Schengen Vizesi

 

 

TRUVA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Schengen Turist ve Ticari vizesi için gerekli belgeler

1-    Kalacağınız sürece geçerli olan pasaportunuz. (en az 6 ay geçerli) ve iki adet kimlik fotokopisi.

2-    Eğer varsa, eski pasaportlarınız veya bilgileri

3-    2 adet biyometrik fotoğraf ( 3,5 x 4,5 ölçütlerinde  )

4-    Kişi eğer otelde kalacak iseniz otel rezervasyonu. Akraba veya arkadas ziyaretinde bulunacak iseniz yanina gideceğiniz kişinin pasaport ve vize kopyası adres ve telefon bilgileri. Eğer Avrupa vatandaşı ise davetiye mektubu. Iş için gidecekseniz davet eden şirkete ait bilgiler ve davetiye mektubu.

5-    Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler;(Truva‘dan destek aliniz)

6-    Seyahat sağlık sigortası AB Üye Ülkelerde ikamet edilecek süre zarfında meydana gelebilecek sağlık nedenleri için  uygun ve geçerli seyahat sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro olmalıdır. Not: Seyahat Sağlık Sigorta poliçesi Ingilizce olarak basılacak. (TRUVADAN DESTEK ALINIZ)

7-    Öğrenci iseniz öğrenci belgeniz.

8-    Gelir durumunu gösterir belgeler; (Sizin ve / veya aile fertlerinizin)

Banka Hesap dökümü( son üç aylık, kaşeli ve imzalı temin edilmeli) Banka hesap cüzdanları –Banka hesap yazısı (içinde en az kalacağınız süre boyunca masraflarınızı karşılayacak miktarda para bulunmalıdır ve güncel olmalıdır)

·         Tahvil hisse senedi portföy raporları

·         Emeklilik belgeleri,

·         Iş sahibi iseniz işyeri ile ilgili belgeler (vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil  gazetesi, faaliyet belgesi)

·         Eğer çalışıyorsanız çalışmakta olduğunuza dair mektup, izin yazısı. Son üç aylık maaş bordronuz. İşe giriş bildirgeniz. Çalıstığınız iş yerinin vergi levhası, imza sirküleri ve sicil gazetesi.

·         Tapular ve Araba ruhsatı fotokopileri

·         Kira geliri varsa, kira kontratları ve banka dökümleri

·         Çiftçilik geliri varsa, çiftçilik belgesi

·         Anne/baba/büyükanne ve büyükbaba emeklilik gelir belgeleri

9-    Evli iseniz evlilik cüzdani

10-  Öğrenci olmayan adayların askerlik durumunu gösteren belge

11-  4A Hizmet dökümü. (E-devletten barkotlu temin edilebilir)

12-   Anne ve babanizin açık doğum tarihi ve doğum yeri bilgilerini içeren nüfus kayıt örneği (E-devletten barkotlu temin edilebilir)

13-  İkametgâh belgesi (E-devletten barkotlu temin edilebilir)

14-  Adli sicil kayıt (E-devletten barkotlu temin edilebilir)

15-  Başvuru sahibi reşit değil ise/18 yaşın altındaysa ve yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa Ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname (seyahat eden ebeveyn evli değil ise veya ebeveynlik yetkisi sadece kendisindeyse bu koşul geçerli değildir)

 

Vize Başvuru Ücretleri : 80 Euro + 30Euro Başvuru merkezi bedeli

   (Pasaport çıkarmak için öncelikle İnternetten  http://www.epasaport.gov.tr/  adresinden randevunuzu almanız gerekmektedir. Randevu alınan ilçe Nüfus müdürlüğüne,  2 adet 5x5 boyutlarinda biyometrik fotoğraf, nüfus çüzdanının aslı ve pasaport harcınızı  ve cüzdan bedelini ziraat bankasina ödediğinizi gösteren banka dekontları ile müracat edilmelidir).

 

 

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.