Padova Üniversitesi - Finans Master

ÜLKE: İTALYA

ŞEHİR: PADOVA

OKUL: PADOVA ÜNİVERSİTESİ, 2024

 

Master of Science in Accounting, Finance & Business Consulting

Bu Yüksek Lisans derecesi, yeni nesil muhasebe profesyonellerini, kontrolörleri, finansal analistleri ve bankacıları eğitir ve hem endüstriyel firmalarda hem de finansal kurumlarda finans ve muhasebe alanında başarılı bir kariyerin temellerini atar. Program, karmaşık iş sorunlarını çözmeye yönelik araçlar sağlar ve farklı sektörlerde ortaya çıkan kısıtlamalara ve fırsatlara göre stratejilerin, süreçlerin, yatırımların ve finansman kararlarının sürekli güncellenmesine katkıda bulunur.

Programme structure

Öğrenciler aşağıdaki müfredattan birini seçmelidir;

·       Accounting, control and corporate finance: Reporting, Governance, Business analytics, Control; Corporate and Entrepreneurial Finance; Strategy and Organization; Economics, Competition and Innovation; Financial Mathematics and Statistics; Corporate Law.

·       Banking and finance: Computational Finance and Econometric Corporate; Entrepreneurial and Sustainable Finance; Reporting and Bank Accounting; Financial Economics; Banking; Mathematics for Finance; Financial Law.

Her müfredat laboratuvar çalışmasını, tezi, seçmeli dersleri ve stajı içerir.

Kariyer fırsatları:

Mezunlara aşağıdaki alanlarda çalışabilecek bilgi ve beceriler sağlanır: baş mali görevliler (CFO), idari direktörler, bölüm yöneticileri, muhasebe yöneticileri, dış ve iç denetçiler, planlama ve kontrol yöneticileri, denetim organlarının üyeleri, uyum yöneticileri, finansal analistler, yatırım portföy yöneticileri. Ayrıca yeminli mali müşavirlik için zorunlu sınava erişimi de kolaylaştırır.

 

Yeterlilik Şartları ve Gerekli Belgeler

Lisans Eğitim Yeterliliği: Aşağıdaki temel alanlarda ileri düzeyde kanıtlanmış akademik becerilere sahip en az 3 yıl süreli lisans eğitimi:

1. Muhasebe (örn.: finansal muhasebe, yönetim muhasebesi, denetim, kontrol)

2. Finans (ör.: kurumsal finansman, finansal yönetim, bankacılık, iş planlaması)

Bununla birlikte aşağıdaki alanlarda kanıtlanmış akademik beceriler:

3. Yönetim (ör.: organizasyonel davranış, strateji, pazarlama)

4. Ekonomi/Niceliksel (örn.: mikroekonomi, makroekonomi, istatistik, ekonometri)

Dil Yeterlilik: B2 seviye veya eşdeğeri İngilizce sertifikası

Not Ortalaması: 2.70/4.00 (GPA)

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Okul Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2024

Eğitim Ücreti: 2.739 Euro/yıl x 2 = 5.478 Euro

Kayıt ve başvuru ücreti: 230 Euro

 

Burs imkanları ve eğitimle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu