İrlanda Lise

İrlanda’da Lise Eğitimi

İrlanda’da lise eğitimi 15 -18 yaş arası öğrenciler içindir ve üç yıl sürmektedir. 8  yıl süren ilköğretim programı sonrasında geçiş yılı olarak bilinen transition year başlar. Bu sürecin sona ermesi ile iki yıllık bir program daha başlar ve öğrencilere bitirme sertifikası verilir. Bu sertifikaya sahip olan öğrenciler hem yurtdışında hem de Türkiye’de dilediği bir üniversiteye başvuru yapabilir.

İrlanda’da Lise Eğitiminin Avantajları

Türkiye ve İrlanda arası uçakla oldukça yakın olduğu için, çocuğunuz daha yakın mesafede olan bir ülkede lise eğitimi alabilir.

İrlanda’da lise eğitimi adını tüm dünyaya duyurmuş bir kalitededir. Okulların müfredatları, öğrenciyi geliştirecek yönde oluşturulmuştur. Bu nedenle eğitim alan öğrenciler kısa süreyede başarıya ulaşabilir.

İrlanda’da lise eğitimi alan öğrencilerin İngiltere ya da Amerika gibi, dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu ülkelere üniversite eğitimi için başvuru yapabilirler.

İrlanda’da lise eğitiminin fiyatları Kanada, Amerika ve İngiltere’ye göre daha ucuzdur.

İrlanda’da Lise Eğitiminin Özellikleri

İrlanda’da lise eğitiminde verilen dersler temel derslerdir ve 16 konu alanında verilir.

Öğrenciler Almanca/İngilizce/Fransızca gibi dil eğitimleri dışında, Tarih, Fizik, Matematik gibi temel derslerin haricinde Ekonomi, Sanat, Müzik ve Grafik gibi dersleri de ek olarak alabilirler.

İrlanda'da lise eğitimi alan öğrenciler Türkiye'deki bazı okullara sınavsız giriş yapabilirler.

İrlanda'da liselerin verdiği eğitim oldukça kalitelidir. Bu liselerden diploma ya da sertifika alan öğrenciler birçok ülkede üniversitelere sınavsız geçiş yapabilir.

İrlanda’da Lise Eğitimi Programına Katılım Şartları;

Öğrenci 14-18 yaş aralığında olmalıdır.

Türkiye’den katılacak öğrenciler yalnızca bir dönem yılı katılım hakkı sağlamaktadır. Devlet liselerinde bir yıl, özel liselerde ise 3 yıl eğitim alınabilir.

İngilizce dil seviyesi olarak öğrencilerden en az C seviyesi olması istenir.

Okul döneminde oldukça başarılı bir öğrenci olmalıdır.

Spor, sanat, müzik gibi faaliyetlerde edinmiş olduğu başarı belgeleri ya da katılım sertifikaları önemlidir.

İrlanda Lise Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda'da liseye kayıt yaptırabilmek için aşağıda yer alan belgelere ihtiyaç vardır;

Öğrencinin lise dönemininin tamamında aldığı ders notları (transkript),

En son mezun olunan okulun diploması,

Mezun olunan okuldan alınan referans mektubu belge olarak talep edilir.

İrlanda’da bulunan devlet kolejleri ise, ders başarısı çok yüksek olan ve dil yeterliliği çok iyi seviyede olan öğrencileri kabul eder. İrlanda’da yatılı devlet okulları sadece Avrupa Birliği’ne üye olmuş ülkelerin öğrencilerini kabul eder.  Türkiye’den katılan öğrenciler ise özel liselerde eğitim alabilir.

İrlanda’da Lise Türleri

 

İrlanda’ da Özel Lise –  Hazırlık Okulları: İrlanda’da lise eğitimi öncesinde 8 ve 13 yaş arası öğrencilere uygulanan eğitim programıdır. Bu hazılık programı karışık, kız  ve erkek okulları olmak üzere değişiklik gösterir ve tüm yabancı öğrencilere açıktır.

İrlanda’ da  Gündüz Liseleri ve Yatılı Devlet Liseleri: İrlanda’daki yatılı devlet liseleri, diğer okullara göre hem daha ekonomik hem de daha iyi eğitim verir. Yatılı okullarda öğretmenler tarafından yurtlar denetlendiği için, okula geç kalma ve ders çalışmama gibi sorunlar pek yaşanmaz. Gündüz liseleri ise devlet okulundan farklı olarak aile yanı konaklama imkanı verir.

İrlanda’ da Devlet Liseleri: İrlanda hükümetinin denetimine tabii tutulan devlet liseleri, 16-19 yaş arasında çok başarılı öğrencileri kabul etmektedir.

Özel gündüz Liseleri ve Özel Yatılı Liseleri: İrlanda’da en yaygın bulunan kurumlardır. Bu özel okullar, İrlanda hükümeti ve Bağımsız Okullar Birliği tarafından kontrol edilerek denetlenir.

İrlanda’da Lise Eğitimi Vizesi

İrlanda’da lise eğitimi için öncelikle bütçenize en uygun okulu seçip daha sonra başvuru evrakları ve koşullarını size de bildirerek birlikte hazırlıyoruz. İrlanda’dan öğrenci vizesi alabilmek için başvuru sırasında evrakların eksiksiz ve sorunsuz olması oldukça önemlidir.

İrlanda öğrenci vizesi başvurusu için 18 yaşından küçük adayların ebeveynleriyle gitmesi gerekmektedir. İrlanda’ da lise okumak için öğrencilerin yaşları 12 – 18 arasında olmak zorundadır.

İrlanda’da lise eğitimi için AVATS web sitesi üzerinden öğrenci vizesi başvurusu yapılmaktadır.

İrlanda’da öğrenci vizesi başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

İrlanda Liseleri Konaklama Seçenekleri

İrlanda’da lise eğitimi sırasında öğrenciler, devlet liselerine başvuru yaptıysa eğer yatılı yurtlarda kalır. Bu yurtlar öğrencinin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış ve eğitim süresi boyunca taleplerini karşılayacak düzeydedir. Özel ya da gündüz liselerinde ise öğrenciler özel yurtlarda kalabilir ya da aile yanı konaklama yöntemini seçebilir. Lise öğrencilerinin kon

İrlanda Lise Fiyatları

İrlanda’da lise ücretleri değişkenlik göstermektedir. İrlanda devlet liselerinde fiyatlar özel okullara göre daha uygundur. Fakat devlet liselerinde yabancı öğrencilere en fazla bir yıl eğitim hakkı verildiği için, öğrenciler dilerse eğer devamında özel liselere geçiş yaparak eğitim hayatını bu şekilde devam ettirebilir.

İrlanda'da lise fiyatları için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ile mutlaka iletişime geçiniz. 25 yılı aşkın bir süredir verdiğimiz profesyonel hizmet ile size en uygun liseyi seçip, yurt dışının kapılarını açmanız için tüm gayretimizla çalışıyoruz.

TEL: 0216 414 77 50 

WHATSAPP: 0 532 659 70 80

 


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu