İngiltere Üniversite

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıldır ve bazı teknik bölümlerde 4 yıl olabilmektedir. İngiliz eğitim sistemi Lisans (undergraduate) ve Yüksek Lisans (post-graduate) olarak ikiye ayrılmaktadır. Üniversite başlangıç tarihleri Eylül yada Ekim ayıdır. Genelde eğitim sistemi 3 dönemden oluşur. İngiltere'nin köklü ve yüksek eğitim kalitesine sahip üniversitelerinde eğitim almak, kariyeriniz içinde bir fırsat olacaktır. İngiltere üniversitelerinde eğitim almak için öncelikle yeterli bir İngilizceye ve lise not ortalamasına ihtiyaç vardır. 

İngiltere'de üniversiteler bazı bölümler için adayların 1 yıl süren Hazırlık (Foundation) programına katılmalarını isteyebilir. İngiltere'de Foundation programını başarıyla bitiren öğrenciler istedikleri bölüm için üniversitelere başvuru yapabilirler. İngiltere'nin kaliteli eğitim sistemi öğrencilere hem iyi bir akademik kariyer, hem de mezun olduktan sonra çalışabilecekleri çoklu eğitim programları sunmaktadır.  

Üniversite Lisans Kabul Şartları ve Foundation

Türkiye'de lise eğitim sistemi İngiltere'de olan lise eğitim sisteminden farklı olduğu için lise bitirmiş olan öğrencilerin İngiltere'de üniversite kabul koşulları farklıdır. Bu yüzden Türkiye'de lisede mezun olan öğrencilerin doğrudan İngiltere'de üniversiteye başlamaları için öncelikle iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

IELTS sınavından yeterli puanı alan ve not ortalaması yüksek olan bir çok öğrenci hazırlık ve foundation eğitimi almadan direk İngiltere Üniversitelerinde eğitime başlayabilir.

İngiltere de bazı Üniversiteler adayların  A level seviyesine gelmeleri bekler ve öğrencilerin 1 yıllık Foundation hazırlık eğitimi almaları gerekebilir.  Foundation programında öğrencilere 1 yıl boyunca Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilimler gibi alanlarda eksiklik duydukları konularda destekleyici dersler verilir. İngilizce seviyesi yeterli olan öğrenciler Foundation programına kabul edilirler ve bir yıllık hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler üniversitelere geçişlerini tamamlayabilirler. 

Neden İngiltere’de Üniversite?

İngiltere'de dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip olan İngiltere’de üniversite okumak için birçok neden sıralanabilir. Eğitim standartlarının çok yüksek olması, dünyanın en iyi okullarına ev sahipliği yapması size gelecekte kariyer açısından önünüzü açması bunlardan bazısıdır. Dünyanın en başarılı üniversitelerinde okumak size ayrıcalık katacaktır. 

Sınavsız geçiş hakkı: Türkiye’nin aksine İngiltere’de üniversite okumak için özel sınava girmelerine gerek yoktur. Öğrenciler kendi istedikleri bölümü seçebiliyor ve ya direk yada foundation programı denen 1 yıllık hazırlık eğitimi almaktadırlar.

Diplomalarının geçerliği: İngiltere'de okuyan öğrencilerin diplomalarının  çoğunun YÖK denliği vardır. 

Çalışma izni: İngiltere'de üniversite okuyan öğrenciler eğitim süreci boyunca haftalık 20 saat çalışma iznine sahiptirler. Ayrıca mezun olduktan sonra öğrencilere 2 yıl çalışma izni ve oturum verilmektedir.

İngiltere'de üniversite öğrencileri ilk dönemlerinde yurt konaklamasını tercih etmektedirler ancak daha sonra yaşadıkları şehire alıştıktan sonra ve arkadaş çevresi edindikten sonra kiralık daireye geçebilmektedirler. İngiltere'de aile yanı konaklama, kiralık daire konaklaması ve özel yurt gibi birçok konaklama seçenekleri bulunmaktadır. 

İngiltere'de üniversite eğitimi için  daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/40ef766fd40e717acfc420c993162bff.jpg

DAVID GAME COLLEGE - UFP

Üniversite Hazırlık Programı

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/52e67bc7cc6a8ce86f6a6e4ce1da40d5.png

Ravensbourne Üniversitesi - İngiltere

İngiltere'de uygun fiyatlı dil eğitimi.

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/f0f1dabd5cbc1e216563c47496ace285.png

Roehampton Üniversitesi - İngiltere

İngiltere'de uygun fiyatlı dil eğitimi.

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/ec22533334d24ecbaed5591a5193becf.png

Sunderland Üniversitesi - İngiltere

İngiltere'de uygun fiyatlı dil eğitimi.

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/8b6fed4df5042bb75941e8411e8a834c.png

Teesside Üniversitesi - İngiltere

İngiltere'de uygun fiyatlı dil eğitimi.

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/37b66af7b7c9c71d1d1f5acea389d52b.png

Greenwich Üniversitesi - İngiltere

İngiltere'de uygun fiyatlı dil eğitimi.

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu