Poznan Üniversitesi

Poznan Üniversitesi

Poznan Üniversitesi 1919'da kurulmuştur. Poznan Teknoloji Üniversitesi, öğrencilere 10 fakültede 27 çalışma eğitim alanı sunmaktadır.  Polonya'nın en iyi teknik okullarından biri olan Poznan Teknoloji Üniversitesi 20.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. 1,200'den fazla doktora, akademisyen ve eğitmene sahiptir. Ayrıca üniversitede dünyanın dört bir yanından Erasmus programına gelen öğrenciler de eğitim almaktadır.

Polonya’nın ilk teknik üniversitesi olan Poznan Teknik Üniversitesi, 1995 yılında Avrupa’daki en iyi teknik üniversiteleri bir araya getiren bir organizasyon olan Gelişmiş Mühendislik Eğitim ve Araştırma Avrupa (CESAER) okulları konferansının bir üyesi olmuştur.Aynı zamanda SEFI (Societe Europeenne pour la Formasyon des Ingenieurs), EUA (Avrupa Üniversite Birliği), ADUEM (Demokrasi Üniversiteleri İttifakı) ve IAU (Uluslararası Üniversiteler Birliği) üyesidir.

Poznan şehri, II. Dünya Savaşı sırasında tamamı yıkılmış sonra yeniden inşa edilmiş güzel tarihi bir şehirdir.  Poznan’da birçok devlet üniversitesi ve özel üniversite olması, bu okullara Erasmus programıyla binlerce yabancı öğrenci gelmesi sebebiyle şehrin genelinde ana dil Lehçe olmasına rağmen İngilizce konuşarak rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Uygun fiyarlar...

Poznan Üniversite'sinde teknik bölümler 2,000 €'dan başlamaktadır.

Poznan Teknoloji Üniversitesi öğrencileri yurt konaklamasını tercih edebilirler. Yurt konaklamaları 2 veya 3 kişilik paylaşımlı odalarda yapılmaktadır. Ev kiralamak isteyen öğrenciler ise uygun fiyatlara ev kiralayabilirler. Ev fiyatları ise ortalama 250-350 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi için Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.