ve ilkeleri hakkında bilgi sahibi olacak ve bir araştırma projesinin planlanması ve yürütülmesinde inisiyatif, kişisel özerklik ve hesap verebilirlik gösterebilecektir.

6. Öz yönetim

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans mezunları, yaşam boyu öğrenmeye bağlılıkla öz yönetim becerilerine ve profesyonel davranışa sahip olacaklardır.

Kariyer Fırsatları

UHE'de Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, sektörde uygulanmakta olan Stratejik Yönetim, Proje Yönetimi, sürdürülebilir Geliştirme ve Tasarım uygulamaları, Mühendislik Yönetimi için Sistem mühendisliği, Girişimcilik ve Yenilik, Risk Yönetimi ve Mühendislik Kalite Yönetimi konularında tam bir anlayışa sahip olacaksınız. Bilginiz ve becerileriniz mühendislik ve ilgili iş sektörlerinde oldukça değerli olacaktır.

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansını başarıyla tamamlamak, sizi son derece uygulanabilir beceri ve bilgilerle donatılmış çeşitli bir alana girmeye hazırlayacaktır. Kariyer fırsatlarınız arasında mühendislik yöneticisi, proje yöneticisi, inşaat yöneticisi, ticari yönetici, tedarik değişim yöneticisi, kalite kontrol yöneticisi, operasyon yöneticisi veya tasarım yöneticisi yer alır. Avustralya genelinde ve yurt dışında mühendislik endüstrisinin kamuya ait özel sektörlerinde çalışabilirsiniz.

 

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu