Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi

KHARKIV MİLLİ TIP ÜNİVERSİTESİ

Kharkiv Milli Tıp Üniversitesi, Ukrayna'nın en eski yükseköğrenim kurumlarından birisidir. SSCB kurulmadan yıllar önce henüz Rus Çarlığı dönemlerinde kurulan  Kharkiv Milli Beden Eğitimi Akademisi bu anlamda oldukça köklü bir tarihe, eğitim kalitesine sahiptir.

   Günümüzde Ukrayna'da eğitim veren en iyi tıp okulu olarak bilinen ve sadece bölgeden değil aynı zamanda tüm dünyadan yabancı öğrenci alımı da yapan Kharkiv Milli Tıp Üniversitesiöğrencilerin isteği doğrultusunda Rusça veya İngilizce olarak tüm tıp derslerini vermektedir. 1951 yılından bu zamana kadar yaklaşık olarak 7,500'den fazla yabancı uyruklu mezun veren Kharkiv Milli Tıp Üniversitesinde öğrenciler üçüncü yıllarının ardından Kharkiv şehrinde bulunan devlet hastanelerinde, tıp merkezlerinde, sağlık kurum ve kuruluşlarında pratik eğitim almaktadırlar.

  Lisans programı sürecinde İngilizce dilinde eğitim ücretlerinin 3500$ ile 4000$ arasında değiştiği Harkov Ulusal Tıp Üniversitesinde toplamda 3 fakülte vardır. Bu fakültelerden olan Tıp Fakültesinin 6, Diş Hekimliğinin 5, Hemşireliğin ise 3 senelik eğitim süreci bulunmaktadır. Bütün bu üç fakültede ise toplamda 23 farklı bölüm bulunmaktadır.

 

 

Eğitim Fiyatları Rusça : 4.500 $

Eğitim Fiyatları İngilizce : 5.400 $

Yıllık Konaklama : 600 $

Birinci Yıl Harç Ücretleri : 950 $

Yıllık Genel Toplam : 6.050 / 6.950 $

 

Programla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak, bilgi talep edebilir, bilgi formunu doldurabilir veya randevu alarak Kadıköy’deki Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Numaramız: 0 216 414 77 50

WhatsApp'tan mesaj göndermek için tıklayınız.


Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.
Bilgi Formu