V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi

1804 senesinde kurulan ve Ukrayna’nın en köklü üniversiteli arasında olan bir eğitim kurumu olmaktadır. Ülke içerisindeki prestijinin yanı sıra kültürü ve eğitim kalitesiyle de dünyada da akademik prestiji yüksek olan bir üniversite olmaktadır. Kurduğunu günden itibaren günümüze kadar ülkeye çok ciddi katkıları olan önemli bilim insanlarını yetiştiren ve ülke genelinde faydalı bilimsel çalışmaları yürüten V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, 1999 senesinde ulusal üniversite statüsü kazanmaya hak kazanmıştır. Üniversite kendi içerisindeki akademik başarılarının yanı sıra ülkedeki eğitim kültürlerinin gelişmesine de katkılar sağlamıştır.

 

Yılların verdiği tecrübe ve birikimler ile beraber oldukça oturmuş bir yapıya da sahip olmaktadır. 10 senelik stratejik planlamalar yapan bu üniversite, gelecek vizyonu ile dünyadaki diğer üniversitelere karşı çok daha başarılı politikalar yürütmektedir. Bu politikalar kapsamında üniversite içinde açılacak olan bölümleri ve yapılacak olan tesisleri belirleyen bu üniversite, bu sayede de çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyümekte ve öğrencilerine daha iyi imkanlar sunmaktadır.

 

 

Eğitim Fiyatları Rusça / İngilizce : 2.000 $

Yıllık Konaklama : 350 $

Birinci Yıl Harç Ücretleri : 900 $

Yıllık Genel Toplam : 3.250 $

 

Detaylı bilgi için Truva Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.