Tu Clausthal

 

Clausthal Teknik Üniversitesi, Almanya'da yükselen bir Teknik Üniversitesidir. Mezunlarının yüksek iş bulma oranlarıyla dikkan çeken Tu Clausthal 1775 yılında kurulmuş, 2009 yılında da bugünki Teknik Üniversite olmuştur. Bünyesinde 6,000 öğrenci bulunduran ve 1350 kişilik uluslararası öğrenci kontenjanıyla dikkat çekmektedir. Özellikle Türk öğrenciler için 60 kişilik kontenjan ayırmaktadır. Bu oran Almanya'daki üniverseler arasında yabancı öğrenci kontenjanı en yüksek olan üniversite yapmakta.

Clausthal Alman üniversitelerinin arasında şartlı kabul verme olasılığı daha yüksek bir üniversitedir. Almanya genelinde hiç Almanca bilmeden TU Clausthal'den hem yüksek lisans hem de lisans bölümlerinden kabul alabilirsiniz. Üniversiteye başvuru icin 75 Euro ücret ödüyorsunuz.

Üniversitede eğitim verilen tüm bölümler için tıklayınız.

TU Clausthal'da ayrıca Almanca hazırlık kursları da verilmekte ve A1 seviyesinden DSH sınavına kadar bütün kursları TU Clausthal'in kendi dil kursunda yapabilirsiniz. 

Üniversiteye ait 1245 kapasiteli yurtlar bulunmaktadır.

Teknik üniversite olmasının getirdiği bir avantaj olarak birçok mühendislik bölümüne sahiptir.

Üniversitenin websitesi için tıklayınız.Daha detaylı bilgilendirme için Bilgi Formu'nu doldurabilir veya Kadıköy'deki Truva Yurtdışı Danışmanlık ofisimizde danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.