İngiltere Üniversite


İngiltere’de üniversite eğitimi bazı teknik bölümler hariç 3 yıldır ve bazı teknik bölümlerde 4 yıl olabilmektedir. İngiliz eğitim sistemi Lisans (undergraduate) ve Yüksek Lisans (post-graduate) olarak ikiye ayrılmaktadır. Üniversite başlangıç tarihleri Eylül yada Ekim ayıdır. Genelde eğitim sistemi 3 dönemden oluşur. İngiltere'nin köklü ve yüksek eğitim kalitesine sahip üniversitelerinde eğitim almak, kariyeriniz içinde bir fırsat olacaktır. İngiltere üniversitelerinde eğitim almak için öncelikle iyi bir İngilizceye, bunun yanı sıra okumak istedikleri bölüm için 1 yıl süren Hazırlık (Foundation) programına katılmaları gerekir. Foundation programını başarıyla bitiren öğrenciler istedikleri bölüm için üniversitelere başvuru yapabilirler. İngiltere'nin kaliteli eğitim sistemi öğrencilere hem iyi bir akademik kariyer, hem de mezun olduktan sonra çalışabilecekleri çoklu eğitim programları sunmaktadır. 


Isaac Newton gibi klasik fiziği doruğuna ulaştıran bilim insanlarını, Stephen Hawking ve Charles Darwin gibi modern dünyanın da büyük düşünürlerini yetiştirmiştir. Böyle büyük düşünürlerin yetişmesinin sebebi tabiki de Oxford gibi Cambridge gibi köklü İngiliz eğitim kurumları... Bu okulların bu kadar iyi olmasının sebebi, bu okulların tarihi ve birikmiş bilgi birikimleri ve açık dünya görüşleridir. Bunun yanısıra, bilgiye olan erişimlerinin kolaylığı ve gerekli alet edevata erişimlerinin kolaylığı da bu okulları ileri taşıyan faktörlerden biri. Fakat en önemlisi bu okullarda bulunan akademisyenler ve bu okulları ileri taşıyacak olan öğrencileridir. Böyle bir kültürün parçası olmak istemez misiniz?


Lisans Kabul Şartları ve Foundation

Türkiye'de lise eğitim sistemi İngiltere'de olan lise eğitim sisteminden farklı olduğu için lise bitirmiş olan öğrencilerin İngiltere'de üniversite kabul koşulları farklıdır. Bu yüzden Türkiye'de lisede mezun olan öğrencilerin doğrudan İngiltere'de üniversiteye başlamaları için öncelikle iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle öğrencilerin A level seviyesine gelmeleri beklenir ve öğrencilerin 1 yıllık Foundation hazırlık eğitimi almaları gerekir. Foundation programında öğrencilere 1 yıl boyunca Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilimler gibi alanlarda eksiklik duydukları konularda destekleyici dersler verilir. İngilizce seviyesi yeterli olan öğrenciler Foundation programına kabul edilirler ve bir yıllık hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler üniversitelere geçişlerini tamamlayabilirler. 

İngiltere’de yer alan üniversitelerin lisans eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere yönelik istekleri şunlardır: 

  IELTS skoru, 

  Niyet mektupları, 

  Akademik ve iş yeri referansları,

  Önceki lisans veya lise dönemine ait not ortalaması ve transkripti.

 

Neden İngiltere’de Üniversite?

Dünyanın en prestijli üniversitelerine sahip olan İngiltere’de üniversite okumak için birçok neden sıralanabilir. Eğitim standartlarının çok yüksek olması, dünyanın en iyi okullarına ev sahipliği yapması size gelecekte kariyer açısından önünüzü açması bunlardan bazısıdır. Dünyanın en başarılı üniversitelerinde okumak size ayrıcalık katacaktır. 

Kültür: İngiltere'ye her yıl binlerce uluslararası öğrencilerin tercihi olmuştur. Siz de farklı kültürlerden gelen öğrencilerle kültürel alışverişler yaşayacak ve yeni şeyler öğrenebileceksiniz.

İngilizce dili avantajı: Sosyal hayatta İngilizce konuşulması ve okulun eğitim dilinin de İngilizce olması size dilinizi hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Eğitim kalitesi: İngiltere'de okullar teorik eğitim yerine daha çok araştırma üzerine ve proje odaklı oldukları için İngiltere'de okuyanlar bu konuda çok şanslıdır.

Sınavsız geçiş hakkı: Türkiye’nin aksine İngiltere’de üniversite okumak için özel sınava girmelerine gerek yoktur. Öğrenciler kendi istedikleri bölümü seçebiliyor ve Foundation programı denen 1 yıllık hazırlık eğitimi almaktadırlar.

Diplomalarının geçerliği: İngiltere'de okuyan öğrencilerin diplomalarının YÖK denliği vardır. Bu diplomaların Türkiye'de geçerliliği vardır.

Çalışma izni: İngiltere'de üniversite okuyan öğrenciler eğitim süreci boyunca haftalık 20 saat çalışma iznine sahiptirler. Ayrıca mezun olduktan sonra öğrencilere 1 yıl çalışma izni ve oturum verilmektedir.

 

Konaklama çözümleri

İngiltere'de üniversite öğrencileri ilk dönemlerinde yurt konaklamasını tercih etmektedirler ancak daha sonra yaşadıkları şehire alıştıktan sonra ve arkadaş çevresi edindikten sonra kiralık daireye geçebilmektedirler. İngiltere'de aile yanı konaklama, kiralık daire konaklaması ve özel yurt gibi birçok konaklama seçenekleri bulunmaktadır. 

Üniversite Yurtları

Üniversite yurtları tek, çift ya da 3-4 kişilik odalar olarak dizayn edilmiştir. Tek kişilik odalar kısıtlı olmakla beraber erken başvuru ve ödeme yapan öğrencilerin daha kolay kiralayabildikleri oda tipleridir. Yurtların hemen hemen tümünde çamaşırhane, televizyon odası, kafeteria, yemek yeme yerleri gibi olanaklar bulunurlar. Bazı self-catering yurtlarda öğrencinin de yemek yapabileceği mutfak alanları oluşturulmuştur. İngiltere'de üniversite yurtları çoğunlukla üniversite kampüsünde yer almakla birlikte şehrin farklı bölgelerinde de dağılmış olabilirler. Genellikle yürüyerek, bisikletle ya da  tek vesaitle rahatça ulaşılabilen yurtlarda güvenlik her zaman ön plandadır.

Aile Yanı Konaklama

İngiltere'de aile yanı konaklamanın birçok artısı vardır. Öncelikle aile yemek sağlamaktadır ve size sıcak bir aile ortamı sunmaktadır. Ayrıca yemek konusunda özel diyet ve alerjiniz varsa bunu aileye belirtebilir ve size uygun aile seçilerek yerleştirilirsiniz.

Özel Yurtlar

İngiltere'de özel yurtlar, üniversite yurtlarından biraz daha yüksek ücretli olabilmektedir. Ancak üniversite yurtlarından daha konforlu olabilmektedir.

Kiralık Daireler

Öğrenciler zamanla şehire adapte olduktan sonra çoğunlukla kiralık dairelere geçmektedir. Öğrenciler arasında sıkça tercih edilen 2, 4 veya 5 öğrenci birlikte ayrı daire tutup yaşamaktadır.

 

İngiltere'de üniversite eğitimi almak istiyorsanız Bilgi Formu'nu doldurarak veya ofisimize gelerek deneyimli Truva Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Size en uygun akademik planı sizin de istekleriniz doğrultusunda oluşturup tüm eğitim başvuru sürecinizde ve sonrasında Truva olarak yanınızda bulunacağız.

- Anglia Ruskin University

- Aston University

- Bangor University 

- Bellerbys College

- Birkbeck , University Of London

- Birmingham City University

- Brunel University

- Cambridge Education Group(CEG)

- Cardiff University 

- Cardiff University 

- Coventry University

- De Montfort University

- Durham University

- Edinburgh Napier University

- Glasgow School Of University

- Goldsmiths , University Of London

- Heriot - Watt University (Dubai & Malaysia)

- INTO

- Kaplan International Colleges 

- Kings University

- Kings Education 

- Keel University

- Leeds Beckerr University

- Liverpool John Moores University

- Loughborough University

- Manchester Metropolitan University

- Middlesex University (Dubai & Mauritius)

- Navitas

- Newcastle University

- Northumbria  University

- Nottingham  Trent University

- Oxford Brookes University 

- Oxdord International Education Group

- Queen Mary , University Of London

- Queens University Belfast

- Royal Holloway , University Of London

- Sheffield Hallam University

- Staffordshire University

- Swansea University

- University Of  Aberdeen

University Of Bath

University Of Bristol

University Of Birmingham (Dubai)

University Of Bradford 

University Of Buckingham

University Of Central Lancashire (UCLAN)

University Of Dundee

University Of East Angalia

University Of  Edinburgh                                           

 University Of Essex 

University Of Exeter

University Of Gkasgow

University Of Gloucestershire

University Of Greenwich

University Of Hertfordshire

University Of Huddersfield

University Of Hull

University Of Kent

University Of Lancaster

University Of Leeds

University Of Leicester

University Of Liverpool

University Of Lincoln 

University Of Nottingsham

University Of Plymouth

University Of Portsmouth

University Of Reading

University Of Salford

University Of Southampton

- University Of South Wales (Dubai Campus)

University Of Surrey

University Of Sussex

University Of Sunderland

University Of Stirling

University Of Stratclyde

University Of Wesmtinster

University Of Warwick

University Of The West Of England

University Of York

 

 


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/8ef6ffa25d80ee7652ef9e9ef3ef6bce.png

Sunderland Universitesi

İngiltere'de uygun fiyatlı Üniversite imkanları.

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.