Yurt Dışı Üniversite Eğitimi

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ 

Yurt dışında üniversite eğitimi  kabul şartları ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilirler. Genel olarak gerekenler yeterli düzeyde yabancı dil bilgisi ve iyi bir not ortalamasıdır. Lisans programları toplamda 3 veya 4 sene sürmekte olup, bu süre seçtikleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Üniversite eğitimini yurt dışında almayı planlayan öğrencilerin 6 ay öncesinden başvuru süreçlerini başlatmaları önerilir. 

Kanada'da Üniversite Eğitimi

Dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada, sahip olduğu yüksek refah düzeyi ve eğitim kalitesi göz önüne alındığında üniversite eğitimi almak için  iyi bir tercihtir. Öğrencilere tanıdığı olanaklarla da en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Öğrencilere verdiği çalışma izni ve eğitim bitiminde sunduğu vatandaşlık avantajları ile kendinize yepyeni bir gelecek kurma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kanada’da eğitim süresi 4 yıldır.
 

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip olan İngiltere’de üniversite okumak için birçok neden sıralanabilir. Eğitim standartlarının çok yüksek olması, dünyanın en iyi okullarına ev sahipliği yapması size gelecekte kariyer açısından önünüzü açması bunlardan bazısıdır. Dünyanın en başarılı üniversitelerinde okumak size ayrıcalık katacaktır. 

 

Amerika'da Üniversite Eğitimi

Amerika'da üniversite eğitimi Türkiye'deki çoğu öğrencinin hayalidir. Amerika'daki üniversiteleri özel yapan, üniversitelerin dünyaca ünlü başarı sıralamalarında her zaman üst sıralarda olması ve Amerika'nın hem iş hem çevre hem de yaşam şartları açısından güzel bir deneyim olması ve verilen eğitimin kalitesidir.

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Almanya'da lisans eğitimi 3 yıl, Master eğitimi 2 yıl, Lisans ve Yüksek Lisans Birleşik eğitim 4.5 yıldır. Alman üniversitelerinin hemen hemen hepsinde YÖK denkliği bulunmaktadır.

İtalya'da Üniversite Eğitimi

İtalya’da lisans eğitimi üç yıl, yüksek lisans eğitimi iki yıl sürmektedir. Uygulama ağırlıklı derslerle öğrencilerin geçmiş eğitiminde aldıkları bilgileri hayata geçirmeleri sağlanmaktadır.

Polonya'da Üniversite Eğitimi

Polonya Üniversitelerinde İngilizce ve Lehçe dillerinde Avrupa seviyesinde bir eğitim alarak, birçok farklı ülkeden Polonya'ya okumaya gelen insanlar ile tanışabilir, farklı kültürleri, iş hayatlarını ve yaşam biçimlerini tanıyarak kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.
 
Dil yeterliliği dışında hiçbir şart aranmadan Türkiye'de herhangi bir liseden mezun olarak, Polonya'nın kaliteli üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz. İngilizceniz yeterli değilse sadece ön hazırlık İngilizce kursları ile eğitim hayatına başlayabilirsiniz. 4 yıllık Türkiye üniversite bölümlerini 3 yılda bitirebilmek, yeni yabancı diller öğrenmek, okunan bölümde veya başka bir alanda Avrupa içi veya dışında master yapabilme fırsatı ve Avrupa'da okumak çok daha kolay olacaktır. 
 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu