Almanya

Almanya, dünyada lisans eğitimi sıralamasında en önde gelen ülkeler arasındadır. Bölümüne ve okuluna karar veren öğrenciler Almanya’nın kendi şartlarını göz önünde bulundurmalı. Örneğin; her bölüm için ayrı ayrı olmak koşuluyla birden fazla okula başvuru yapabilmeniz ve orada okumak istediğiniz bölüme öncesinde Türkiye’de kayıt olmanız ve yerleşmeniz gerekmesi, eğitim dili eğer İngilizce ise IELTS puanınızın iyi olması veya Almanca ise de dil seviyeniz çok önemli olmaktadır. Son olarak da Almanya’da üniversite okumak için TestDaf sınavını geçmeniz gerekmektedir.

Profesyonel danışmanlığımız sayesinde gönderdiğimiz öğrencilerimiz Almanya’daki eğitimden ve koşullardan memnun bir şekilde geri dönüyorlar veya orada kendilerine farklı bir yol çiziyorlar.

Almanya’da yüksek lisans yapabiliyor olmak öğrenciler için son derece kaliteli, verimli ve sağlam bir gelecek sağlamaktadır.Eğitim genel olarak 1.5 veya 2 yıl sürmekte, bizim puan sistemimizde en az 3 puan yapma şartı aranmaktadır. 

Almanya için yüksek puanlı bir ortalamanın önemi kadar lisans eğitiminiz boyunca yaptığınız stajlar, aldığınız sertifikalar, katıldığınız topluluklar da önemli olacaktır. Aynı zamanda çalışma izniniz olacağı için kendi yaşam masraflarınızı da çıkarabiliyor olacaksınız. 

Yüksek lisans eğitiminiz için tercih olarak Almanya’yı da düşünüyorsanız 20 yıldır süregelen tecrübelerimiz ve ücretsiz danışmanlığımızla sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Almanya’da yüksek lisans eğitimine giden yolları şöyle sıralamamız gerekmektedir:

- Lise diplomasının noter onaylı tercümesi ve apostille edilmiş hali,
- Üniversite Diploması ve tercümesi (noter onaylı)
- Üniversite transkripti,
- ÖSYM Yerleşme Belgesi (Almanya’ya gidecek lisans öğrencileri mutlaka bir üniversiteye yerleşmiş olmalıdır. Aynı bölümler üzerinden başvuru yapılabilmektedir.) noter onaylı,
- ÖSYM Sonuç Belgesi (noter onaylı)
- Motivasyon Mektubu Curriculum Vitae
- Referans Mektubu
- Katıldığı eğitimlerin sertifikaları
- Dil Belgeleri (Almanca dışında)
- Çalıştığı ya da özel olarak ilgilendiği alanlar
- Not ortalaması 2.7 üzeri olması sizin için avantajdır.

Almanca yeterlilik belgesi (Testdaf sınavından 4 alınmalı ya da DSH sınavından 3 alınması gerekmektedir) üniversiteden üniversiteye DSH 2 istenebilmektedir.


 


Almanya’da İngilizce Eğitim Almak

Almanya’da Almanca dil eğitimi için kursa gidebileceğiniz gibi lisans veya yüksek lisans eğitimine hazırlık için de gidebiliyorsunuz. Üniversite eğitiminiz için ihtiyacınız olan Almanca dil sertifikanızı almanıza ve devamında da en iyi üniversite eğitimi almanıza bu dil kursları yardımcı olacaklar.

Üniversitelerden şartlı kabul alan öğrencilerin bir sonraki basamağa taşınması için en gerekli süreçlerden biri de tabi ki gerekli dil yetkinliğine sahip olmak oluyor ve bu şekilde dil okullarına gittiğinizde eksiklerinizi tam anlamıyla tamamlayıp TestDaf sınavından geçerli bir not alabilmiş ve eğitiminize başlayabilmiş olacaksınız.

Bunların yanı sıra kendi kişisel gelişiminiz veya kariyeriniz için Almanca öğrenmeniz gerektiğinde de dil kurslarına gidebilir ve geleceğiniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

Almanya’da birçok üniversite lisans seviyesinde 5.5 veya 6.5 bandında IELTS skoru istemektedir. Üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte bazı üniversitelerin IELTS skorları aşağıdadır:


Manheim University - IELTS 6.0

Köln University - IELTS 6.0

GOETHE University (Bazı dersler İngilizce olabiliyor.) - IELTS 5.5


Almanya’da alacağınız master eğitimi size doktora ya da iş hayatınızda diploma anlamında çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Hem Almanca öğrenmiş olacaksınız hem de kadrolu çalışma imkanı yakalayabileceksiniz. Eğitiminiz bittikten sonra ise Almanya size 1 yıl daha oturma ve çalışma izni vermektedir.

ÖNEMLİ : Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri sürecinde Almanya’da yasal olarak haftada 20 saat çalışma hakkına sahipsiniz.

Almanya’da lisans eğitimi almak için gerekli belgelerin yanı sıra Almanya sizin sosyal aktivitelerinize de bakmaktadır. Kaliteli ve sosyal bir öğrenci profili çizdiğiniz takdirde kabul şansınız oldukça artmaktadır.

 


Sigorta ve Konaklama Hizmetleri

Almanya’da sizin için en uygun konaklamayı ayarlayabilmemiz için gerekli tüm ayarlamaları da aynı şekilde yapmaktayız. Eğitim alacağınız aileye ve okula karar verdikten sonra yakın yerlerdeki tüm konaklama seçeneklerini inceliyor ve size uygun olacak şekilde eleyerek adım atıp başvurunuzu yapıyoruz. Sigorta konusunda da yine en uygun şirketlerle anlaşıp başvurarak sizlerin sigortalarını yapıyoruz ve bir çok masraftan sizi de kurtarmış oluyoruz.

Niyet Mektubu Hizmeti

Almanya’ya gitmek istediğiniz taktirde dosyanızda yer alması gereken evraklardan biri de niyet mektubudur. Dil okulu da olsa üniversite eğitimi de olsa bu mektuba vize aşamasında ihtiyacınız olacak ve konsolosluğa sunmanız gerekecek. 

Konsolosluk için fazlasıyla önemli olan bu niyet mektubunuzun (motivasyon yazısı) hazırlanmasında eğitiminiz süresince bize her konuda güvenebileceğiniz gibi niyet mektubunuzu da özenle ve dikkatle hazırlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Noter Tercümanlık Hizmetleri 

Vize başvurunuz sırasında diğer tüm evraklarınızın özenle hazırlanması gerektiği gibi çeviri işlemleri de aynı şekilde önem arz etmektedir. Tercümelerdeki en ufak bir yanlışlık bile vize işlemlerinizi en başta yapmanızı gerektirebilir. 

Evraklarınızın son derece dikkatli bir şekilde noter onaylı olarak tercüme edilmesi dosyanızı sorunsuz bir şekilde teslim edebilmeniz açısından çok önemlidir. Biz de bu nedenle tüm evraklarınızda olduğu gibi tercüme işlemlerinizin de sorunsuz ilerlemesi için sizlere destek olmaktayız.

 

Almanya’da Gidebileceğiniz Başlıca Üniversiteler

- Humdboldt University

- Heidelberg University

- Manheim University

- Köln University

- Technical University of Dortmund

- Technical University of Berlin

- Technical University of Darmstadt

- Hamburg University

- Freiburg University

- RWTH Aachen University

- Bremen University

- Mainz University

- Freie University

- Ludwig Maximillian University of Munich


Almanya'da MBA hakkında daha fazla bilgi almak için ofisimize gelebilir veya Bilgi Formu'nu doldurabilirsiniz.

 


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/3608cdb0583c63898c6ef091c0220b2a.jpg

Berlin School Of Busınnes & Innovatıon

Almanya'da uygun fiyatlı MBA imkanları.

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/07a5bd5abed3c83734fbb66cb091960e.png

Master of Business Administration (MBA)

Almanya'da uygun fiyatlı MBA imkanları.

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.