İş İngilizcesi (Business English)

İngilizce eğitimi, kişinin yetkinleşmek istediği alana göre alması gereken bir eğitimdir. Meslek için mesleki İngilizce öğrenilmesi gerekirken günlük konuşmalar için Genel İngilizce ya da eğitim için Akademik İngilizce eğitim programları tercih edilmelidir. Bu yüzden İş ingilizcesi öğrenilirken; formal kalıplar, iş deyimleri ve kısaltmalar önemlidir. Kullanılan İngilizce kelimeler çok önemlidir. Eğer bir iş insanı olmak istiyorsanız bu kurs tam size göre!

Globalleşen dünyada İngilizce’nin yeri de gitgide artmaktadır. Her geçen gün bilinen bir yabancı dilin değerinin artmasıyla beraber İngilizce yabancı dil olarak görülmekten çıkıp adeta dünya dili haline geldi. İş dünyasındaki herkes tarafından bilinmesi neredeyse zorunlu halde geldi. Bu nedenle uluslararası işlerde lazım olan İngilizce için mesleki bir dil yardımı almak çok cazip bir hale gelmiştir.

Mesleki İngilizce kurslarımızda; konuşma, anlama ve yazma gibi yabancı dil becerilerinizi geliştirmek ana amaç olmak üzere farklı kültürlerle etkileşim de bir amaç haline gelmiştir. Konuşma, anlama ve yazmaya ek olarak mesleki yönde yapılabilecek aktivitelere adayları hazırlar. Bunlara örnek vermek gerekirse; bir konferansı anlamak, bir sunum yapabilmek ya da bir iş müzakeresinde bulunabilmek...

Demin de belirttiğimiz gibi Mesleki İngilizcenin yanı sıra kültürel aktivitelerde bulunmak da ileride iş yapabileceğiniz insanların kültürlerini tanımanıza vesile olacaktır. Meslektaşlarınızla katıldığınız sosyo-kültürel etkinliklerde, davetlerde ve iş yemeklerinde ekstradan deneyim sahibi olmuş olacaksınız.

Süre: Kurs sürenizi haftada 10 saatten başlatarak daha yüksek saatlere kadar tutabilirsiniz. Ortalama bir kurs 16 hafta devam eder.

Kursun Kazandıracakları:

- Aksansız, temiz bir İngilizce,
- İletişim becerilerinizin ilerlemesi,
- İş tabirlerini, kısaltmlarını ve deyimlerini öğrenme,
- Müzakere ve iş toplantıları teknikleri
- Güncel konular hakkında yorum yapabilme yetkinliği,
- İkna kabiliyetinin gelişmesi,
- Ve en önemlisi, özgüven.

İş İngilizcesi kursuna katılabilmek için en az yeterli derecede “pre-intermediate” düzeyde İngilizce bilinmesi gerekmektedir.


Daha detaylı bilgilendirme için ofisimize gelebilir veya Bilgi Formu'ndan danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.