Kanada'da Okumanız İçin En Önemli Nedenler

Kanada, dünya standartlarına göre hazırlanan sıralamalarda en iyi ülkeler arasında yer almaktadır ve yaşam kalitesi en yüksek olan ülkedir. [1] Kanada'da eğitim görürseniz, dünyadaki en iyi eğitimcilerden ve akademisyenlerden uluslararası olarak tanınan bir eğitim alacaksınız.

Kanada'da okuyan uluslararası öğrencilerin yararları nelerdir? İster büyük, hareketli şehirlerimizden birinde isterse sıcak, davetkar bir toplulukta küçük bir kampüse yerleşmeyi tercih edin, deneyiminiz hayatınızı şekillendirecek bir deneyim olacaktır. Kanada'da bir kariyer ve geleceğe ya da evde daha iyi kariyer olanaklarına yol açabilir.

Neden Kanada'yı seçmelisiniz?

Onlarca yıldır dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencileri ağırladık. Onlar sayesinde, Kanada hakkında sevilecek çok şey olduğunu keşfettik. İşte Kanada'yı eğitim noktanız haline getirmenin birçok yararı:

En iyi olanla öğreneceksiniz

Kanada, olağanüstü eğitim kalitesi ile dünya çapında tanınmaktadır. Çok donanımlı ve sınıfa farklı bakış açıları getiren eğitimcileri sayesinde Kanada eğitim alanındaki başarılarını sürdürmektedir. Üniversite düzeyinde, her 5 akademisyenden 2'sinde en az bir uluslararası derece bulunmaktadır. Ve dünyadaki en iyi 250 üniversiteden 11'i Kanada’da yer almaktadır.[2]

Memnuniyetle karşılanacaksınız

Kanadalılar sıcak ve arkadaş canlısı insanlardır. Kanada’ya geldiğinizde, çeşitliliği kucaklayan benzersiz bir Kanada kültürüne sahip konuksever bir ülke görürsünüz. Kent merkezlerinden küçük kasabalara kadar Kanada, uluslararası öğrenciler için dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul edilir.

Yaşam kalitesi dünyadaki en üst sıradadır

İyi bir yaşam kalitesi arıyorsanız Kanada'da var. Kanada'daki Kanadalılar ve uluslararası öğrenciler, yüksek bir yaşam standardına sahiptir. Yaşamak ve çalışmak için Kanada harika bir yer. Aslında, yaşam kalitesi söz konusu olduğunda dünyada 1. sırada. Aynı zamanda Dünya Üniversite Sıralamasına göre, dünyadaki en iyi 100 öğrenci kentinden 5'ine sahip. [3]

Başarılarla dolu bir kariyere hazırlanıyorsunuz

Hem yurt içi hem de yurt dışı öğrencilerimiz için lisansüstü sonuçları araştırdık ve şu sonuca ulaştık: Kanada’nın kolej ve üniversite öğrencileri güçlü bir kazanç potansiyeli ile mezun oluyorlar. Çünkü onlar başarılı bir gelecek ve ödüllendirici kariyerler için Kanada’da eğitim görüyorlar. Sadece son on yılda, Kanada mezunlar için 1,6 milyon yeni iş yarattı. [4]

Kanada'da eğitim ve yaşam maliyeti ekonomiktir

Kanada, İngilizce konuşan ülkeler arasında en düşük üniversite öğrenim ücretlerinden bazılarına sahiptir. [5] Bütçeniz ne olursa olsun, çeşitli eğitim seçenekleri içerisinde size uygun bir şey bulabilirsiniz. Bütçenizi hazırlayabilmeniz için, lise sonrası programların maliyetini ve seçtiğiniz şehir veya kasabada yaşam masraflarını araştırın.

Kanada'da benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz

Macera Kanada'da sizi bekliyor! Kanada'da eğitim görmenin en güzel yanlarından biri, iklimin, kültürün ve karşılaştırmanın ötesinde bir yaşam tarzının yaşanmasıdır. Sonbahar yapraklarımızın canlı renklerini görmekten ormandaki kar ayakkabısının yumuşak seslerine, her mevsim ve mekânın sunabileceği çok şey vardır. Kanada'yı deneyimleyin ve neden Kanada’yı sevmek için bu kadar çok şeyin olduğunu keşfedin.

 

Kaynak: https://www.educanada.ca/why-canada-pourquoi/reasons-raisons.aspx?lang=eng