ABD Academic Exchange F-1 Programı

Amerika için eğer öğrenci bölge ve okul seçiminizi bize bırakırsanız; Academic Exchange F-1 ( AX) programımızı önerebiliriz. Educatius Group’un ABD’deki Academic Exchange Programı, daha uygun fiyatlı bir F-1 programı isteyen veya J-1 programının sunduğundan daha fazla kontrol ve esnekliğe ihtiyaç duyan öğrenciler için mükemmeldir.


Yerleştirme Garantisi:
 Programa kabul edilen öğrenciler her zaman aile yanına yerleştirilirler.

Akademik Güç: Bir F-1 programı olduğu için öğrenciler bir kurs alırlar ve akademik kredi kazanırlar. Hatta 12. sınıfta diploma almaya hak kazanırlar.

Daha Esnek:  14 veya 18 yaşında, alerjisi olan veya kontrol edilebilir düzeyde tıbbi sorunları olan öğrencileri kabul edebiliyoruz.

Seçme Hakkı: Öğrenciler spor, yabancı dil, sanat veya ders konuları arasından 1 tane favori seçenek belirler ve bu seçeneği sunan okula yerleştirilirler.

İyi Okullar: Okullar minimum 150 ve daha fazla öğrenciye sahiptir ve çok daha büyük olabilir.

Düşük maliyetli program Ücreti: 15,950 $


Academic Exchange programı siz ve öğrencileriniz için kolaydır. 2018 Sonbahar dönemi için 15 Haziran 2018 tarihine kadar başvuruları kabul ediyoruz!


- Kabul Gereklilikleri: 2.0 Not ortalaması
- SLEP 45, IELTS 5, TOEFL IBT 64 veya ELTiS 205 (Ocak dönemi girişleri için biraz daha yüksektir)


F-1 Academic Day School Programı; öğrenciler 12. sınıfta diploma alabilir ya da eğitimlerine 1 yıldan uzun süre devam edebilirler. Okullar küçük, güvenli bölgelerde bulunur. Öğrenciler iki kişilik gruplar halinde yerleştirilir. Oda arkadaşları her zaman ana dillerinden farklı bir dil konuşur. Öğrenci yerleşimleri %100 garantilidir. Programa kabul edilen öğrenciler her zaman yerleştirilir. J-1 programını tamamlayıp ABD’de F-1 programına daha düşük fiyatla devam etmek isteyen öğrenciler için mükemmeldir!

Popüler bir spor dalı, konu, sanat dalı veya yabancı dil seçip, bu seçimlerini sunan bir okula yerleştirilme, bir yılda Amerikan lise diploması almaya hak kazanma (veya öğrencilerini onaylatma), bir Amerikan lisesinde biryıldan uzun süre eğitim görme ve daha düşük uluslararası öğrenci yüzdesine sahip, küçük ve güvenli Amerikan topluluklarında yaşama haklarına sahip olabilirsiniz.

 

2. Yıl – Şimdi Ne Olacak?

Academic Exchange Programında 1 yıl devam eden öğrencilerin birçoğu eğitimlerine devam etmek istiyor. Peki seçenekler nelerdir? Öğrenci 1 yıl Devlet Okulunda eğitim gördüyse, (ABD vizesinde devlet okulu eğitimi 1 yılla sınırlandığından) farklı bir özel okula geçmeleri gerekir. Öğrenci, AX programına yeniden başvurmak istediğini söylemelidir. Böylece yeni Academic Exchange Özel Okuluna aynı başvuruyu gönderebiliriz. Öğrenci 1 yıl özel okulda eğitim gördüyse, aynı okulda eğitimine devam ederek sunduğumuz 5.000 USD’lik 2. yıl fiyat artışı garantisinden yararlanabilir. Özel okullarla çok düşük ücretler belirlediğimiz için (bazı durumlarda normal ücretlerinin 10.000 USD altında) okul ücreti öğrenci 2. yıl devam ettiğinde yükselmek zorundadır. İlk yıl ücretinin üzerine 5.000 USD’lik artış sınırını garanti ederiz. Okullarda sınırlı sayıda kontenjan olduğundan, öğrenci aynı özel okul için kayıt tazelemek istiyorsa lütfen bize erkenden haber verin.

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.