Pisa Üniversitesi - İtalya

PİSA ÜNİVERSİTESİ

 

Şu anda üniversite, yaklaşık 150 birinci ve ikinci seviye derece dersi ve tek aşamalı derece dersi, 20'den fazla doktora dersi, 50 uzmanlık okulu ve 60'tan fazla lisansüstü ders ile 20 Bölüme ayrılmıştır. 1.500'den fazla öğretim üyesi ve biraz daha fazla sayıda idari personel, teknisyen, yabancı dil asistanı ve kütüphaneci bulunmaktadır. Kayıtlı yaklaşık 50.000 öğrenci vardır ve yaklaşık 90.000 nüfusa sahip bir şehirde bu, Pisa'yı gerçek bir şehir kampüsü yapar. Öğrenciler ağırlıklı olarak Toskana ve Liguria'dan gelmekte olup, özellikle İtalya'nın güneyinden olmak üzere diğer birçok bölgeden önemli miktarda öğrenci alınmaktadır. Önemli sayıda öğrencinin de yabancı olması şehrin açık, canlı, çok kültürlü doğasına katkıda bulunuyor.

Gelenekler ve yüksek eğitim kalitesi, araştırma ve yenilikçilik mesleği, Scuola Normale Superiore, Sant'Anna İleri Araştırmalar Okulu ve önemli araştırma merkezleri tarafından oluşturulan bir sistemin varlığı sayesinde, Pisa Üniversitesi mükemmel bir üne sahiptir. hem İtalya'da hem de Avrupa'da, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ve İtalya'da ilk sıralarda yer alan çeşitli uluslararası sıralamalarda görülebileceği gibi.

Pisa Üniversitesi'nin birçok mezunu arasında Nobel Ödülü sahibi Giosuè Carducci, Enrico Fermi ve Carlo Rubbia, Matematik Alan Madalyası sahipleri, Enrico Bombieri ve Alessio Figalli, Cumhurbaşkanları, Giovanni Gronchi ve Carlo Azeglio Ciampi, film yönetmenler Mario Monicelli ve Paolo ve Vittorio Taviani ve yazarlar Tiziano Terzani ve Antonio Tabucchi sayılabilir. Pisa'nın bugün dünyadaki en ünlü mezunu tenor Andrea Bocelli'dir.

 

LİSANS PROGRAMLARI

·         Humanities – IPH

Uluslararası Beşeri Bilimler Programı, Pisa Üniversitesi'nin aşağıdaki üç yıllık Sanat Lisans derecelerinden herhangi birinin İngilizce olarak öğretilen ilk yılı olarak işlev görür:

-Cultural Heritage Studies (Art History or Classical Archaeology) (L-1)

-Studies in Performing Arts (L-3) and Communication (L-20)

-Philosophy (L-5)

-History (L-42)

-European Languages and Literatures (L-11)

 

·         Bachelor's Degree in Management for Business and Economics

 

Kabut şartları:

1.       31 Aralık 2023 tarihine kadar verilen, mevcut İtalyan mevzuatına uygun olarak uygun olduğu kabul edilen, yurtdışında verilen bir ortaokul yeterliliği veya yeterliliği.

2.       Ek olarak, aşağıdaki testlerden sadece biri (başvurmadan önce alınması gereken);

-İNGİLİZCE TOLC-E testi;

-İngilizce Dil Bölümü ile TOLC-E

-SAT testi

-GMAT testi

-ACT testi


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu