V. N. Karazın Üniversitesi

1805’te kurulmuş olan Karazin Üniversitesi, geçmişiyle Ukrayna’nın entelektüel, kültürel ve manevi mirasının bir parçasıdır. Üniversite, Ukrayna’da Biyolog Ilya Mechnikov, Ekonomist Simon Kuznets, Fizikçi Lev Landau gibi üç Nobel Ödüllü öğrenci yetiştiren tek üniversitedir. Üniversite, 1948 yılından itibaren uluslararası öğrencilere de eğitim vermeye başlamıştır. Neredeyse tüm kıtalardan gelen uluslararası öğrenci sayısıyla Ukrayna’daki en fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan kurumdur. Karazin Üniversitesi’ne bağlı 21 farklı departmanda, dünyanın 70 ülkesinden yaklaşık 5.000 uluslararası öğrenciye eğitim görmektedir.

Karazin Ulusal Devlet Üniversitesi hem mühendislik hem de akademik diğer bölümler olmak üzere eğitim ve akademik alt yapısı Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden biridir. Ukraynanın 2. büyük şehri ve eski başkenti olan Kharkov şehrinde bulunmaktadır. Kharkov Ukrayna’nın bir gençlik başkentidir. 85.000’in üzerinde öğrenci bu şehirde eğitim görmektedir.

 

 

Eğitim Fiyatları Rusça : 3.500 $

Eğitim Fiyatları İngilizce : 4.500 $

Yıllık Konaklama : 350 - 700 $

Birinci Yıl Harç Ücretleri : 1.250 $

Yıllık Genel Toplam : 5.100 / 6.100 $

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu