Hannover Üniversitesi

Hannover Üniversitesi ya da yeni adıyla Gottfried Wilhelm Leibniz Hannover Üniversitesi Avusturya doğumlu Alman bilim adamı Karl Karmarsch tarafından 1831’de “Yüksek Ticaret Okulu” olarak kurulmuştur. 64 öğrenci ile eğitime başlayan okul bugün 25 binden fazla öğrencisiyle, 321’i profesör 2930 akademisyeniyle, 9 fakültesiyle önemli bir üniversite halini almıştır. Almanya’daki 9 lider teknoloji enstitüsünün oluşturduğu TU9 birliğinin üyesidir. Öğrencilerinin %10’u yabancıdır.

Hannover Üniversitesi Almanya’nın görmüş geçirmiş tarihi olan üniversitelerinden biridir ve birçok sıralamada Avrupa’nın en iyilerine oynamaktadır. Doğaya saygılı, insanlara toleranslı ilerici bir okuldur. Bunun yanı sıra birçok akademik başarıya sahiptir. Özellikle mimarlık fakültesi Almanya’nın mimarlık fakülteleri arasında en iyilerinden biridir.

Başvuru için gerekli olan nitelikler

Lisans almak isteyen öğrencilerin YKS sınavına girmeleri gerekmektedir. 4 yıllık bir bölüm kazandıktan sonra o bölümünüz üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.Daha detaylı bilgilendirme için Bilgi Formu'nu doldurabilir veya Kadıköy'deki Truva Yurtdışı Danışmanlık ofisimizde danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.