Padova Üniversitesi - Computational Finance Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master’s Degree in Computational Finance

Sayısal yöntemler finans ve sigorta dünyasını derinden dönüştürdü. Günümüzde yeni hesaplama araçları ve yapay zekâ teknikleri bu sektörlerde devrim niteliğinde değişiklikler getiriyor. Bu Yüksek Lisans derecesi, finans ve sigorta alanındaki sorunların çözümüne uygulanan hesaplamalı ve niceliksel yöntemlerde sağlam bir uzmanlık sağlayan disiplinler arası bir programdır. Öğrenciler, ekonomi, matematik, istatistik ve bilişim alanındaki bilgi ve yeterlilikleri birleştirerek finansal riskleri analiz etme, modelleme ve yönetme tekniklerinde uzmanlaşabileceklerdir.

Programme structure

1st Year
Fundamentals of Computational Mathematics; Fundamentals of Information Systems, Principles of Financial Economics; Regression and Time Series Models, Stochastic Methods; Machine Learning for Finance, Econometrics for Credit and Market Risk; Financial Reporting and Risk Management.

2nd Year
Stochastic Finance; Risk and Insurance, Quantitative Risk Management; Law and Data, master thesis. The plan is complemented by two elective courses.

 

Kariyer fırsatları:

Hesaplamalı Finans mezunları, finans ve sigorta sektörlerindeki en son trendlerle uyumlu, hesaplamalı ve niceliksel tekniklere hakimdir. Mezunlar bankacılık, sigorta, varlık yönetimi, enerji ve danışmanlık firmalarında geniş bir kariyer yelpazesine sahip olabilirler.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Aşağıdaki temel alanlarda kanıtlanmış akademik becerilere sahip en az 3 yıl süreli lisans eğitimi: Matematik, Olasılık, İstatistik.

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu