Fransa Dil Okulları

Fransa'da Fransızca Eğitimi

Fransa dünyanın her yerinden eğitim, kültürel, sanat, tarihi ve gastronomi alanlarından milyonlarca ziyaretçiyi her yıl ağırlayan dünyanın en popüler ülkelerinden biridir. Özellikle sokaklardaki anıtlar, ikonik yapılar ve ülkenin birçok yerine dağılmış sanat ve mimarinin zenginliği ile insanı büyüleyen manzarası ile eğitim alırken aynı zamanda unutulmayacak günler geçirebilecek mükemmel bir seçim. Fransa’nın tarih kokan sokaklarında yer alan okullarda Fransızca eğitim alırken eğer bir taşla iki kuş vurmak isterseniz, Fransa’da dil eğitimini kaçırmayın.

Kültürel anlamda oldukça gelişen Fransa’nın sokaklarında, sürekli başka ülkelerden gelen turistlerle karşılaştığınızda şaşırmayın. Fransalılarla sürekli iletişime geçerek, bu sayede Fransızca pratik de yapma imkanı bulacağınız ülkede, yeni öğrendiğiniz dili pekiştirebileceksiniz. Öte yandan yaklaşık 80 milyon kişinin ana dili olan ve dünyada 280 milyona yakın kişinin konuştuğu Fransızca’yı da çok kolay öğrenebileceksiniz.

Fransa dil okulunda alacağınız Fransızca eğitimle akademik hayattan iş hayatına, medyadan sanata kadar yaşadığınız her gün kişisel olarak geliştiğinizi fark edeceksiniz.

Fransa’da dil okulları, her yaş ve seviyeden adayları kabul etmektedir. Ülkenin kültürel ve sanatsal gelişmişliği eğitime de yansıdığı için Fransa dil okullarında eğitim alan adaylar modern, gelişmiş ve kaliteli sınıflarda Fransızca öğrenirler. Eğitim veren kişilerin alanında uzman olması, kişinin dil eğitimi ihtiyacına göre seçeneklerin olması, Türkiye’ye yakın mesafede bir ülke olması gibi birçok nedenden dolayı, Fransa dil okulları her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilir.

Neden Fransa’da Dil Eğitimi?

Fransa kozmopolit yapısının yanı sıra, Avrupa’nın en önemli yatırım merkezi ve aynı zamanda dünyanın en güçlü dördüncü ülkesidir. Türkiye’ye uçuş mesafesinin yakın olması, coğrafi konumu, kültürel faaliyetleri ile Fransa, Türkiye’deki öğrencilere oldukça cazip gelmektedir. Fransa dil okullarında eğitim alan öğrenciler, hem Avrupa’yı görecekler hem de Avrupa’nın sanat merkezi olan Fransa’yı keşfetme fırsatı yakalayacaklar.

Fransa'da eğitim alırken, sosyalleşebileceğiniz her alanda Fransızca konuşacak ve dil öğrenim sürenizi hızlandıracaksınız. Fransızlarla sürekli iletişim kurduğunuzda halkın yaşam tarzı, gelenekleri ve kültürel yapısına da şahit olacaksınız. Hatta bu yaşam tarzını deneyimleme şansınız da olacak.

Fransa’da Dil Eğitimi Almanın Faydaları

Fransa’da dil okullarında dil öğrenmek isteyen adayların birden fazla alternatifi bulunmaktadır. Özel sınıflarda, kişinin eğitim seviyesine göre verilen eğitimler, kişinin ihtiyacını karşılayacak şekilde uzmanlar tarafından verimektedir.

33 ülkenin resmi olarak konuştuğu Fransızca konuşmaktadır. Fransızca, iş ya da akademik hayat gibi birçok alanda gerekli olmasının yanı sıra, ülkemizde hem politik hem de ticari öneme sahip bir dildir.

25 yılı aşkın deneyimimizle, Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, Fransa’da dil eğitimi almak isteyen adaylarımıza, dil okulları aracılığı ile yurtdışının kapılarını güvenle açıyoruz.

Fransa’nın En İyi Dil Okulları

Fransa’nın en iyi dil okulları Lyon ve Paris gibi sokaklarında sanatın, kültürün ve tarihin koktuğu şehirlerinde yer alır. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak ihtiyacınıza göre sizi en iyi partner dil okulumuza kayıt yaptırıyor ve dil eğitimi vize başvurusu süreçlerinde profesyonel hizmet anlayışımızla herhangi bir zorluk yaşamadan başvurunuzun tamamlanmasını sağlıyoruz.

Work and Study Programı Fransa’da var mı?

“Fransa’daki dil okullarında çalışma izni var mı?” sorusu, Fransa dil okullarında eğitim almayı düşünen adayların, cevabını en çok aradığı sorulardan biridir. İrlanda, Malta, Dubai ve Avustralya gibi ülkelere dil eğitimi için gelen adaylara haftada 20 saati doldurabilecekleri şekilde çalışma izni verilmektedir. Fransa dil okullarında ise çalışarak eğitim almak şimdilik mümkün değildir. Fransa hükümeti work and study programı için herhngi bir yasal düzenleme yapmamıştır. Fransa dil okullarında çalışarak eğitim hakkında bilgi almak için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak bize ulaştığınızda yardımcı olacağız.

Fransa’da Dil Okuluna Kabul ve Başvuru Şartları

Fransa’da dil eğitimi almak isteyen adayların, dil okuluna başvurması için gerekli evraklardan bir kısmı şunlardır:

Okulun başvuru formu,

Okul başvuru ücretleri,

Pasaport ve eski vizelerin yer aldığı sayfaların fotokopisi,

Banka dökümü ve imza sirküsü (Bankadan alınır),

Sponsor teminat mektubu.

Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerine ulaştığınızda, yukarıda belirlediğimiz başlıca evraklar ve diğer talep edilen evraklara ilişkin sizlere bilgi verilecektir.

Fransa’da Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Fransa’da dil eğitimi alırken konaklama oldukça önemlidir. Adayların eğitim aldıktan sonra dinlendiği alan, dil okulunun verdiği eğitimi geliştirmesi için oldukça önemli bir faktördür. Her yıl binlerce öğrenciyi ülkesine kabul eden Fransa, aynı zamanda turist akınına uğrayan bir ülke olduğu için konaklama seçeneklerinde oldukça gelişimiştir.

Fransa dil okulunda eğitim alan öğrencinin yaşam tarzı ve hayat standartlarını karşılayabilecek, huzurlu bir şekilde dil öğrenmesini sağlayacak bir yerde konaklaması önemlidir. Adayın ülkeye daha önce gelmediği ve dilini bilmediği düşünüldüğünde konaklamanın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Fransa dil okulllarında adaylar aile yanı, öğrenci yurtları, kiralık daire/paylaşımlı öğrenci evi, otel ya da pansiyon gibi birçok konaklama yönteminden birini seçebilirler. Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak adaylarımıza, aile yanı konaklamanın dil eğitiminin daha hızlı gelişmesinde katkı olacağını belirtmek isteriz. Aday, Fransa’da dil okulunda eğitimini alırken, ana dili Fransızca olan bir ailenin yanında hem dile hem de kültüre daha hızlı uyum sğlayacaktır.

Fransa’da Ulaşım

Her sokağı tarih, sanat ve kültür kokan Fransa’da ulaşım oldukça gelişmiştir. Adaylar dil okuluna giderken raylı sistlemleri, otobüs ya da bisikleti tercih edebilirler. Bazı okulların özel servisleri de olabilir. Okul ve konaklama arasındaki mesafe yakınsa eğer, keşfedilmeyi bekleyen sokaklarda yürüyerek okula gidip gelmek daha cazip bir seçenek olabilir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Fransa’da, dil eğitimi alan adayın ulaşım konusunda zoruk çekmesi mümkün değildir.

Fransa’da Sağlık Sigortası

Avrupa’nın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip olan Fransa, Genel Sağlık Sigortası (CMU) ile hizmet vermektedir. Fransız sağlık sisteminde herkes Genel Sağlık Sigortası ile muayene olabilir.28 yaşın üstündeki öğrenciler Fransa’nın talep ettiği bazı şartları yerine getirdiği takdirde, Genel Sağlık Sigortası’ndan faydalanabilir. Fransız hükümetinin 28 yaş ve altındaki öğrencilere özel, Öğrenci Tamamlayıcı Sigortaları bulunmaktadır.

Fransa Dil Okulu Vizesi

Fransa dil eğitimi için Schengen vizesi yeterlidir. Fransız hükümeti 90 güne kadarki eğitimler için Schengen vizesini kabul ederken, 90 günü aşan eğitimler için öğrenci vizesi talep etmektedir.

Schengen vizesi sahibi olan dil okulu öğrencileri, vizenin geçerli olduğu diğer Schengen ülkelerine vize muafiyetiyle seyahat edebilir. Bu ülkeler; Lüksemburg,  Hollanda, Letonya, Slovakya, İzlanda, , Polonya, Yunanistan, Avusturya,  Litvanya, Almanya, İtalya, İsviçre, İsveç, Lihtenştayn, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Macaristan, Norveç, Portekiz, İspanya, Slovenya, Finlandiya ve Fransa’dır.

Bu vizeye, Fransa Konsolosluğunun talep ettiği evraklarla birlikte, eksiksiz başvurabilmek için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ailesiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Fransa dil okulu öğrenci vizesi için 25 yılı aşkın deneyimizle Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, profesyonel hizmet anlayışımızla, yurtdışının kapılarını açmanızı sağlıyoruz.

Fransa’da Asgari Ücret

“Fransa’da  asgari ücret ne kadar?” sorusu ülkeye gitmek isteyen dil okulu adaylarının merak ettiği sorulardan biridir. Fransa ekonomik olarak çok güçlü bir ülke olmasının yanı sıra dünyayı etkisi altına alan küresel krizden en az etkilenen ülkelerden biridir. Enflasyon oranının diğer ülkelere oranla daha az artış gösterdiği ülkede, yaşam standartları ve refah seviyesi oldukça yüksektir.Öyle ki Fransa’nın sadece yüzde 8’i asgari ücretle çalışmaktadır.

Fransa’da Yaşam Maliyetleri

Fransa’da yaşam maliyeteri diğer ülkelerde de olduğu gibi enflasyona göre değişmektedir. Düşük enflasyona sahip ülkede, asgari ücretli çalışanlar yeme-içme, barınma, sosyal etkinlikler ve toplu taşıma gibi birçok masrafını zorlanmadan karşılayabilmektedir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Fransa’da dil eğitimi için gelen adaylar, konaklama masraflarının dışında yapacakları ödemeleri, ülkenin asgari ücretinin yarısına denk gelebilecek parayla ödeyebilmektedir. Dil okulu adayı yaşam maliyetinin dışında ekstra harcamalar yaparsa eğer bu miktar değişecektir. Öte yandan okulun bulunduğu şehir ve bölge de oldukça önemlidir. Turistik bir alanda eğitim alınıyorsa eğer, bazı ürünlerin fiyatları diğer şehirlere göre farklı olabilmektedir.

Fransa’da Dil Okulu Sonrasında Eğitim: Üniversite, MBA/Master

Fransızca dil eğitimi için Fransa’yı seçen adaylar, dil kursunun süresinin sonlarına doğru, dilerse eğer üniversite, sertifika, MBA/Master gibi birçok alanda eğitime başvuru yapabilir. Bu konuda uzman danışanlarımızdan bilgi almak için Truva Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık’la iletişime geçiniz.

FRANSA’DA DİL OKULLARININ İNDİRİMLİ KAMPANYALARI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

TEL: 0216 414 77 50 

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.

 


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/f418d9e7bb980f6888032f58e8c646f9.jpg

Lyon Dil Eğitimleri

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/1417479cfcea3ac02662010314d64d34.jpg

Paris Dil Eğitimleri

Accord - Paris

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/c1388fb425e35811354bf139d1d808e2.jpg

Nice Dil Eğitimleri

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu