Valletta

VALLETTA

Malta'nın başkenti ve bir Dünya Mirası olan Valletta, açık hava müzesinden başka bir şey değil. Aziz John Şövalyeleri tarafından yaklaşık beş yüzyıl önce bağışlanan bir anıt olan Barok mimarisinin yaşam deneyimi. Valletta yıllar boyunca imparatorları, devlet başkanlarını, sanatçıları ve şairleri memnuniyetle karşıladı ve şu anda Malta hükümetinin daimi konumunda.

Antika kafeler ve şarap barlarıyla dolu şehir, günümüzde Malta'nın başlıca turistik mekanlarından biri, diğerlerinin yanı sıra görkemli St John's Co-Cathedral, heybetli burçlar ve paha biçilemeyen tabloların hazinesi. Aynı zamanda, çoğu zaman Akdeniz'deki en güzel olarak tanımlanan Malta'nın Büyük Liman'ının çarpıcı bir görüntüsünü de sunar.

Valletta ile ilgili görsel sonucu

 

1800’lü yılların başından itibaren İngilizlerin egemenliği altında bulunan Malta’da 1964 yılına kadar kullanılan tek resmi dil İngilizce’dir. Malta, 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiş, ve Maltaca adada konuşulan diğer resmi dil olmuştur. Bu süre zarfında İngiliz dili, yaşam tarzı, kültürü ve eğitim sistemi Malta’yla özdeşleşmiş, İngilizce her alanda yoğun olarak kullanılmıştır. Dünyada çift dilin koşulduğu bir kaç ülkeden biri olan Malta, halihazırda Commonwealth  (İngiliz Milletler Topluluğu) üyesidir. Malta, aynı zamanda 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesidir. 

Plaj voleybolu, yüzme, bowling, dans geceleri, öğrenci partileri, sinema ve tiyatro aktiviteleri, barbekü partileri, geziler Malta’da yapabileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır. 

Valletta ile ilgili görsel sonucu