İngiltere'de Çalışarak Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere’de Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

Dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı İngiltere’de master eğitimi bir yıl sürmektedir. 

Türkiye’den İngiltere’ye Master  programı için giden adaylar sadece tam zamanlı yüksek lisans eğitimimi almak zorundadır.  Buna göre, Türkiye’den İngiltere’yi Master için tercih eden adaylar genellikle bir yıl süren eğitim programlarına katılmaktadır.

İngiltere’nin tarihi geçmişi,  zengin mimarisi ve akademik yönden başarısı ile yüksek lisans yapmak isteyen adayların en çok talep ettiği ülkelerin başında gelir. İngiltere’nin her yıl yaklaşık 450 bin öğrenci ağırlaması nedeniyle, ülke bir eğitim destinasyonu haline gelmiştir. İngiltere’nin yüksek lisans (Master) eğitimi boyunca part time çalışma izni vermesi, dünya standartlarında diploma olanağı, Türkiye’ye yakın mesafede olması ve her yıl binlerce öğrencinin mezun olması gibi avantajlar, Türkiye’deki öğrenciler için bulunmaz fırsattır. İngiltere’de yüksek lisans (Master) programına katılan adaylar, hem kişisel hem de profesyonel olarak kendilerini geliştirir. 

Eğer İngiltere’de yüksek lisans programlarına katılmayı düşünüyor fakat İngilizce seviyeniz  yeterli değil ise ve UKVI AKADEMİK IELTS  sınavından yeterli puanı alamadıysanız mutlaka İngiltere’de ve diğer ülkelerde bulunan dil okullarımızı inceleyiniz.

İngiltere’de Master programlarının süresi genelde 1 yıldır ve bazı üniveresitelerde yüksek lisans eğitimi 2 yıla kadar çıkabilir. Eğer İngiltere’de Master programına başvuru sırasında akademik ya da İngilizce  yetersizliğiniz varsa İngiltere'de Pre-Master programına katılarak bu açığı kapatmanız mümkün. Eğer sadece İngilizce yetersiz ise, üniversitelerin kampüslerinde yer alan İngilizce Pre-Sessional programlarına katılıp, İngilizce seviyenizi talep edilen seviyeye yükseltebilirsiniz. 

Truva Yurtdışı Eğitim  çalışmakta olduğu üniversiteler için ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti vermektedir. 

 

İngiltere'de üniversite eğitimi için  daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

Ücretsiz Bilgi almak için 0532 659 70 80 whatsapp hattından hemen arayabilirsiniz!!!


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu