Padova Üniversitesi - Bilgisayar Müh. Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master of Science in Computer Engineering

 

Bu Yüksek Lisans, gelişmiş BT sistemlerinde uzmanlaşmak ve geliştirmek için birinci sınıf yeterlilikleri ve yetenekleri aktarmak üzere tasarlanmıştır. Program, güçlü metodolojik temellerin yanı sıra Bilgisayar Mühendisliğinin çeşitli alanlarındaki ileri uygulamalarla başa çıkmak için gereken pratik becerileri sağlar.

Programme structure

Program, Aşağıdaki dört alanda Üniversitenin modern bilgi işleme sistemlerinin çeşitli yönlerini kapsayan ve bilimsel mükemmeliyetini temsil eden 4 ders kanalı halinde düzenlenmiştir

- Yapay zeka ve robotik;

- Biyoinformatik;

- Yüksek performans ve big data hesaplaması;

- Web bilgisi ve veri mühendisliği.

Kariyer fırsatları:

Mezunlar neredeyse sınırsız mesleki alanlarda çalışabilirler. Bilgisayar bileşenleri tasarlayan ve üreten şirketler veya otomotiv, biyomedikal, telekomünikasyon, aviyonik, süreç otomasyonu, robotik gibi çeşitli sektörlerde BT'nin sistem ve ekipman geliştirmek için kolaylaştırıcı bir unsur olduğu şirketler tarafından istihdam edilebilirler.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Bilişim Mühendisliği, Fizik ve Matematik alanlarında kanıtlanmış becerilere sahip, Mühendislik veya ilgili alanlarda (ör. Matematik) en az 3 yıl süreli lisans eğitimi.

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu