Rwth Aachen Üniversitesi


Almanya’da Teknik Üniversiteler sayılırken RWTH Aachen Üniversitesi’ni saymadan geçmemiz ne yazık ki imkansız. En iyi üniversitelerden biri olmasının yanı sıra bulunduğu şehirin de güzelliğiyle dikkat çekmekte. Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi birçok mühendisliği üniversite programlarında bulmanız mümkün.

Başvuru için son tarihler ve dil kursları için danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Aachen’da lisans eğitiminizin ardından lisansüstü eğitiminize katkıda bulunmak istiyoruz. Almanya gibi eğitimde kalite bir ülkeye sizleri yönlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Daha detaylı bilgilendirme için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Aachen Teknik Üniversitesi 1870’de kurulmuştur. 40,000'den fazla öğrencisiyle, 130 lisans ve master programıyla Almanya’daki en büyük teknik üniversitesidir. 2007’de Aechen Teknik Üniversitesi,  RWTH 2020 isimli gelecek konsepti nedeniyle DFG tarafından en iyi 9 Alman üniversitesinden biri olarak gösterilmiştir.

Başvuru için gerekli olan nitelikler

Lisans almak isteyen öğrencilerin YKS sınavına girmeleri gerekmektedir. 4 yıllık bir bölüm kazandıktan sonra o bölümünüz üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.Daha detaylı bilgilendirme için Bilgi Formu'nu doldurabilir veya Kadıköy'deki Truva Yurtdışı Danışmanlık ofisimizde danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.