Varşova Üniversitesi


VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

Polonya'daki en büyük üniversitedir. 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Polonya'nın en iyi üniversitesi seçilerek ilk sırada yerini almıştır. Yaklaşık 66.000 öğrenci öğrenim görmektedir ve üniversite kampüsü şehrin içerisinde bulunmaktadır. Özellikle tıp alanında Avrupa'nın en ileri gelen üniversitelerindendir. Psikoloji, uluslararası ilişkiler , siyaset bilimi ve halkla ilişkiler alanlarında Polonya'nın en köklü üniversitesi ve dünya listelerinde Varşova Üniversitesinde eğitim görmek gerçek manada bir ayrıcalıktır.

1816’da kurulan Varşova Üniversitesi Varşova’daki en eski akademik kurumlardan biridir. Üniversitenin başlangıcı, 1808'de kurulan Hukuk Fakültesi ve bir yıl sonra kurulan Tıp Fakültesi olan Napolyon çağının iki okuludur. Bu okulların ikisi de zaman geçtikçe Üniversitenin iki önemli fakültesine dönüştürülmüştür.

Varşova Üniversitesi'ndeki eğitimin kalitesi, öğrencilerin büyük çoğunluğunun üniversite ve eğitim programlarını seçmelerinden memnun olduklarını göstermiş ve üniversite tarafından yapılan yıllık değerlendirmelerle de bu doğrulanmaktadır. Üniversitenin en güçlü yanları; prestij, gelişim fırsatları ve çalışma ortamıdır. Varşova Üniversitesi, eski öğrencilerin kariyerlerini izleyerek, Avrupa'daki türünün en büyük araştırma kuruluşu olarak devam etmektedir. Sonuçlar, Varşova Üniversitesi'nden diplomaya sahip olmanın iş piyasasında güçlü bir etkisi olduğunu göstermektedir.

Mezunların % 94'ü mezun olduktan sonra iş buldu.

Araştırma Üniversitesi

Varşova Üniversitesi öğrencileri 3.350'den fazla araştırma konusunuaynı anda eğitim alarak araştırma projelerine katılma şansına sahipler. Üniversitenin araştırma ekipleri, birçok bilgi alanında dünya çapında tanınırlık kazanmış ve uluslararası araştırma programlarına katılmıştır.  

Varşova Üniversitesi 20 Fakülte ve 20’den fazla araştırma birimine sahiptir.


Varşova Üniversitesi Mezunlarının aldıkları Nobel'ler:

  Henryk Sienkiewicz, yazar, 1905 Nobel Edebiyat Ödülü  “Sıradışı meziyetleri ve coşkulu yazarlığından dolayı”,

  Czesław Miłosz, şair, poet,yazar. 1980 Nobel Edebiyat Ödülü winner of the 1980 Nobel Prize in Literature,

  Menachem Begin, İsrail Başbakanı (1977 – 1983), Nobel Barış Ödülü (1978)

  Joseph Rotblat, fizikçi, radyobiyoloji uzmanı , Nobel Barış Ödülü (1995)

  Leonid Hurwicz, ekonomi uzmanı, Nobel Ekonomi Bilimleri Ödülü (2007) ” Mekanizma tasarım teorisinin temellerini attığı için”


Avrupa'nın Kalbinde...

Varşova Üniversitesi 4,400 yabancı öğrenciye sahiptir. Doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus programıyla gelen öğrenciler... Akademik değişimlerle ilgili olarak, Varşova Üniversitesi yalnızca Polonya'da değil, uluslararası düzeyde de dikkat çekmektedir. Avrupa'daki 3.000'den fazla yükseköğretim kurumundaki öğrenci değişimi değerlendirmesinin bir parçasıdır. Varşova Üniversitesi, İspanya, Almanya, İtalya, Fransa ve Türkiye'den gelen öğrenciler arasında en popüler üniversedir.

Varşova Üniversitesindeki programları incelemek için tıklayınız.

Detaylı bilgi almak için Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.