İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulu

Yaz okulları öğrencilerin üç aylık okul tatillerini en doğru şekilde değerlendirip, kaliteli ve eğitici vakit geçirmesini sağlayan, her yıl onbinlerce öğrencinin tercih ettiği, eğlenceli bir eğitim yöntemidir. Belirli bir yaş grubunda yer alan öğrenciler, İngilizce dil seviyelerini geliştirmek ve pratik yapmak için yurtdışı yaz okulu eğitim programlarını tercih ederler. Okulların tatile girme tarihlerinde başlayan İngiltere yaz okulları, bir sonraki eğitim ve öğretim döneminin başlayacağı tarihlerde sona erer. Üç aylık yaz sezonunda dileyen öğrenci, ihtiyacı olan yaz okulu programını seçerek, eğitim hayatına diğer adaylardan bir adım önde başlayabilir. Yaz okullarının süreleri, öğrencinin ihtiyacına ve talebine göre değişmektedir. İngiltere’de yaz okulları bir haftadan 36 haftaya kadar değişen sürelerde ve yoğunluk seviyelerine göre şekillenmektedir. İngiltere yaz okullarına sadece Türkiye’den değil; Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi çeşitli ülkelerden öğrenciler de tercih etmektedir. Ülkede dünyaca bilinen üniversiteler ve liselerin bulunması, öğrencilerin ilgisini artırmıştır.

Yabancı dil öğrenmek için en iyi yöntem hiç şüphesiz ki o dilin konuşulduğu ülkede bir süre yaşamak gerekir. Aksi halde gramer olarak öğrenilen bir dil, hem telaffuz hem de pratik yapılmadığı takdirde bir süre sonra unutulur. Bu durum öğrencinin özgüveninin düşmesini ve öğrendiği bilgileri zamanla kullanmayı tercih etmemesine neden olur. İngilizce’yi etkin bir şekilde konuşabilmek ve pekiştirmek için mutlaka dili konuşan insanlarla bir arada kalmak gerekir. İngiltere’ye yaz okuluna giden öğrencilerin kazandıkları deneyim hayatları boyunca aldıkları kararda  etkili olacaktır.  Bu programla öğrenciler birey olmanın farkına varacak ve sorumluluklarını daha iyi kavrayacak seviyeye geleceklerdir. Çünkü öğrencinin evinde edinemediği bazı davranışlar, İngiltere yaz okulunda kazanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse; evinde yatağını dahi toplamayan çocuklar, yaz okullarında yatak toplama, odayı düzenli bir şekilde ve temiz tutma ile yedikleri tabakları kaldırma gibi birçok alışkanlığı edinecektir. Bu şekilde bir süre yaşamaları, ilerleyen süreçte girecekleri her ortama ayak uydurmalarına destek olur. Öğrenciler ayrıca tek ya da birkaç kişi ile odalarda kalarak konaklayacaklardır. Eğer paylaşımlı odalarda kalırlarsa, diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışacak ve onların kültürüne, yaşam şekline ve geleneklerine de aşina olacaktır. Aynı odada kalarak, diğer öğrencilerle hayatları boyunca süren dostluklar edinecek, kariyer planı gibi hayatını şekillendireceği kararlarda bu dostlukların etkilerini göreceklerdir.

İngiltere Yaz Okulunun Faydaları

İngiltere yaz okullarında alacağınız eğitim, kültürel geziler ve katılacağınız sosyal aktiviteler hayata bakış açınızı değiştirerek ufkunuzu genişletecektir. Bu çalışmalar öğrenciyi farklı alanlara yönlendirirken, ilgi alanlarının değişmesi, kendini keşfetmesi ve kişisel olarak gelişmesine imkan tanır.

İngiltere yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenciler, sürekli TV’lerde gördüğü ortamları ve atmosferleri birebir yaşamış olacaklar. İngiliz çocukların eğitim için kaldığı yatılı okullarda bir süre yaşayacak, büyülü mimarisiyle ön plana çıkan İngiltere’de farklı bir ortamı deneyimleyeceklerdir. Bu programın sona ermesiyle birlikte öğrencilerin birçoğu eğitim hayatlarına İngiltere’de devam etmek istemektedir. Özellikle Netflix dizilerinde gördüğü yerlere, hatta Harry Potter gibi dünyaca ünlü filmlerin çekildiği okulların yurtlarında yaşamak öğrenciler için oldukça büyüleyicidir.

İngiltere yaz okuluna giden öğrenciler Oxford, Cambride, St. Andrews, Durham ve Warwick  gibi dünyaca ünlü üniversiteleri ve kampüslerini görebilecekler, eğitim hayatlarının burada olması için belki de ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Unutmamalıdır ki, çocuklarınızın bir şeyi istemesi için o ortamda yaşayıp tecrübe etmesi oldukça önemlidir. Öğrenciler bu kampüsleri gezerek bilgi sahibi olacaklar, üniversite için seçecekleri ortamda nasıl yaşayacaklarını önceden görmüş olacaklardır.

İngiltere yaz okullarında alınan eğitim programı, kariyerinizi seçmede önemli ölçüde etkili olacaktır. Öğrencinin alacağı akademik eğitim, ilerleyen süreçte CV’sine eklendiğinde, hem yurtdışı üniversite başvurularını hem de kariyer hayatını olumlu etkileyecektir. Bu durum öğrencinin özgüveninin artmasını ve birkaç aylıkta olsa kazandığı bu deneyim, hayatı boyunca karşısına olumlu olarak çıkmasını sağlayacaktır. Öğrencinin İngiltere yaz okulunda tek başına hareket etmesi, bundan sonraki hayatında da tek başına kaldığında zorluk yaşamasını engellemektedir.

İngilizce konuşmak isteyen adaylar, kısa sürede olsa edindiği bu deneyimle birlikte konuşma zorluğunu atlatıp, dilini pratikte kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır.

İngiltere yaz okullarının düzenlediği sportif ya da sosyal faaliyetler, öğrencilerin kendilerini yeniden keşfetmesine ve hayatına yeni bir özellik kazandırmasına neden olur. Bu sayede öğrenci, daha önce deneyimlemediği hatta sevmediği bir sporun aslında ne kadar eğlenceli olduğunu anlayabilir. Bu da öğrenciye, ekstra bir özellik katar. Bilinmelidir ki bir düzenli olarak bir sporu yapan öğrencinin hayatı da düzenli olur. Hem okul hem de kişisel yaşamında yeterli disiplini kazanır.

İngiltere yaz okullarına katılan adaylar, bazı etkinliklerde grupça hareket ederek, farklı kişilerle birlikte çalışacak ve iletişim becerilerini kazanmasına ya da geliştirmesine neden olacaktır. Özellikle öğrencilerin farklı bir kültürden gelen öğrencilerle bir arada bir şeyler yapması, onlarla ilgilenmesi ve onları anlamaya çalışması kişisel iletişimine büyük katkı sağlayacaktır. Öğrenci hayatı boyunca kişileri dinleyip, anlamaya çalışarak kişisel gelişimine önemli bir özellik ekleyecektir.

İngiltere yaz okullarına birçok Avrupa ülkesinden binlerce aday gelmektedir. Burada eğitim alan adaylar, Avrupa’nın birçok ülkesinden yeni dostluklar edinecek, belki de hayatı boyunca devam edecek arkadaşlıkların temelini atacaktır. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak bazı öğrencilerimizin programları sona erdikten sonra, orada edindiği arkadaşlarını Türkiye’ye davet ettiğini ya da kendileri misafir olarak farklı bir ülkeye gittiğine şahit olduk. Unutmayın ki, bu dostluklar ilerleyen yaşamlarında hem çocuğunuzun hem de sizin hayatınıza da olumlu etki edecektir.

Öğrencinin yaz okulunda, İngiliz yaşam kültürünü deneyimleyerek yaşamasının yanı sıra, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin yaşam tarzlarına, dillerine, dinlerine ve geleneklerine ilişkin birçok konuda fikir sahibi olması sağlanacaktır. Bu kazanım, öğrencinin hayatı boyunca daha geniş bir pencereden bakmasına katkı sağlayacaktır.

İngiltere Yaz Okullarında Konaklama

İngiltere yaz okullarında konaklama, ailelerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Daha önce ailesinden hiç ayrılmamış bir öğrencinin, yaz okuluna katılarak farklı bir şehirde bir süre yaşaması bile aileleri tedirgin ederken, çocuğun yurtdışına gitmesi aileler için oldukça güçtür. Çocuğun güvenli, konforlu ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yerde kalması hem yaz okulundan edindiği tecrübeyi pekiştirmesi hem de farklı bir ülkede herhangi bir sorun yaşamaması adına oldukça önemlidir. Bu nedenle ailelerin asla tedirgin olmayacağı, okulların kontrolünde olan; aile yanı konaklama, öğrenci yurdu ve kampüs konaklaması gibi seçenekler bulunur. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketi olarak, 25 yılı aşkın bir süredir edindiğimiz tecrübeye dayanarak öğrencinin bu seçenekleri değerlendirirken, aile yanı konaklamayı önceliklendirmesini önermekteyiz.

İngiltere Yaz Okulu Öğrenci Vizesi

İngiltere’de yaz okuluna katılacak adayların vize başvurularını eksiksiz ve doğru olarak yapması, İngiltere öğrenci vizesi alması için önemlidir. Adayın okul başlangıç tarihinden aylar öncesinden başvuru yapması ve öğrencinin okul başlangıç tarihlerini kaçırmaması için gereklidir. Çünkü yaz döneminde İngiltere vize başvurularında yoğunluklar olacabileceği için, öğrencinin başvurusunu erkenden yapmak önemlidir. Vize başvuru evrakları, profesyonel danışanlarımız tarafından tamamlandıktan sonra başvuru için öğrencinin vize başvuru merkezlerine şahsen başvurması gerekir.

İngiltere öğrenci vizesi alacak olan öğrencinin yaşı kaç olursa olsun, parmak izi alınması gerekmektedir. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, tarafından hazırlanan evraklar size iletilecek ve sizin adınıza aldığımız randevu saatinde şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Bazı ülkelerin vize başvuru şartları hükümetleri tarafından belirlendiği için, bu şartlar değişmediği takdirde İngiltere için başvuru yapma işlemi danışmanlık şirketi tarafından değil, birebir yapılır. Bu sebeple kişinin başvurması zorunludur. Danışmanlık şirketi olarak vize başvuru formunuzu büyük bir özenle dolduruyor ve eksiksiz evraklarla başvuru yapmanızı sağlıyoruz. İngiltere öğrenci vizesi almak, oldukça dikkat isteyen bir başvuru olduğu için tarafımızdan vize işlemlerinin takibi de sağlanmaktadır.

 

İngiltere Yaz Okulu Fiyatları

İngiltere yaz okullarının fiyatları eğitim alınan programların süresi ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Öğrencilerin talepleri, ihtiyaçları ve bütçesine göre en uygun fiyatlı yaz okulunu sizinle birlikte seçiyoruz, öğrencinin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim alarak, yaz okulunu tamamlamasını sağlıyoruz. İngiltere yaz  okulu fiyatları okulun bulunduğu şehre ve program kapsamına göre değişkenlik gösterdiği için, okulun aşağıda bulunan bilgilerine giriş yaptığınızda detaylı olarak görebilirsiniz.

1997 yılından bu yana Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ailesi olarak, profesyonel danışanlarımızla birlikte çalışarak, talep ve ihtiyaçlarınıza göre okul belirleyip, çocuğunuzun yurtdışının kapılarını aralamasında tüm gayretimizle çalışıyoruz. 

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/c5170ff7829c4b94c92d9957f96e433e.png

Londra Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/d2e4310707221184e5662c2869e17622.png

Oxford Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/63294409e1757931a46660b5e0308bc7.png

Cambridge Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/a7394d362320d8938605f04c282d118a.png

Brighton Yaz Okulları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/960e359879b6e8568774d66561234bd3.png

Bath Yaz Okulları

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu