Kanada Üniversite

 


Dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada, sahip olduğu yüksek refah düzeyi ve eğitim kalitesi göz önüne alındığında üniversite eğitimi almak için  iyi bir tercihtir. Öğrencilere tanıdığı olanaklarla da en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Öğrencilere verdiği çalışma izni ve eğitim bitiminde sunduğu vatandaşlık avantajları ile kendinize yepyeni bir gelecek kurma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kanada’da eğitim süresi 4 yıldır. Başvuru koşulları üniversiteye göre değişiklik göstermekle birlikte Türkiye’de sınava girme şartı bulunmamaktadır. Kanada'da üniversitelere kabul görmeniz için ön önemli şart yeterli dil yeterliliğidir.

 

Dünya'nın en yaşanılabilir ülkesi

Dünya'da her yıl yapılan anketler sonucunda Kanada bir çok dünyanın en yaşanılabilir ülkesi olarak birinci sıralarda olmuştur. Kanada'nın iki resmi dili vardır; İngilizce ve Fransızca. Eğitim seviyesi yüksek ve yüksek yaşam standartları ve güçlü ekonomiye sahiptir. Ayrıca Kanada her yıl binlerce göçmene kapılarını açarak ev sahipliği yapmaktadır. Dünya'nın en uzun caddesi olan Yonge Street'e, Niagara Şelalesi'ne, Kuzey ışıklarına ve bir çok gezip görebileceğiniz yerlere sahiptir. Doğal yerleri çok zengin olan bir ülke olan Kanada dünyanın en çok gölüne sahip ülkesidir.

Dünyanın en büyük 2. yüzölçümüne sahip olan Kanada’da, kırsaldan merkezlere doğru fiyat farkları artmakta. Fakat Dolar ve Sterline göre Türk Lirasına daha uygun bir para birimi kullanmaları Türk öğrenciler tarafından Kanada’yı cazip kılıyor. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Kanada’da da büyük şehirlerde ve merkezi yerlerde hayat daha pahalıdır. Daha kırsala doğru gidildikçe yaşam için harcanan tutar da azalmaktadır. Özgürlükler ülkesi olması, içme sularının pet sulardan daha sağlıklı olması, sokaktaki herkesin mutluluğunu pankartlarla dile getirmesi ve karşısındakilere iltifatlar yağdırması özellikleriyle rahatça yaşanılabilir güzel bir ülke olduğu söylenebilir.

 

Kanada'da Üniversite eğitimi

Kanada'da üniversiteler kolejler ve üniversiteler olarak ikiye ayrılır. Kanada'da üniversitelere IELTS veya TOELF sınavını vererek veya dil okullarında bulunan Pathway programları ile bu sınavlara gerek kalmadan üniversitelere doğrudan geçiş yapabilirsiniz. Kanada'da okulların YÖK denkliği vardır. Kanada'da lisans veya yüksek lisans eğitiminizi bitirdikten sonra 3 yıla kadar çalışma iznine sahip olabilirsiniz.


Kanada Üniversitelerine doğrudan giriş şartları:

- Yeterli dil seviyesi (TOEFL veya IELTS)

- Belirli bir seviyenin üstünde not ortalaması (lise diploması veya üniversite transkripti)

- Yapılan aktiviteler ve öğrenci hakkında mektup veya CV ( Sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri, gönüllülük hizmetleri ve öğrencinin katıldığı yarışmalar vb.)

Kanada öğrencilere, öğrenime başladıklarında haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma iznine sahip olurlar.


Kanada'da çalıştığımız bazı okullar:

Humber College

George Brown College

Centennial College

Seneca 

Georgian College

Algonquin College

Niagara College

 

Kanada’da danışmanlığını yaptığımız üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak için Bilgi Formu'nu doldurabilir veya Truva Yurt Dışı Danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/c7ecd404812f4d38c8d3e0255c85acb9.jpg

ILSC-GREYSTONE COLLEGE, VANCOUVER

Kanada'da Uygun Fiyatlı Diploma ve Sertifika Programları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/8962854c540f61efa977c609fb25b478.jpg

ILSC-GREYSTONE COLLEGE, TORONTO

Kanada'da Uygun Fiyatlı Diploma ve Sertifika Programları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/291a1ab62c735463bb0773cea9ad8146.png

FLEMING COLLEGE - TORONTO

Kanada'da uygun fiyatlı üniversite ve master programları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/f4fe3a58e6957a1ff33bb973e87f39ce.jpg

ILSC-GREYSTONE COLLEGE, MONTREAL

Kanada'da Uygun Fiyatlı Diploma ve Sertifika Programları

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/c272c5d34f137fd9dba85fbe0f67e19d.jpg

PACIFIC LINK COLLEGE - KANADA

Kanada'da Uygun Fiyatlı Diploma ve Sertifika Programları

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.